Клайв Баркър

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
foog_odd
Commoner
Commoner
Регистриран: нед май 28, 2006 3:16 pm

Клайв Баркър

Мнение от foog_odd » ср юни 28, 2006 10:26 pm

Просто съм изненадан как никой не е пуснал тема за този голям писател и сценарист и режисиор.Е пишете и коментирайте!

Потребителски аватар
Pavli
Breaker
Breaker
Регистриран: пон май 15, 2006 3:52 pm
Контакти:

Мнение от Pavli » чет юни 29, 2006 5:09 pm

Срам, не срам, ще си призная, че нищо не съм
чела от Клайв Баркър. Би ли разказал нещо
повече за него, да препоръчаш негови произведения?

Потребителски аватар
Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » пет юни 30, 2006 8:35 am

Pavli написа:Срам, не срам, ще си призная, че нищо не съм
чела от Клайв Баркър. Би ли разказал нещо
повече за него, да препоръчаш негови произведения?
Май не само за Павли, но и за повечето от нас, това име е непознато... 8)
"Само изглежда, че всичко се плаща с пари. В действителност всичко важно в живота се плаща с парченца от душата."

Потребителски аватар
unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend
Регистриран: пон авг 22, 2005 10:33 pm
Контакти:

Мнение от unheard lullaby » пет юни 30, 2006 12:02 pm

Аз съм чела само "Абарат" и "Прикован към ада" (нищожна част от книгите му) и събирам кураж за "Втъкан свят". Много добре пише този "толкова симпатичен младеж" :) Гледала съм Candyman и Hellraiser (нищожна част от филмите му). Според мен някое наше издателство трябва да се понапъне и да издаде книгите му. Но това е в сферата на неосъществимите мечти, защото той пише чист хорър и (не ме бийте) мисля, че в България няма да има голям интерес. Евала на "Инфодар", че издадоха Абарат, но не всеки би дал 12 лева за нещо, което се води "детска книжка" на (така да го кажем) сравнително непознат автор. Мисълта ми е, че ако не се купува, ще видим друга книга през съвсем изчанчен макарон.
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт юли 04, 2006 1:06 am

авторските права 3а доста от книгите му се държаха от Плеяда преди време, но така и не ги и3дадоха, въпреки че до колкото 3нам са били преведени. сметнали ги 3а мн брутални ....
иначе той ми е един от любимците, чета и гледам всички неща творени от него

Vile
Dinh
Dinh
Регистриран: вт авг 30, 2005 12:51 pm

Мнение от Vile » нед авг 13, 2006 1:55 pm

Искам и аз Клайв Баркър има ли изобщо нещо пуснато на книжния пазар от него... каквото и да е... старо ново... И да филмите Хелрейзър до 5ия включително рулират... друго не съм гледал

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » пет авг 18, 2006 11:13 am

"ПРИКОВАН КЪМ АДА" - http://sf.bgway.com/autors/h/Klive_Barker/Hell.htm
"ВТЪКАН СВЯТ" - http://sf.bgway.com/autors/h/Klive_Barker/Waved_in.htm
"АБАРАТ" - и3ле3е скоро, може да си я купиш от някоя книжарница ;)
в shadowdance.info има превод на "Undying"

Vile
Dinh
Dinh

Мнение от Vile » нед сеп 24, 2006 10:24 am

Аз да добавя, че вече изгледах всичко от Хелрейзър и макар слабия 7ми филм, 6тия прекалено много напомнящ на 5 и 8мия, който беше откровено тинейджърски съм все така върл фен на поредицата.

Мерси за линковете, които сте постнали мисля да започна да чета, а "Абарат" ще я потърся тук-там...
Къдееееееееее :?:

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Контакти:

Мнение от Garraty47 » нед сеп 24, 2006 8:13 pm

Vile написа:Аз да добавя, че вече изгледах всичко от Хелрейзър и макар слабия 7ми филм, 6тия прекалено много напомнящ на 5 и 8мия, който беше откровено тинейджърски съм все така върл фен на поредицата.

Мерси за линковете, които сте постнали мисля да започна да чета, а "Абарат" ще я потърся тук-там...
Къдееееееееее :?:
3аповяй :D
http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... ndying.htm
http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... ndying.htm

Vile
Dinh
Dinh

Мнение от Vile » нед сеп 24, 2006 9:15 pm

Благодаря! Аз тъкмо чета Прикован към ада... и съм яко прикован :) хихихи а това всъщност фен арт ли е или превод на оригинал?

