Клайв Баркър

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
foog_odd
Commoner
Commoner

Клайв Баркър

Post by foog_odd » Wed Jun 28, 2006 10:26 pm

Просто съм изненадан как никой не е пуснал тема за този голям писател и сценарист и режисиор.Е пишете и коментирайте!

Pavli
Breaker
Breaker

Post by Pavli » Thu Jun 29, 2006 5:09 pm

Срам, не срам, ще си призная, че нищо не съм
чела от Клайв Баркър. Би ли разказал нещо
повече за него, да препоръчаш негови произведения?

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Fri Jun 30, 2006 8:35 am

Pavli wrote:Срам, не срам, ще си призная, че нищо не съм
чела от Клайв Баркър. Би ли разказал нещо
повече за него, да препоръчаш негови произведения?
Май не само за Павли, но и за повечето от нас, това име е непознато... 8)

unheard lullaby
An Imaginary Friend
An Imaginary Friend

Post by unheard lullaby » Fri Jun 30, 2006 12:02 pm

Аз съм чела само "Абарат" и "Прикован към ада" (нищожна част от книгите му) и събирам кураж за "Втъкан свят". Много добре пише този "толкова симпатичен младеж" :) Гледала съм Candyman и Hellraiser (нищожна част от филмите му). Според мен някое наше издателство трябва да се понапъне и да издаде книгите му. Но това е в сферата на неосъществимите мечти, защото той пише чист хорър и (не ме бийте) мисля, че в България няма да има голям интерес. Евала на "Инфодар", че издадоха Абарат, но не всеки би дал 12 лева за нещо, което се води "детска книжка" на (така да го кажем) сравнително непознат автор. Мисълта ми е, че ако не се купува, ще видим друга книга през съвсем изчанчен макарон.
Image

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Tue Jul 04, 2006 1:06 am

авторските права 3а доста от книгите му се държаха от Плеяда преди време, но така и не ги и3дадоха, въпреки че до колкото 3нам са били преведени. сметнали ги 3а мн брутални ....
иначе той ми е един от любимците, чета и гледам всички неща творени от него

Vile
Dinh
Dinh

Post by Vile » Sun Aug 13, 2006 1:55 pm

Искам и аз Клайв Баркър има ли изобщо нещо пуснато на книжния пазар от него... каквото и да е... старо ново... И да филмите Хелрейзър до 5ия включително рулират... друго не съм гледал

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Fri Aug 18, 2006 11:13 am

"ПРИКОВАН КЪМ АДА" - http://sf.bgway.com/autors/h/Klive_Barker/Hell.htm
"ВТЪКАН СВЯТ" - http://sf.bgway.com/autors/h/Klive_Barker/Waved_in.htm
"АБАРАТ" - и3ле3е скоро, може да си я купиш от някоя книжарница ;)
в shadowdance.info има превод на "Undying"

Vile
Dinh
Dinh

Post by Vile » Sun Sep 24, 2006 10:24 am

Аз да добавя, че вече изгледах всичко от Хелрейзър и макар слабия 7ми филм, 6тия прекалено много напомнящ на 5 и 8мия, който беше откровено тинейджърски съм все така върл фен на поредицата.

Мерси за линковете, които сте постнали мисля да започна да чета, а "Абарат" ще я потърся тук-там...
Къдееееееееее :?:

Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll

Post by Garraty47 » Sun Sep 24, 2006 8:13 pm

Vile wrote:Аз да добавя, че вече изгледах всичко от Хелрейзър и макар слабия 7ми филм, 6тия прекалено много напомнящ на 5 и 8мия, който беше откровено тинейджърски съм все така върл фен на поредицата.

Мерси за линковете, които сте постнали мисля да започна да чета, а "Абарат" ще я потърся тук-там...
Къдееееееееее :?:
3аповяй :D
http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... ndying.htm
http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... ndying.htm

Vile
Dinh
Dinh

Post by Vile » Sun Sep 24, 2006 9:15 pm

Благодаря! Аз тъкмо чета Прикован към ада... и съм яко прикован :) хихихи а това всъщност фен арт ли е или превод на оригинал?

