"Дракул" от Джонатан Баркър и Дейкър Стокър

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет апр 25, 2019 5:37 am

Изображение
https://www.ozone.bg/product/drakul-dzh ... i-koritsi/
Предисторията на класическия хорър „Дракула“, вдъхновена от бележките и записките на Брам Стокър. „Дракул“ е разтърсващ готически роман, който разкрива не само истината за Дракула, но и за Брам Стокър, както и историята на загадъчната жена, която ги свързва.

Годината е 1868. Двайсет и една годишният Брам Стокър се е затворил в пуста кула, готов да се се изправи пред неописуемо зло. Въоръжен само с разпятие, светена вода и пушка, той се моли да оцелее само една нощ, най-дългата от живота му.

Джонатан Баркър е автор на „Четвъртата маймуна“. Дейкър Стокър е племенник на Брам Стокър, автор на „Дракула“.
Предходната книга на Дейкър ("Дракула - Немъртвият") не ми хареса особено, но тази е в съавторство с друг писател, така че ще й дам шанс, пък да видим.
Изображение

Потребителски аватар
Sir Hush
Commoner
Commoner
Регистриран: съб апр 30, 2016 6:51 am

Re: "Дракул" от Джонатан Баркър и Дейкър Стокър

Мнение от Sir Hush » нед юни 09, 2019 2:05 pm

Вчера я приключих и по скромното ми мнение, въпреки малко мудното начало, е читава книга. Любопитна ми е, обаче, тази мистификация около личността на Брам Стокър, и в предната "Дракула-Немъртвият", и тук, се прокрадва тезата, че за основа на сюжетите са послужили действителни събития от живота на автора, а имало някакво исландско издание/превод на "Дракула" от 1901, Makt Myrkranna, пък което съвсем се различавало от оригиналната творба... хм, хм...

Отговори