"Лебедова песен" от Робърт Маккамън

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

"Лебедова песен" от Робърт Маккамън

Мнение от deadface » ср юли 31, 2019 2:48 pm

Горещо ли ви е? :)
Вадете палтата, че след броени дни идва ядрена зима...
... която така ще ви смрази, че ще тракате със зъби цели 900 страници...

Изображение
„Лебедова песен“ от Робърт Маккамън

Робърт Маккамън (р. 1952) е американски автор на бестселъри. Пише хоръри, трилъри, научна фантастика, фентъзи и исторически романи, а много от произведенията му са отличени с престижни награди като „Брам Стокър“, „Локус“ и Световната награда за фентъзи.

„Лебедова песен“ е епичен постапокалиптичен роман в духа на „Сблъсък" на Стивън Кинг.

Земята е опустошена от ядрена война между САЩ и Русия. Слънцето се е превърнало в бледо петно върху вечно покрития с облаци хоризонт. Няма ток, растителността е изчезнала, водата е отровна, а от небето вали сняг, примесен с пепел и сажди. Цялата планета бавно, но неумолимо замръзва в обятията на ядрената зима. Сред руините на някогашната цивилизация вилнеят зловещи болести, мутирали животни и армии от мародери, а онези, които са съумели да запазят човешкото в себе си, са принудени да се крият в убежищата си или да бягат постоянно.
Но в този загиващ свят броди и нещо по-страшно от студа, по-смъртоносно от радиацията и по-лошо от анархията. То е древно и могъщо, има много лица и жадува да подчини всички оцелели, а после да танцува на гробовете им.
И единственият, който може да го спре, е едно дете с необикновена дарба.
Но дали силите му ще бъдат достатъчни, за да спаси човечеството?

Романът е отличен с „Брам Стокър“ и номиниран за Световната награда за фентъзи, а през 2018 г. зрителите на PBS (Обществената телевизионна мрежа на САЩ) го определят като една от 100-те най-любими книги на американците.

"Шеметно пътешествие в царството на ужаса."
Дийн Кунц

"Смразяващо видение за бъдещето, което ще ви накара да четете трескаво чак до шокиращия финал."
Джон Сол

"Завладяваща история с епични пропорции."
Пъблишърс Уийкли
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Re: "Лебедова песен" от Робърт Маккамън

Мнение от Key » ср юли 31, 2019 8:20 pm

Не бих пропуснал нищо на Маккамън,особено пък тази книга!!!

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » чет авг 01, 2019 8:34 am

Това ми е най-чаканата книга за годината. Нямам никакво търпение, особено като знам, че вече е толкова близо :devil:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср авг 07, 2019 3:19 pm

Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » ср авг 07, 2019 9:29 pm

Надявах се поне да не надвиши 30 лева,но какво да се прави ще се дават 35.То хубаво отстъпки но като си плати човек доставката и...........все там.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет авг 08, 2019 7:15 am

Ако струваше дори лев по-малко, нямаше да имаме никаква печалба. Цената е такава заради големия обем, скъпите права и малкия тираж. Понеже Маккамън не е Симънс, камо ли пък Кинг (т.е. има далеч по-малко фенове у нас), нямаше как да рискуваме да купим правата за по-голям тираж, а това беше единственият начин да бъде по-евтина, освен ако не я пуснем на вестникарска хартия или с много ситен шрифт. Даже да беше излязла през 2013, когато излезе "Момчешки живот" и когато романите като цяло продаваха по-големи тиражи, защото не се четеше масово с електронни четци, цената й пак нямаше да е под 29-30 лв, защото е най-популярната/успешна книга на автора и правата й са по-скъпи от тези на останалите му книги.
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » чет авг 08, 2019 8:48 pm

Да огромна си е книгата,но както и да е,и 40 да беше пак щях да я взема,това просто няма как да го пропусна.За мен Маккамън е голяма работа,някъде във темите съм споменавал че "Стингър" не само ме направи фен на хорър книгите но ме запали по четенето въобще!!!