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Thu Oct 05, 2006 8:51 pm

Прочетох "Обречени на Ада" и съм във възторг :D .Бях гледала някои от Хелрейзър-ите, ама не предполагах, че написаното в книгата ще ми хареса и грабне кой знае колко, защото бях подготвена какво да очаквам и ми беше безинтересно... така де до 6-та страница хаха :badgrin: Страшно, страшно...сега ще си взема Абарат пъ каквото ще да става. Имам чувството, че съм бавноразвиваща, защо досега не ми е хрумвало да си намеря нещо негово и да прочета :?
Искам да съм ценобит! Перверзно! 8)

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Fri Oct 20, 2006 9:30 pm

Намерих доста аудио книги на английски. Има ли навити да ги сваля и да ги ъплоадна в акаунта си в дата.бг?
Бтв същото важи и за книги на Лъвкрафт, само че не ми се пише във всичките теми едно и също ;)

Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Nothingness » Tue Nov 21, 2006 4:59 pm

Хахаа...а някой да е играл ПС играта Clive Barker's Undying?
ето ги и главните босове...на долната снимка естествено:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Nov 22, 2006 5:22 am

DiZZy wrote:Намерих доста аудио книги на английски. Има ли навити да ги сваля и да ги ъплоадна в акаунта си в дата.бг?
Бтв същото важи и за книги на Лъвкрафт, само че не ми се пише във всичките теми едно и също ;)
Аз съм навит :) Иначе можеш да намериш повечето негови произведения (на английски, естествено) за четене онлайн или като текстови файлове, ако се поровиш в темата, за която съм дал линк в подписа си.

Vile
Dinh
Dinh

Post by Vile » Thu Dec 21, 2006 8:50 pm

Прочетох "Абарат" и съм зашеметен... егати добрата книга :) Напомня ми едновременно на Алиса, Магьосникът от Оз със злодеи и герои от Хелрейзър баси кефа... Искам ИнфоДар да издадат и останалите части да издадат скорооооооооооооо

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Dec 22, 2006 5:15 pm

Засега Баркър е написал само 2 части. Доколкото знам, Инфодар се канят да издадат и втората част, но все още не става ясно кога. Ако нямаш търпение да я прочетеш и се оправяш добре с английския, мога да ти я пратя в оригинал на имейла.

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Fri Dec 22, 2006 11:08 pm

Баркър съм го признала, просто няма такъв човек, фантазията му е феноменална, комиксите с тея рисунки вътре - не подлежащи на описание :D
Не мога да качвам нищо, особено аудио книги по сумати мегабайта, защото дата.бг ме мрази и не иска да ме пусне обратно :( иначе бих ви шернала адските комикси...адските :D
Сега чета Clive Barker's Great and Secret Show, обаче си ги намерих само до 7-ма книга и съм адски зарибена как свършва историята, но не мога да открия другите. Или просто още не са излязли :smt017

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Dec 23, 2006 2:27 am

DiZZy wrote:Баркър съм го признала, просто няма такъв човек, фантазията му е феноменална, комиксите с тея рисунки вътре - не подлежащи на описание :D
Не мога да качвам нищо, особено аудио книги по сумати мегабайта, защото дата.бг ме мрази и не иска да ме пусне обратно :( иначе бих ви шернала адските комикси...адските :D
Сега чета Clive Barker's Great and Secret Show, обаче си ги намерих само до 7-ма книга и съм адски зарибена как свършва историята, но не мога да открия другите. Или просто още не са излязли :smt017
"The Great and Secret Show" е роман в 7 части, последната от които се казва "Souls At Zero". Освен това "The Great and Secret Show" е първа книга от трилогията, наречена "The Book Of The Art", която Баркър все още не е довършил. Досега са били публикувани 2 книги от поредицата - романът "The Great and Secret Show" (1989) с подзаглавие "The First Book Of The Art" и романът "Everville" (1994) с подзаглавие The Second Book Of The Art. Третият роман, The Third Book Of The Art, все още не е издаден и името му е неизвестно.
Ако искаш да прочетеш "Everville", мога да ти го пратя на имейла 8)
А ако някой иска да си свали комиксите по произведения на Клайв Баркър, може да го направи напълно безплатно от ТУК. ТУК също ги има, но в момента няма сийд. Комиксите наистина са невероятни, едни от най-добрите, които някога са ми попадали. За да придобиете представа точно колко са добри, ето няколко страници от "Rawhead Rex", един от любипите ми комикси по Баркър:
Image
Image
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Dec 23, 2006 8:28 am

Btw, комиксите могат да бъдат свалени и от ТУК.

DiZZy
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by DiZZy » Sun Dec 24, 2006 2:31 pm

Аз и аз си ги свалям от Торенспай и от Демоноида, ама не знам защо тая история не ми е завършена нещо. Щом седмата част е и последна къде изтървах битката между 'добрият' и 'злият' :? Ненам нещо се обърках, по рождение съм руса :lol:
А Rawhead Rex наистина е един от най-добрите, имаш много добър вкус признава ти се :p
Everville я нямам, пък адски се зарибих по това, затова ако можеш да ми я пратиш или кажеш отде да си я сваля много ще те обичам :D Мейла май съм си го дала...

Post Reply