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср авг 31, 2005 1:22 am
Контакти:

Мнение от DiZZy » чет окт 05, 2006 8:51 pm

Прочетох "Обречени на Ада" и съм във възторг :D .Бях гледала някои от Хелрейзър-ите, ама не предполагах, че написаното в книгата ще ми хареса и грабне кой знае колко, защото бях подготвена какво да очаквам и ми беше безинтересно... така де до 6-та страница хаха :badgrin: Страшно, страшно...сега ще си взема Абарат пъ каквото ще да става. Имам чувството, че съм бавноразвиваща, защо досега не ми е хрумвало да си намеря нещо негово и да прочета :?
Искам да съм ценобит! Перверзно! 8)

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет окт 20, 2006 9:30 pm

Намерих доста аудио книги на английски. Има ли навити да ги сваля и да ги ъплоадна в акаунта си в дата.бг?
Бтв същото важи и за книги на Лъвкрафт, само че не ми се пише във всичките теми едно и също ;)

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт ное 21, 2006 4:59 pm

Хахаа...а някой да е играл ПС играта Clive Barker's Undying?
ето ги и главните босове...на долната снимка естествено:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср ное 22, 2006 5:22 am

DiZZy написа:Намерих доста аудио книги на английски. Има ли навити да ги сваля и да ги ъплоадна в акаунта си в дата.бг?
Бтв същото важи и за книги на Лъвкрафт, само че не ми се пише във всичките теми едно и също ;)
Аз съм навит :) Иначе можеш да намериш повечето негови произведения (на английски, естествено) за четене онлайн или като текстови файлове, ако се поровиш в темата, за която съм дал линк в подписа си.

Vile
Dinh
Dinh

Мнение от Vile » чет дек 21, 2006 8:50 pm

Прочетох "Абарат" и съм зашеметен... егати добрата книга :) Напомня ми едновременно на Алиса, Магьосникът от Оз със злодеи и герои от Хелрейзър баси кефа... Искам ИнфоДар да издадат и останалите части да издадат скорооооооооооооо

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет дек 22, 2006 5:15 pm

Засега Баркър е написал само 2 части. Доколкото знам, Инфодар се канят да издадат и втората част, но все още не става ясно кога. Ако нямаш търпение да я прочетеш и се оправяш добре с английския, мога да ти я пратя в оригинал на имейла.

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от DiZZy » пет дек 22, 2006 11:08 pm

Баркър съм го признала, просто няма такъв човек, фантазията му е феноменална, комиксите с тея рисунки вътре - не подлежащи на описание :D
Не мога да качвам нищо, особено аудио книги по сумати мегабайта, защото дата.бг ме мрази и не иска да ме пусне обратно :( иначе бих ви шернала адските комикси...адските :D
Сега чета Clive Barker's Great and Secret Show, обаче си ги намерих само до 7-ма книга и съм адски зарибена как свършва историята, но не мога да открия другите. Или просто още не са излязли :smt017

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб дек 23, 2006 2:27 am

DiZZy написа:Баркър съм го признала, просто няма такъв човек, фантазията му е феноменална, комиксите с тея рисунки вътре - не подлежащи на описание :D
Не мога да качвам нищо, особено аудио книги по сумати мегабайта, защото дата.бг ме мрази и не иска да ме пусне обратно :( иначе бих ви шернала адските комикси...адските :D
Сега чета Clive Barker's Great and Secret Show, обаче си ги намерих само до 7-ма книга и съм адски зарибена как свършва историята, но не мога да открия другите. Или просто още не са излязли :smt017
"The Great and Secret Show" е роман в 7 части, последната от които се казва "Souls At Zero". Освен това "The Great and Secret Show" е първа книга от трилогията, наречена "The Book Of The Art", която Баркър все още не е довършил. Досега са били публикувани 2 книги от поредицата - романът "The Great and Secret Show" (1989) с подзаглавие "The First Book Of The Art" и романът "Everville" (1994) с подзаглавие The Second Book Of The Art. Третият роман, The Third Book Of The Art, все още не е издаден и името му е неизвестно.
Ако искаш да прочетеш "Everville", мога да ти го пратя на имейла 8)
А ако някой иска да си свали комиксите по произведения на Клайв Баркър, може да го направи напълно безплатно от ТУК. ТУК също ги има, но в момента няма сийд. Комиксите наистина са невероятни, едни от най-добрите, които някога са ми попадали. За да придобиете представа точно колко са добри, ето няколко страници от "Rawhead Rex", един от любипите ми комикси по Баркър:
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб дек 23, 2006 8:28 am

Btw, комиксите могат да бъдат свалени и от ТУК.

Потребителски аватар
DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от DiZZy » нед дек 24, 2006 2:31 pm

Аз и аз си ги свалям от Торенспай и от Демоноида, ама не знам защо тая история не ми е завършена нещо. Щом седмата част е и последна къде изтървах битката между 'добрият' и 'злият' :? Ненам нещо се обърках, по рождение съм руса :lol:
А Rawhead Rex наистина е един от най-добрите, имаш много добър вкус признава ти се :p
Everville я нямам, пък адски се зарибих по това, затова ако можеш да ми я пратиш или кажеш отде да си я сваля много ще те обичам :D Мейла май съм си го дала...

Отговори