Лъвкрафт

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Лъвкрафт

Мнение от deadface » вт окт 14, 2008 1:53 pm

Изображение
Haunt of Horror Lovecraft [Complete]
Даунлоуд

Изображение
The Worlds of H. P. Lovecraft The Alchemist [One Shot]
Даунлоуд

Изображение
The Worlds of H. P. Lovecraft Beyond the Wall of Sleep [One Shot]
Даунлоуд

Изображение
Fall of Cthulhu Cover Gallery [One-Shot]
Даунлоуд

Изображение
Fall of Cthulhu Godwar 1 of 4
Даунлоуд

Изображение
Fall of Cthulhu Godwar 2 of 4
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales Tainted [One Shot]
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales [One Shot]
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales 01
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales 02
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales 03
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales 04
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales 05
Даунлоуд

Изображение
Cthulhu Tales 06
Даунлоуд
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » пон ное 24, 2008 11:03 pm

Почти изчетох сборника с разкази. От тоя Далчев не остава време за Лъвкрафт, иначе досега да съм го свършил. :tooth:

Та... просто съм blown away дет' се вика. Ако си спомняте филма "In the Mouth of Madness" /който също е вдъхновен от въпросния автор/, книгите караха хората да се изтрепват. Не че ми действа по тоя начин / :)) :devil: /, но разказите му имат душа! Усещат се, вкарват те в джаза, а в "по-слабите" няма и капка баналност. "Обитателят на Мрака" и "Моделът на Пикман" са феноменални! Знам, че звучи леко наивно, може би и нямам чак такава база за сравнения, но щом 'Пикман' не ми позволи да спа /и то не от страх/, значи ефектът е налице.

Дано се намери "Из планините на безумието". Уж съм ангажирал човек да го дири.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон ное 24, 2008 11:39 pm

"Планините на Безумието" е новела, която все още не е издадена у нас, така че е безпредметно да я търсиш.
Тук ще намериш информация за различните й издания на английски език, а тук можеш да я прочетеш онлайн (пак на англ. език).
Това е единственото й издание като самостоятелна книга (а не като част от сборник):

Изображение
www.amazon.com
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Machete » вт ное 25, 2008 12:03 am

Еми може, просто на гърба на сборника пише да я очакваме, а той е от година-две вече. Вероятно не са удържали на "обещанието".

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » вт ное 25, 2008 6:23 am

Прекратиха издаването. Бяха само големите обещания.
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Потребителски аватар
Silentium
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет май 29, 2008 4:21 pm
Контакти:

Мнение от Silentium » вт ное 25, 2008 8:56 am

didoval написа:Прекратиха издаването. Бяха само големите обещания.
Е, жалко... Явно не смеят да рискуват хората, кой знае... Не че знам как вървят продажбите, но все пак...
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » вт ное 25, 2008 10:12 pm

И аз скоро мисля да го взимам сборника, просто напоследък от разни други автори (по-философски, да го кажем) не ми остава време за Кинг или други хорър автори.
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » вт дек 16, 2008 3:19 pm

Тук има хубави рисунки на Ктулчета :tooth:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Machete
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Machete » ср дек 17, 2008 11:57 pm

Понеже тия дни ще претърся центъра, да питам за последно - двете единствени книги на Лъвкрафт, издадени у нас, са "Зовът на Ктхулу" и "Възкресителят", нали така?

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет дек 18, 2008 12:28 am

Machete написа:Понеже тия дни ще претърся центъра, да питам за последно - двете единствени книги на Лъвкрафт, издадени у нас, са "Зовът на Ктхулу" и "Възкресителят", нали така?
Не. Книгите са четири:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

"Зовът на Ктхулу" съдържа всички разкази и новели, включени в "Шепнещият в тъмнината" + няколко нови, така че ако притежаваш "Зовът на Ктхулу" е безсмислено да си купуваш другия сборник. За сметка на това "Възкресителят" съдържа един роман и една новела, които ги няма в нито един от другите сборници, а "Дебнещият страх" - три разкази/новели, които също не са включени в нито един от останалите сборници (Цветът от космоса, Безименният град и Сянка над Инсмут). С други думи - трябва да си вземеш всички сборници без "Шепнещият в тъмнината".
Впрочем, разказите от "Дебнещият страх" можеш да прочетеш онлайн ето тук (понеже е малко вероятно да си намериш книгата).

