Дийн Кунц

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
deadface
Insorcist
Insorcist

Re: Дийн Кунц

Post by deadface » Thu Jul 03, 2014 7:56 pm

Image
"The City" by Dean Koontz
www.amazon.com

The city changed my life and showed me that the world is deeply mysterious. I need to tell you about her and some terrible things and wonderful things and amazing things that happened... and how I am still haunted by them. Including one night when I died and woke and lived again.
Here is the riveting, soul-stirring story of Jonah Kirk, son of an exceptional singer, grandson of a formidable “piano man,” a musical prodigy beginning to explore his own gifts when he crosses a group of extremely dangerous people, with shattering consequences. Set in a more innocent time not so long ago, The City encompasses a lifetime but unfolds over three extraordinary, heart-racing years of tribulation and triumph, in which Jonah first grasps the electrifying power of music and art, of enduring friendship, of everyday heroes.
The unforgettable saga of a young man coming of age within a remarkable family, and a shimmering portrait of the world that shaped him, The City is a novel that speaks to everyone, a dazzling realization of the evergreen dreams we all share. Brilliantly illumined by magic dark and light, it’s a place where enchantment and malice entwine, courage and honor are found in the most unexpected quarters, and the way forward lies buried deep inside the heart.

Пайрътбей

Зъл Зъл
Commoner
Commoner

Post by Зъл Зъл » Fri Aug 08, 2014 10:04 am

Тъй като по назад в темата - може би преди повече от година - се споменава ,че се очаква преиздаване на старите му романи, а до момента няма такова нещо? Част от старите книги като Древния враг , се намират доста трудно на несериозно високи цени, а пък електронните четци не допадат на всеки.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Aug 08, 2014 10:13 am

Няма да се преиздават, поне засега. Ще издават неиздавани преди романи - някои са писани още през 80-те, други са съвсем нови.

Зъл Зъл
Commoner
Commoner

Post by Зъл Зъл » Fri Aug 08, 2014 10:39 am

До тук съм чел Лошо място - доста добра, Пазители - феноменална, но като изключим края и разбира се претупан в 30 страници :D, Драконови сълзи - не ми хареса изобщо - мъчих се до средата и я зарязах, Чудакът Томас част 1 - симпатична и разпускаща ми дойде. Иначе жалко ,че няма да се преиздават скоро старите книги - ще трябва да се дават пари на кожодери за изтормозени :)

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Fri Aug 08, 2014 12:32 pm

Аз също се дразня, че се налага често да взимам книги втора ръка, но няма как. :sad: От издадените му неща чакам да видя някъде в много добро хартиено състояние двата тома на Лошо място, защото от моя списък с книги на Кунц, само нея нямам от издадените му у нас. И ако не си чел още Древният враг - поправи бързо грешката си! Уникална книга! А за Пазители, не знам какво толкова й харесва на всички.
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Aug 29, 2014 3:14 am

Dean Koontz's Frankenstein: Prodigal Son (1-5) /комикс/
http://www.comicvine.com/dean-koontzs-f ... 005-71367/
Свали

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Sep 07, 2014 1:30 am

Качиха в Читанката "Маска", "Мистър Убийство" и "Панаирът".

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Mon Sep 08, 2014 11:16 am

Завърших Шадоу Стрийт 77. Книгата започна силно, и в интерес на истината до края си беше такава, но имаше една голяма мудност в нея. В тези 380 стр. се случиха малко неща. Вярно, че действието обхващаше малък период от време (една нощ), но можеше поне да има разнообразие със случките на хората. Общо взето на всички им се случваше почти едно и също. Това е, което не харесах. Можеше или да бъде по-кратка, или по-разнообразена от към действия. Това беше лошото. :D Сега следва положителното: атмосферата беше мрачна, потискаща, зловеща! Безизходицата, в която се намираха, реакциите на героите... беше изпипано много добре! Краят не ми хареса, но нищо, на Кунц честичко му се случва. :ae: Положителните страни компенсират това. :) И макар и немалкото отрицания, които споменах, книгата я поставям на челните места в творчеството му - самата идея на романа много ми допадна.
Image

Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Key » Sun Oct 19, 2014 5:45 pm

Прочетох "Пазители",много ми хареса и мисля че пак ще се запаля по Кунц.Отдавна не бях чел нищо негово,главно заради последните две книги които прочетох("Непознати" и една от книгите за Чудакът Томас).Книгата е много интересна и се чете бързо,няма нищо излишно и е по скоро трилър,но на ниво.Има типичният щастлив завършек за автора,но останах и доста доволен от това,малко разнообразие от книгите на Кинг.Дийн Кунц има много добри и доста слаби книги,номерът е да попаднеш на хубавите,точно заради тях е сред любимите ми автори.

stanislav_vd
Breaker
Breaker

Post by stanislav_vd » Sun Oct 19, 2014 6:45 pm

Key wrote:Прочетох "Пазители",много ми хареса и мисля че пак ще се запаля по Кунц.Отдавна не бях чел нищо негово,главно заради последните две книги които прочетох("Непознати" и една от книгите за Чудакът Томас).Книгата е много интересна и се чете бързо,няма нищо излишно и е по скоро трилър,но на ниво.Има типичният щастлив завършек за автора,но останах и доста доволен от това,малко разнообразие от книгите на Кинг.Дийн Кунц има много добри и доста слаби книги,номерът е да попаднеш на хубавите,точно заради тях е сред любимите ми автори.
След като преди 20 -на години Плеяда издаваха яко Кинг и Кунц прочетох 6-7 книги на последния. Горе- долу толкова ми трябваха да разбера, че нивото му е нисичко, а ''Пазители'' беше единствената негова книга, която съм запомнил и която беше ми харесала...
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by delphipro » Tue Oct 21, 2014 1:13 pm

Полунощ също е много добра книга!

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Oct 22, 2014 4:55 pm

Аз намирам хубави неща дори в по-слабите му романи. И не считам, че нивото му е ниско, нито че е посредствен писател с 1-2 читави книги. Ако беше така, нямаше да се задържи повече от 30 години на челните места в списъците с бестселъри, нямаше да има и номинации за Хюго, Уърлд Фентъзи, Бритиш Фентъзи и Брам Стокър.

Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by Bookmark » Thu Oct 23, 2014 8:40 am

Дори да беше написал само "Древния враг", за мен Дийн Кунц пак щеше да е невероятен писател.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Oct 27, 2014 4:42 pm

Image
"Ускорение" от Дийн Кунц

Били Уайлс, трийсетгодишен необщителен барман и бивш писател, се оказва въвлечен въпреки волята си в сатанинска игра на котка и мишка с неизвестен убиец. Били е доволен от живота си сред постоянните клиенти на кръчмата, посещава редовно в болницата своята годеница, която е изпаднала в коматозно състояние, дялка в свободното си време дървени скулптури. Но простият му живот рязко изхвърча от коловозите си, когато той открива бележка със смразяващо съдържание: да избере в рамките на шест часа кой да умре – млада учителка или възрастен филантроп. Местният шериф гледа на бележката като на безвкусна шега, докато не намират удушена млада хубава учителка и нова заплашителна бележка – Били трябва да реши съдбата на други двама, и то за още по-кратък срок.

Прочети онлайн

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Sun Nov 02, 2014 12:49 pm

Аз пък чакам нещо новичко (или старо и неиздавано в България) така да се сетят да извадят. Уникален автор, от който могат да се научат немалко истини за живота, колкото и банално да звучи.
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Nov 23, 2014 11:35 pm

Image
"Полунощ" от Дийн Кунц

Жителите на тихото градче Муунлайт Къв започват да се променят - някои се превръщат в безчувствени същества, други се поддават на най-долните си инстинкти. Малцината, които не са се изменили, живеят в непрекъснат страх или биват жестоко убити.
Агентът от ФБР Сам Букър се заема с разследване на загадъчните убийства...

