Дата и час: Пон Юни 25, 2018 12:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 300 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дийн Кунц
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2016 12:27 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Доста добре звучи. Ще се чете със сигурност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2016 5:10 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Свръхестествено ли? Хмм, и аз се замислям по-сериозно сега.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2016 9:06 pm 
Childe
Childe
Аватар

Имам следният въпрос: в края на книгата "Входът за рая - платен", както по традиция правят от Плеяда, дават информация за следващия роман, който ще бъде публикуван. И романът е "By the light of the moon". Но така като гледам тази книга не е публикувана. Каква е причината? Не е приятно така да се заблуждават читателите. Не че е станало нещо фатално, но не го одобрявам това.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 27, 2016 12:38 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

То това си беше честа практика при Плеяда навремето (пък и не само при тях). Бяха обявили, че ще издават "Danse Macabre" на Кинг, "Кървави книги" на Баркър и какво ли още не.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 06, 2017 6:12 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Градът" от Дийн Кунц
http://www.colibri.bg/knigi/1416/dijn-kunc-gradyt
https://www.helikon.bg/books/62/-%D0%93 ... 05937.html

ГРАДЪТ

Всички имат тайни.
Джона Кърк също.
Неговата тайна се нарича г-ца Пърл.
Тя му помага да се сдобие с пиано, за да развие музикалните си таланти.
Дава му съвети в трудни моменти.
И знае неща, които просто няма откъде да знае.
Понякога я среща, докато се разхожда по улицата, а друг път я вижда в сънищата си.
И всеки път, когато я сънува, г-ца Пърл му разкрива ужасяващи събития от миналото и бъдещето, като го предупреждава да се пази от мъж на име Лукас и жена, наречена Фиона.
Нещо лошо ще се случи. Нещо, което ще разтърси града и ще погуби много хора.
И само Джона може да го спре.
А е едва на осем.

СЪСЕДЪТ

Съседът на Малкълм и Амелия умира от масивен инфаркт и къщата му остава празна. Но дали наистина е празна? Една нощ 12-годишният Малкълм вижда светлина в прозорците й. Някой – или нещо – обитава дома на покойния г-н Клокънуол. И не бърза да си тръгне.
В този самостоятелен разказ, който се явява предистория на "Градът", приятелите на Джона ще открият, че светът е по-загадъчен, отколкото са подозирали.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юли 19, 2017 1:53 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Крайно време беше и аз да прочета нещо на Кунц. Въпреки неуспешните опити да прочета Лицето заради книжната апатия,
в която бях изпаднала, днес довърших Градът и останах доста доволна. Като се има в предвид какви са масовите коментари за новия Кунц, очаквах книгата да е много зле. Като усещане ми напомни донякъде на Джойленд без монотонността на втората. Хареса ми много и това, че действието не се развива бързо и се обръща повече внимание на "човъркането в душите на героите", отколкото на екшъна. Ако това е една от най-слабите му книги, представям си какво представляват по-силните му произведения. Не мога да си кривя душата за качеството на българското издание. Корицата е ужасна и не е нужно много, за да се скъса; отделно не ми хареса употребата на някои думи в българския превод(на първо време се сещам за думата "нацоцали").
Очакват ли се други български издания на негови произведения догодина?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 20, 2017 4:20 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Да, но още не сме решили кое. На мен последните му две книги (издадени в САЩ след "Градът") не ми харесаха особено, така че по-скоро ще пуснем нещо старо (има разни неиздавани романи). Аз поначало харесвам повече старите му неща, макар че и сред новите има добри.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 15, 2017 11:30 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Свърших "Градът", ако на корицата не пишеше че е от Дийн Кунц, нямаше да повярвам, че той я е написал!
Не че не ми хареса, но очаквах много, много повече!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 16, 2017 3:22 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Е, стилът си е типичен за късния Кунц. Просто не е трилър, нито хорър, а роман за порастването, при все че е вкарал в историята и доста елементи от любимите си жанрове.

Btw, преди известно време прочетох "Ashley Bell" и "The Silent Corner" (последните му засега) и не останах много очарован и от двете. Имат си добрите моменти, но са далеч от най-добрите му неща.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 16, 2017 11:27 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Чудя се дали ако това не ми беше първата среща с Кунц щях да реагирам по същия начин. Втората ми негова ще е Невинност, тя как е?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 17, 2017 3:42 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Средна хубост. Но аз съм му фен и едва ли съм добър критерий (намирам яки неща и в по-слабите му романи). Единствената му книга, която хич не ми хареса, беше "Пророчеството"; май съм го казвал вече.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 20, 2017 4:29 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Знам, че никой не харесва сравненията между Кинг и Кунц (в това число и аз), но мисля, че току-що прочетох най-напомнящата ми стила на Кинг книга - Лошо място. Идеи, сюжет, действия... Сякаш ако някой ми беше дал книгата без да знам кой е автора, и ако ме бяха попитали накрая кой е щях да кажа, че е Кинг. Но прекратявам разсъжденията си и давам краткото си мнение за книгата - добра е. Много добра! Препоръчвам я с две ръце на всеки фен на Кунц, които не са я прочели. Има си ги бруталностите, напрежението, динамичността, дори объркванията в началото, всичко, което се очаква от един качествен роман в този жанр и от този автор. Книгата влиза в личния ми ТОП 3 на Кунц.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 20, 2017 7:15 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Преди няколко седмици останах доста неприятно изненадана като установих, че Шадоу Стрийт 77 е масово изчерпана. Очаква ли се в скоро време допечатка или трябва да минат минимум 5 години от датата на издаването ѝ? Имам чувството, че тиражът ѝ е бил смешно малък, не вярвам интересът към нея да е бил чак толкова огромен. Бях си я набелязала да си я купувам, но такъв ми е бил късметът.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 20, 2017 8:40 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Ами тя е издадена преди 3 години, нормално е да се изчерпа. Тиражът й е 1200, ако не се лъжа - т.е. съвсем нормален по днешните стандарти (вече малко автори се издават в по-голям). Допечатка не вярвам да има - търси я в по-малките книжарници или на места като Книжен пазар. Просто към Кунц няма особен интерес в момента, затова и никой не се напъва да го преиздава, нито да пуска допечатки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 21, 2017 11:53 am 
Ka-mai
Ka-mai

Сега забелязах, че е била намалена на 5 лв от издателство Колибри. Явно цената се е видяла примамлива на хората и са я награбили.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 300 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]