Освен това има един разказ на Лъвкрафт - "Чужденецът" - в антологията "Страшни разкази" (Nezir, 1993г.), който не присъства в нито един от четирите сборника.
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Machete » чет дек 18, 2008 12:52 am

deadface написа:
Освен това има един разказ на Лъвкрафт - "Чужденецът" - в антологията "Страшни разкази" (Nezir, 1993г.), който не присъства в нито един от четирите сборника.
Да, и това го знам. Дано и остатъка от антологията си заслужава, ако изобщо го издиря де. :wink:

Мерси за бързият отговор. Да се надяваме, че ще им прищракне на някои хора и ще преведат още произведения на ВЕЛИКИЯ.... :rolleyes:

Machete
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Machete » нед дек 21, 2008 4:07 pm

Прочетох сборника "Зовът на Ктхулу" - най-добрата книга, на която съм попаднал, а Лъвкрафт се утвърждава като безусловен любимец на моя милост. Сънища, пропити от сюрреализъм, страх и лудост. Кефи. :)

Това са ми любимите 5:

Моделът на Пикман
Кошмарът в Дънуич
Обитателят на Мрака
Шепнещият в Тъмнината
Дагон

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед дек 21, 2008 4:32 pm

Нали :)
И на мен тези 5 са ми любими + "Плъхове в стените" и "Зовът на Ктхулу". Романът и новелата във "Възкресителят" са по-слаби, но за сметка на това двата разказа и новелата в "Дебнещият страх" не отстъпват по нищо на изброените по-горе, затова се постарай да си намериш и този сборник.
Впрочем, разказът на Кинг "Джирусълъмс лот" ("Понякога те се завръщат" (1994)) е силно повлиян от "Плъхове в стените"; ако ги прочетеш един след друг несъмнено ще намериш много прилики.
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Machete » нед дек 21, 2008 5:21 pm

Зовът е як, даже се зачудих дали да не го поставя на 5-то място, но Дагон ме отнесе с това, че е повече изживяване, отколкото сторителинг. Като някакъв моментен кошмар, необясним и странен. Докато в Зовът има твърде много детайлизиране, за да се усили съспенса и на моменти губи Лъвкрафтското си.

"Плъхове в Стените" ме разочарова в последната си част. Но има готин билд-ъп. Всъщност не се сещам за слаб разказ, освен може би "Злият Свещенослужител" - твърде хаотичен и "Наследството" - твърде дълъг.

"Изявлението на Р.К." също е крайно атмосферичен.

Иначе сборникът "Дебнещият Страх" го търся в момента, но явно е твърде рядък. Те на Славейков изобщо не знаят кой е Лъвкрафт. :)) А "Възкресителят" го почвам в най-скоро време. Само дето се чудя дали да не почина малко със "Златният Бръмбар" на По. :)

А ти чел ли си "At the Mountains of Madness" на английски, че ми е много любопитно какво представлява? Гласят я за шедьовър на Лъвкрафт, а някак си не си представям да надминава всичко онова, през което преминах в "Зовът на Ктхулу". :) Ако си, не издавай нищо, освен общи впечатления. :smile:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед дек 21, 2008 8:50 pm

Въпрос на вкус. За мен това не е най-силното му произведение, въпреки че определено е сред най-добрите му неща. Като атмосфера новелата се доближава най-много до "Безименният град" от сборника "Дебнещият страх", а като сюжет и идеи напомня на доста други негови творби. Във всеки случай и тук го има усещането за някаква безименна, свръхестествена заплаха, има и същества отвъд пределите на човешкия разум, така че вярвам, че ще ти хареса.
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Machete » пон дек 22, 2008 12:28 am

Ахам, мерси за инфото. Убеден съм, че ще ми допадне. Питам, защото от всичките му разкази, този е спряган за филмиране от известен режисьор - Гилермо Дел Торо... Макар че работата май пропадна.

И понеже в темата говорите за прилики между Лъвкрафт и други автори, сега като се замисля, "Зимна Луна" на Кунц също напомня на Лъвкрафт, въпреки че не съм чел да му е влияние, както на Кинг примерно. Пейзажите, неизвестното извънземно същество, изолацията, малко герои. Аз много си я обичам книгата, макар че Кунц е ups/downs за съжаление.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон дек 22, 2008 2:14 am

Почти всички автори на свръхестествени ужаси (особено американските и английските) са силно повлияни от творчеството на Лъвкрафт и се опитват да го копират по един или друг начин в произведенията си - или като стил, или като идеи. Първите, които го правят, са литературните приятели и сподвижници на Лъвкрафт - Кларк Аштън Смит, Робърт Хауърд (бащата на Конан), Огъст Дерлет, Франк Лонг, Робърт Блох, Хенри Кътнър и др. Те сформират литературна клика, наречена Кръгът на Лъвкрафт и доразвиват митовете за Ктхулу. Само един, обаче, успява да наподоби достатъчно стила на Лъвкрафт (поне измежду нещата, които съм чел) и това е Кларк Аштън Смит (Clark Ashton Smith). До момента у нас е издадено само едно негово произведение - "Двойната сянка", но тук ги има почти всичките му творби на английски.
Изображение

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » ср дек 24, 2008 8:59 pm

най-накрая Въ3кресителят е и при мен :happy:
почти мога да се 3акълна, че когато и3ле3е книгата, корицата беше релефна и яка на пипане, а сега не е - някаква обикновена гланцирана си е. а3 ли съм се 3аблудил или ?

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » ср дек 24, 2008 9:15 pm

Моята е гладка. Купих я, когато излезе.
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет дек 25, 2008 12:43 am

И моята е гладка :a010:
Изображение

Отговори