"Блестящите полуорганични кабели пулсираха между човека и машината. От Колтрейн вонеше и на месо, и на прегрята пластмаса.
Сензорите блещукаха и се движеха в очните му кухини.
Златисто от светлината от екрана, лицето на Колтрейн сякаш беше замръзнало във вечен писък. Кръвоносните съдове, пулсиращи по челюстите и слепоочията му, сякаш не бяха израз на собственото му сърцебиене, а някакви паразити, гъмжащи под кожата му.
Главата на Колтрейн отскочи назад, когато го застреля от упор, след това се отпусна върху гръдния му кош, сред дим и кръв. Отвратителните кабели продължиха да пулсират, сякаш от ритъма на вътрешен флуид."

Прочети онлайн

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Dec 04, 2014 6:29 am

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Jan 02, 2015 9:28 am

Image
"Odd Thomas: You Are Destined to Be Together Forever" by Dean Koontz
www.amazon.com

The singular journey of Odd Thomas is approaching its unforgettable conclusion in Saint Odd. But before Odd’s destiny is revealed, this exclusive eBook short story looks back—way back—to where it all began for Odd Thomas and Stormy Llewellyn, two souls who are destined to be together forever.

Amid the dizzying rides, tantalizing games of chance, and fanciful attractions of a state fair, two teenage sweethearts on the cusp of life and love’s pleasures find their way to a shadowy carnival tent brimming with curiosities. There, from the bizarre and enthralling Gypsy Mummy, a mechanized merchant of dreams and prognosticator of tomorrows, the young couple learns what fate promises for them. But fate, for Odd Thomas and Stormy Llewellyn, is something altogether different: full of dark corners, sharp edges, and things no seer or soothsayer could ever anticipate.
And for Odd Thomas, a gallant fry cook from a sleepy California desert town, the future beckons—to listen to unquiet spirits, pursue unsettling mysteries, and learn shocking truths... for a purpose far greater than himself.

Image
"Saint Odd" by Dean Koontz
www.amazon.com

Dean Koontz brings the unforgettable odyssey of Odd Thomas to its dazzling conclusion.

Odd Thomas is back where it all started... because the time has come to finish it. Since he left his simple life in the small town of Pico Mundo, California, his journey has taken him to places strange and wonderful, mysterious and terrifying. Across the land, in the company of mortals and spirits alike, he has known kindness and cruelty, felt love and loss, saved lives and taken them—as he’s borne witness to humanity’s greatest good and darkest evil. Again and again, he has gone where he must and done what he had to do—for better or worse—with his courage and devotion sorely tested, and his soul forever changed. Every triumph has been hard won. Each sacrifice has taken its toll.
Now, whatever destiny drives him has finally steered his steps home, where those he cares for most surround him, the memory of his tragically lost true love haunts him, and one last challenge—vast and dreadful—awaits him. For Odd Thomas, born to serve a purpose far greater than himself, the wandering is done. Only the reckoning remains.

За да ги свалите, щракнете емотикона Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Feb 03, 2015 10:24 am

Image Image

На 23 февруари излиза "Ключът към полунощ" - първият роман на Кунц, който става бестселър и продава над 1 милион бройки:
"Ключът към полунощ" ни запознава с Алекс Хънтър – един безподобен герой, който се изплъзва с взети под наем коли от преследващи го мощни джагуари, пренася нелегално оръжия през граници и митнически проверки и демонстрира безпогрешен инстинкт за самосъхранение; с тази разлика, че той е собственик на частна охранителна фирма и е развивал тези свои умения в продължение на двайсетина години. Повод да ги прилага му дава случайната среща с отвлечената преди много време дъщеря на известен и богат американски сенатор.
Joanna Rand left the U.S. ten years ago to sing in a Japanese nightclub. Ever since, she's been plagued with nightmares of terror. There is only one man who can help her—Alex Hunter. Ten years ago he saw her picture in the papers—-as a senator's daughter who had disappeared. Now he has to bring her memories back to her, memories of a past more terrifying than they dreamed possible…

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Feb 17, 2015 6:43 am

Post Reply