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от alamo » пет авг 09, 2019 7:15 am

Грехота ще е да не се вземе това нещо с твърди корици :) Трябва си нещо здраво направено, че при тоя обем просто няма начин да не се разлепи.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб авг 10, 2019 8:11 am

И аз съм фен на "Стингър", но "Лебедова песен" е не само най-доброто, което Маккамън някога е писал, но и един от най-великите постапокалиптични романи изобщо. Има епични екшън сцени и битки в стил "Лудия Макс", има брутални хорър моменти, а описанията на ядрения апокалипсис в първите глави са просто без аналог. Не липсват и култови персонажи, а демонът, който стои зад холокоста, направо слага Флаг от "Сблъсък" в малкия си джоб. Но черешката на тортата, разбира се, е поведението на хората в един умиращ свят без храна, вода и закони, който изважда на показ най-доброто и най-лошото в тях. Борбата за оцеляване е безмилостно жестока – мнозина губят здравия си разум, а други (в това число и децата) се превръщат в истински чудовища – и Маккамън е показал тази деградация много убедително. Именно тя – ако не броим, картините на ядрения погром, разбира се – е най-плашещото нещо в романа, защото при един аналогичен апокалипсис нещата вероятно ще се развият много сходно.

Btw, Кинг също е голям фен на "Лебедова песен":
Според допитването любимият филм сред децата миналата година е бил „Кошмар на улица Елм, част 5“. Любимата им рокгрупа е „Гънс енд роузис“, а след нея идва някой си Ози Озбърн, за когото научавам, че по време на концертите си отхапвал главите на живи животни. Любимият им роман е „Лебедова песен“. Това е книга на ужасите от някой си Робърт Маккамън. Не можем да запазим дори един екземпляр от нея, Сам. Правят я на парцал за седмици. Имах един екземпляр в пластмасова подвързия, но, разбира се, беше откраднат. От някое от лошите деца.
"Библиотечна полиция"

Изображение

На картинката - един от главните герои в "Лебедова песен".
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » съб авг 10, 2019 5:35 pm

Това ми направи голямо впечатление когато четох "Библиотечна полиция"(цитатът отгоре),най-добрата новела в "Четири след полунощ".

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » пет авг 16, 2019 7:38 pm

Вече ми е в ръчичките! Обещаващо започва, но е тухла четворка.

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от alamo » пон авг 19, 2019 6:06 pm

Вече е и при мен. Наистина стои стабилно в ръцете. Става за самоотбрана и нападение ;) Всичко, което съм чел на МакКамън е супер, а това... :devil: :devil: :devil:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт авг 20, 2019 12:10 am

Надявам се да ви хареса :)
Изображение

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от delphipro » ср авг 21, 2019 4:15 am

alamo написа:
пет авг 09, 2019 7:15 am
Грехота ще е да не се вземе това нещо с твърди корици :) Трябва си нещо здраво направено, че при тоя обем просто няма начин да не се разлепи.
Всъщност тази с меките корици е доста здрава! Останаха ми още 300 страници и не е мръднала! Само има един дефект след 544 страница започва пак от 369 до 384 страница и от там продължава от 545, май липсващи страници няма но пък има добавени!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср авг 21, 2019 7:27 am

Ако се обадиш в издателството, ще ти я сменят с недефектна бройка.
Изображение

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Мнение от delphipro » ср авг 21, 2019 9:46 am

Ако има липсващи страници бих я сменил, но това че има излишни не ми пречи!

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Dinh
Dinh
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » ср окт 02, 2019 8:09 pm

Започнах я най-накрая. Не знам дали поради многото сравнения, за които чувам, ми влияят, но и аз виждам приликите като идея с любимия ми Сблъсък. Или пък просто книгата сама по себе си е наистина добра. Започва ударно и обещаващо! Още съм в началото, но ако се задържи нивото, което е в първите стотина страници, това ще се превърне в една от най-добрите книги, които някога съм чел. Много и интересни герои, военно-политически заигравки... :rolleyes:
Изображение

Отговори