Дийн Кунц

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Re: Дийн Кунц

Мнение от Vokial » пет авг 23, 2013 5:38 pm

Пропуснах да кажа. Полунощ е добра. Не не нещо невероятно, но книгата е забавна. Мисля, че е най-добрата от Кунц, която съм чел, е аз не съм чел много, но все пак...

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » пет авг 23, 2013 6:11 pm

Чак пък най-добрата, е много силно казано. Но хора и вкусове - всякакви. :ae:
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » пет авг 23, 2013 10:50 pm

Тази е най-задълбочената, която съм чел, като цяло Кунц си е повърхностен автор. Но е много добър за различане.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » нед авг 25, 2013 1:49 pm

Някой може ли да ми направи анотация на "Обсебване" и "Лошо място"? Понеже от инфото, което има из нета, не става много ясно за какво по-точно иде реч. Да знам дали да си ги "слагам в списъка". :a01dfg5:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » нед авг 25, 2013 6:33 pm

"Лошо място" ми е една от любимите, но няма да ти я разказвам. Щом го харесваш, прочети всичките му книги; не вярвам да те разочароват повече от 2-3.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » нед авг 25, 2013 7:05 pm

deadface написа:"Лошо място" ми е една от любимите, но няма да ти я разказвам. Щом го харесваш, прочети всичките му книги; не вярвам да те разочароват повече от 2-3.
Със силно ограничен бюджет съм. Затова постоянно питам за отделни заглавия и имам списък само с тия, които са ми направили впечатление като анотация, или поне на тия, които съм гледал из форума, или изобщо из интернет-пространството. Нямам възможност просто да си взема всичко, питате ли ме колко за наваксване имам ...особено откъм Кинг. А на Кунц нещата са повече и не за всичко има инфо, за това досаждам все! Заболяват ме очите като чета от Читанката (затова от там чета само много кратки разкази), а на Кунц, там няма много произведения. Пак извинявай ако за пореден път съм те изморил с въпроси, и като един от старшите във форума се надявам да проявиш разбиране. :)

P. S. Свършвам Пазители до няколко дни. Книгата е много хубава, не е най-най за мен, но определено е добра! Около 7-8 по десетобалната давам. :happy:
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед авг 25, 2013 7:19 pm

Аз те разбирам, но точно там е работата - у нас са издадени прекалено много книги на Кунц (на Кинг са повече обаче ;), за да ти ги разказваме всичките. "Лошо място" е свръхестествен трилър/хорър със sf елементи и има много заплетен сюжет, става дума за семейство психопати със свръхестествени способности, които включват телекинеза и телепортация. А "Обсебване" е трилър за сериен убиец, не е от най-добрите му книги.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » нед авг 25, 2013 7:47 pm

И ти си прав, че хич не е работа да ми ги разказвате всички една по една. Но казах какъв ми е зора на мен. :) Благодарен съм, че проявяваш разбиране, също.

След "Пазители" се надявам да си намеря Вуду. Аххх, само как ми е неприятно да има лица на кориците :angry2: ! Тотално ми развалят въображението.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед сеп 22, 2013 4:28 pm

Очаквайте скоро:

Изображение

"Лицето" от Дийн Кунц
Запознайте се с Лицето на новото хилядолетие - Чанинг Манхайм, най-ярката звезда на Холивуд, която буди възхищение в милиони. Всички го боготворят и благоговеят пред него.
А може би не всички.
Няколко дни преди Коледа актьорът получава неочакван подарък – черна кутия със зловещо съдържание.
Кой е изпратил кутията и какво е страховитото й послание?
Докато търси отговор на тези въпроси, Итън Труман, бивш детектив от отдел убийства и настоящ началник на охраната на Лицето, започва малко по малко да губи връзка с реалността: тялото на най-добрия му приятел изчезва чудодейно от моргата, някой го дебне от огледалото, а един глас, който звучи досущ като този на мъртвата му съпруга, оставя загадъчни съобщения по телефона.
Междувременно непознат мъж, който се представя за ангел-хранител на десетгодишния син на звездата, предупреждава момчето да си намери добро скривалище, защото Звяра в жълто идва...
А черните кутии продължават да пристигат... и съдържанието им става все по-зловещо.

