Дата и час: Вто Юни 19, 2018 11:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 300 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Дийн Кунц
МнениеПубликувано на: Чет Юли 03, 2014 7:56 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"The City" by Dean Koontz
www.amazon.com

The city changed my life and showed me that the world is deeply mysterious. I need to tell you about her and some terrible things and wonderful things and amazing things that happened... and how I am still haunted by them. Including one night when I died and woke and lived again.
Here is the riveting, soul-stirring story of Jonah Kirk, son of an exceptional singer, grandson of a formidable “piano man,” a musical prodigy beginning to explore his own gifts when he crosses a group of extremely dangerous people, with shattering consequences. Set in a more innocent time not so long ago, The City encompasses a lifetime but unfolds over three extraordinary, heart-racing years of tribulation and triumph, in which Jonah first grasps the electrifying power of music and art, of enduring friendship, of everyday heroes.
The unforgettable saga of a young man coming of age within a remarkable family, and a shimmering portrait of the world that shaped him, The City is a novel that speaks to everyone, a dazzling realization of the evergreen dreams we all share. Brilliantly illumined by magic dark and light, it’s a place where enchantment and malice entwine, courage and honor are found in the most unexpected quarters, and the way forward lies buried deep inside the heart.

Пайрътбей

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 10:04 am 
Commoner
Commoner
Аватар

Тъй като по назад в темата - може би преди повече от година - се споменава ,че се очаква преиздаване на старите му романи, а до момента няма такова нещо? Част от старите книги като Древния враг , се намират доста трудно на несериозно високи цени, а пък електронните четци не допадат на всеки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 10:13 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Няма да се преиздават, поне засега. Ще издават неиздавани преди романи - някои са писани още през 80-те, други са съвсем нови.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 10:39 am 
Commoner
Commoner
Аватар

До тук съм чел Лошо място - доста добра, Пазители - феноменална, но като изключим края и разбира се претупан в 30 страници :D, Драконови сълзи - не ми хареса изобщо - мъчих се до средата и я зарязах, Чудакът Томас част 1 - симпатична и разпускаща ми дойде. Иначе жалко ,че няма да се преиздават скоро старите книги - ще трябва да се дават пари на кожодери за изтормозени :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 08, 2014 12:32 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Аз също се дразня, че се налага често да взимам книги втора ръка, но няма как. :sad: От издадените му неща чакам да видя някъде в много добро хартиено състояние двата тома на Лошо място, защото от моя списък с книги на Кунц, само нея нямам от издадените му у нас. И ако не си чел още Древният враг - поправи бързо грешката си! Уникална книга! А за Пазители, не знам какво толкова й харесва на всички.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2014 3:14 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Dean Koontz's Frankenstein: Prodigal Son (1-5) /комикс/
http://www.comicvine.com/dean-koontzs-f ... 005-71367/
Свали

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 07, 2014 1:30 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Качиха в Читанката "Маска", "Мистър Убийство" и "Панаирът".

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 08, 2014 11:16 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Завърших Шадоу Стрийт 77. Книгата започна силно, и в интерес на истината до края си беше такава, но имаше една голяма мудност в нея. В тези 380 стр. се случиха малко неща. Вярно, че действието обхващаше малък период от време (една нощ), но можеше поне да има разнообразие със случките на хората. Общо взето на всички им се случваше почти едно и също. Това е, което не харесах. Можеше или да бъде по-кратка, или по-разнообразена от към действия. Това беше лошото. :D Сега следва положителното: атмосферата беше мрачна, потискаща, зловеща! Безизходицата, в която се намираха, реакциите на героите... беше изпипано много добре! Краят не ми хареса, но нищо, на Кунц честичко му се случва. :ae: Положителните страни компенсират това. :) И макар и немалкото отрицания, които споменах, книгата я поставям на челните места в творчеството му - самата идея на романа много ми допадна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 19, 2014 5:45 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Прочетох "Пазители",много ми хареса и мисля че пак ще се запаля по Кунц.Отдавна не бях чел нищо негово,главно заради последните две книги които прочетох("Непознати" и една от книгите за Чудакът Томас).Книгата е много интересна и се чете бързо,няма нищо излишно и е по скоро трилър,но на ниво.Има типичният щастлив завършек за автора,но останах и доста доволен от това,малко разнообразие от книгите на Кинг.Дийн Кунц има много добри и доста слаби книги,номерът е да попаднеш на хубавите,точно заради тях е сред любимите ми автори.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 19, 2014 6:45 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Key написа:
Прочетох "Пазители",много ми хареса и мисля че пак ще се запаля по Кунц.Отдавна не бях чел нищо негово,главно заради последните две книги които прочетох("Непознати" и една от книгите за Чудакът Томас).Книгата е много интересна и се чете бързо,няма нищо излишно и е по скоро трилър,но на ниво.Има типичният щастлив завършек за автора,но останах и доста доволен от това,малко разнообразие от книгите на Кинг.Дийн Кунц има много добри и доста слаби книги,номерът е да попаднеш на хубавите,точно заради тях е сред любимите ми автори.

След като преди 20 -на години Плеяда издаваха яко Кинг и Кунц прочетох 6-7 книги на последния. Горе- долу толкова ми трябваха да разбера, че нивото му е нисичко, а ''Пазители'' беше единствената негова книга, която съм запомнил и която беше ми харесала...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2014 1:13 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Полунощ също е много добра книга!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2014 4:55 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Аз намирам хубави неща дори в по-слабите му романи. И не считам, че нивото му е ниско, нито че е посредствен писател с 1-2 читави книги. Ако беше така, нямаше да се задържи повече от 30 години на челните места в списъците с бестселъри, нямаше да има и номинации за Хюго, Уърлд Фентъзи, Бритиш Фентъзи и Брам Стокър.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 8:40 am 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

Дори да беше написал само "Древния враг", за мен Дийн Кунц пак щеше да е невероятен писател.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 27, 2014 5:42 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Ускорение" от Дийн Кунц

Били Уайлс, трийсетгодишен необщителен барман и бивш писател, се оказва въвлечен въпреки волята си в сатанинска игра на котка и мишка с неизвестен убиец. Били е доволен от живота си сред постоянните клиенти на кръчмата, посещава редовно в болницата своята годеница, която е изпаднала в коматозно състояние, дялка в свободното си време дървени скулптури. Но простият му живот рязко изхвърча от коловозите си, когато той открива бележка със смразяващо съдържание: да избере в рамките на шест часа кой да умре – млада учителка или възрастен филантроп. Местният шериф гледа на бележката като на безвкусна шега, докато не намират удушена млада хубава учителка и нова заплашителна бележка – Били трябва да реши съдбата на други двама, и то за още по-кратък срок.

Прочети онлайн

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 02, 2014 1:49 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Аз пък чакам нещо новичко (или старо и неиздавано в България) така да се сетят да извадят. Уникален автор, от който могат да се научат немалко истини за живота, колкото и банално да звучи.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 300 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]