Дийн Кунц

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi

Re: Дийн Кунц

Post by Bookmark » Fri Feb 05, 2016 11:27 am

Доста добре звучи. Ще се чете със сигурност.

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Fri Feb 05, 2016 4:10 pm

Свръхестествено ли? Хмм, и аз се замислям по-сериозно сега.
Image

stainbek
Childe
Childe

Post by stainbek » Tue Jul 26, 2016 9:06 pm

Имам следният въпрос: в края на книгата "Входът за рая - платен", както по традиция правят от Плеяда, дават информация за следващия роман, който ще бъде публикуван. И романът е "By the light of the moon". Но така като гледам тази книга не е публикувана. Каква е причината? Не е приятно така да се заблуждават читателите. Не че е станало нещо фатално, но не го одобрявам това.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Jul 27, 2016 12:38 am

То това си беше честа практика при Плеяда навремето (пък и не само при тях). Бяха обявили, че ще издават "Danse Macabre" на Кинг, "Кървави книги" на Баркър и какво ли още не.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Mar 06, 2017 5:12 am

Image
"Градът" от Дийн Кунц
http://www.colibri.bg/knigi/1416/dijn-kunc-gradyt
https://www.helikon.bg/books/62/-%D0%93 ... 05937.html

ГРАДЪТ

Всички имат тайни.
Джона Кърк също.
Неговата тайна се нарича г-ца Пърл.
Тя му помага да се сдобие с пиано, за да развие музикалните си таланти.
Дава му съвети в трудни моменти.
И знае неща, които просто няма откъде да знае.
Понякога я среща, докато се разхожда по улицата, а друг път я вижда в сънищата си.
И всеки път, когато я сънува, г-ца Пърл му разкрива ужасяващи събития от миналото и бъдещето, като го предупреждава да се пази от мъж на име Лукас и жена, наречена Фиона.
Нещо лошо ще се случи. Нещо, което ще разтърси града и ще погуби много хора.
И само Джона може да го спре.
А е едва на осем.

СЪСЕДЪТ

Съседът на Малкълм и Амелия умира от масивен инфаркт и къщата му остава празна. Но дали наистина е празна? Една нощ 12-годишният Малкълм вижда светлина в прозорците й. Някой – или нещо – обитава дома на покойния г-н Клокънуол. И не бърза да си тръгне.
В този самостоятелен разказ, който се явява предистория на "Градът", приятелите на Джона ще открият, че светът е по-загадъчен, отколкото са подозирали.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Wed Jul 19, 2017 1:53 pm

Крайно време беше и аз да прочета нещо на Кунц. Въпреки неуспешните опити да прочета Лицето заради книжната апатия,
в която бях изпаднала, днес довърших Градът и останах доста доволна. Като се има в предвид какви са масовите коментари за новия Кунц, очаквах книгата да е много зле. Като усещане ми напомни донякъде на Джойленд без монотонността на втората. Хареса ми много и това, че действието не се развива бързо и се обръща повече внимание на "човъркането в душите на героите", отколкото на екшъна. Ако това е една от най-слабите му книги, представям си какво представляват по-силните му произведения. Не мога да си кривя душата за качеството на българското издание. Корицата е ужасна и не е нужно много, за да се скъса; отделно не ми хареса употребата на някои думи в българския превод(на първо време се сещам за думата "нацоцали").
Очакват ли се други български издания на негови произведения догодина?
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Jul 20, 2017 4:20 am

Да, но още не сме решили кое. На мен последните му две книги (издадени в САЩ след "Градът") не ми харесаха особено, така че по-скоро ще пуснем нещо старо (има разни неиздавани романи). Аз поначало харесвам повече старите му неща, макар че и сред новите има добри.

delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by delphipro » Fri Sep 15, 2017 11:30 pm

Свърших "Градът", ако на корицата не пишеше че е от Дийн Кунц, нямаше да повярвам, че той я е написал!
Не че не ми хареса, но очаквах много, много повече!

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Sep 16, 2017 3:22 am

Е, стилът си е типичен за късния Кунц. Просто не е трилър, нито хорър, а роман за порастването, при все че е вкарал в историята и доста елементи от любимите си жанрове.

Btw, преди известно време прочетох "Ashley Bell" и "The Silent Corner" (последните му засега) и не останах много очарован и от двете. Имат си добрите моменти, но са далеч от най-добрите му неща.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Sat Sep 16, 2017 11:27 pm

Чудя се дали ако това не ми беше първата среща с Кунц щях да реагирам по същия начин. Втората ми негова ще е Невинност, тя как е?
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sun Sep 17, 2017 3:42 am

Средна хубост. Но аз съм му фен и едва ли съм добър критерий (намирам яки неща и в по-слабите му романи). Единствената му книга, която хич не ми хареса, беше "Пророчеството"; май съм го казвал вече.

dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Post by dancho_stavrev » Fri Oct 20, 2017 4:29 pm

Знам, че никой не харесва сравненията между Кинг и Кунц (в това число и аз), но мисля, че току-що прочетох най-напомнящата ми стила на Кинг книга - Лошо място. Идеи, сюжет, действия... Сякаш ако някой ми беше дал книгата без да знам кой е автора, и ако ме бяха попитали накрая кой е щях да кажа, че е Кинг. Но прекратявам разсъжденията си и давам краткото си мнение за книгата - добра е. Много добра! Препоръчвам я с две ръце на всеки фен на Кунц, които не са я прочели. Има си ги бруталностите, напрежението, динамичността, дори объркванията в началото, всичко, което се очаква от един качествен роман в този жанр и от този автор. Книгата влиза в личния ми ТОП 3 на Кунц.
Image

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Fri Oct 20, 2017 7:15 pm

Преди няколко седмици останах доста неприятно изненадана като установих, че Шадоу Стрийт 77 е масово изчерпана. Очаква ли се в скоро време допечатка или трябва да минат минимум 5 години от датата на издаването ѝ? Имам чувството, че тиражът ѝ е бил смешно малък, не вярвам интересът към нея да е бил чак толкова огромен. Бях си я набелязала да си я купувам, но такъв ми е бил късметът.
Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Oct 20, 2017 8:40 pm

Ами тя е издадена преди 3 години, нормално е да се изчерпа. Тиражът й е 1200, ако не се лъжа - т.е. съвсем нормален по днешните стандарти (вече малко автори се издават в по-голям). Допечатка не вярвам да има - търси я в по-малките книжарници или на места като Книжен пазар. Просто към Кунц няма особен интерес в момента, затова и никой не се напъва да го преиздава, нито да пуска допечатки.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Sat Oct 21, 2017 11:53 am

Сега забелязах, че е била намалена на 5 лв от издателство Колибри. Явно цената се е видяла примамлива на хората и са я награбили.
Image

Post Reply