Поемете си дълбоко дъх и влезте на пръсти в света на Дийн Кунц, защото тук границата между мъртвите и живите е тънка, а зад ъгъла ви чакат призраци и серийни убийци.

Иван Атанасов

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср сеп 25, 2013 12:01 pm

Изображение
http://colibri.bg/knigi/827/dijn-kunc-liceto

Дата на издаване: 7-10-13

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » ср сеп 25, 2013 5:57 pm

Звучи доста заплетено. Не очаквах да ме грабне като анотация, но определено влиза в списъкът ми. :shades:
Изображение

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » пет сеп 27, 2013 6:33 pm

Пак съм аз. :D Видях трейлъра на филма Demon Seed (1977), Видя ми се извратенийка :D и се зачудих дали да не изтегля филмът. Та реших да попитам дали книгата ще се издаде скоро у нас, че да изчакам?
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет сеп 27, 2013 6:40 pm

Няма да е скоро, преди нея са запланувани 5-6 други заглавия.

Потребителски аватар
killswitch
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: вт юли 16, 2013 5:52 pm

Мнение от killswitch » пет сеп 27, 2013 7:44 pm

Първите две книги за Од Томас се оказаха много приятни , нищо разтърсващо разбира се , но много неангажиращи и доста интересни четива . Третата ще почака малко , да си почина все пак от Чудака ;)

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пон окт 21, 2013 2:28 pm

„Лошо място” наистина ми хареса, особено втората книга я изгълтах буквално за ден. Динамична, интересен и заплетен сюжет, интересни и симпатични персонажи. Сюжета е толкова заплетен, че почти до средата незнаеш какво се случва. Доста свръх естествени елементи.

Накрая обаче останах с едно незадоволително чувство. Финалът беше много добър, но цялата история някак беше претупана.
Искаше ми се да обърнат повече внимание на близначките, както и на самият „Мистър синя светлина” и най-вече ми се искаше да видя финалните сцени през техните очи, а не през тези на двамата детективи.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб ное 09, 2013 7:46 am

Изображение
"Wilderness" by Dean Koontz
www.amazon.com

With this darkly intriguing original e-short story, #1 New York Times bestselling author Dean Koontz sets the stage for his masterly new novel of mystery, suspense, and strange wonder - "Innocence".

"The world is a machine that produces endless surprises and mysteries layered on mysteries."

Addison Goodheart is a mystery even to himself. He was born in an isolated home surrounded by a deep forest, never known to his father, kept secret from everyone but his mother, who barely accepts him. She is haunted by private demons and keeps many secrets - none of which she dreads more than the young son who adores her.
Only in the woods, among the wildlife, is Addison truly welcome. Only there can he be at peace. Until the day he first knows terror, the day when his life changes radically and forever...

Пайрътбей

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » чет дек 19, 2013 7:12 pm

Започнах да чета Кунц в казармата,паралелно със Стивън Кинг,там прочетох и "Древният враг",която за мен е най добрата му.След това не спрях да го чета още доста години,но в крайна сметка,след поне 15-тина негови книги,прочетени от мен,стигнах до заключението че е поне класа зад Кинг.И все пак,освен вече написаният по горе роман,най добри за мен са,"Тъмните реки на сърцето","Светкавица","Сграбчи нощта".Все пак не съм се отказал категорично,от него още.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет дек 19, 2013 8:38 pm

Според мен не е само една класа назад. Той е много класи назад. Много назад е дори от редица неизвестни автори, които заслужават много повече. Мнението ми е крайно, знам.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » чет дек 19, 2013 10:49 pm

Всъщност не е крайно,ами си е самата истина.Винаги съм се чудил каква е тази негова производителност,обаче за сметка на качеството,според мен.Но все пак "Древният враг" е сред любимите ми книги изобщо.Сигурно има и други много добри,все пак е написал над сто романа.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » чет дек 19, 2013 10:54 pm

брат ми го чете повече

аз си останах с 20 книги, стигат ми

има и готини, и такива, дето съм ги хвърлял на 30-та страница
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Отговори