Джо Хил

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Re: "Рога" - филмът

Post by LastHope » Thu Jan 08, 2015 7:24 pm

Най-накрая го изгледах и мисля, че който е чел книгата няма как да остане особено очарован. За моя най-голяма изненада харесах Радклиф, който излиза от дебелата сянка на Харито Потър. Мерин ми бледнееше, а Лий не си го представях толкова мазен... но всеки виджа изкуството различно :)
Сценарят уж добре тръгна и към края вече премина в "режисьорско виждане". Най-много в целия филм ме изкефи ска-парчето в джаз клуба, беше жестоко :D
ПП: Много ми се чете нещо ново на Джо, няма ли вече да издават "Носферату"?

Der
Childe
Childe

Re: Джо Хил

Post by Der » Sat May 09, 2015 7:24 pm

Преди няколко месеца ходих на Бухмесе (панаир на книгата) в Лайпциг и от там си взех Wraith: Welcome to Christmasland на немски. Много брутален комикс е! По-миналата седмица се прибирах в България с автобус (за около 21 часа) и доста приятно ми мина времето с него :))
Image

Image

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Sat Oct 17, 2015 5:02 am

http://microsites.orionbooks.co.uk/thefiremanbook/
Откъс (+ трейлър) от новия роман на Джо Хил - "The Fireman" (2016)

PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by PostMortem » Tue Dec 01, 2015 9:11 pm

Кинг за предстоящия роман на Joe Hill:
I've read Joe Hill's forthcoming novel, THE FIREMAN (I happen to know the author). It's mind-blowingly good. Save your nickels & dimes kids.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Dec 10, 2015 2:58 am

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Sun Dec 27, 2015 9:37 pm

Аз това момче го харесах.
Защо ли не го издават тук? Вероятно слаб интерес?

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Mon Dec 28, 2015 2:44 am

Защото авторите на хорър се продават слабо у нас. Кинг е сред малкото изключения, да не кажа единственото.

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Tue Dec 29, 2015 8:38 pm

Ами тогава не ни остава нищо друго, освен да се надяваме някой да рискува с трета книга.
Не познавам в детайли издателския бизнес, но толкова ли ще е голяма загубата от един малък тираж?

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Dec 30, 2015 2:11 am

Малките тиражи понякога излизат по-скъпо от големите, а и от тях се печели по-малко. Всъщност, ако не успееш да продадеш поне 300 бройки от дадено чуждестранно заглавие, в повечето случаи се оказваш на загуба или на нулева печалба. Освен това самите автори рядко се навиват на малки тиражи, защото печалбата за тях също е по-малка. И като теглиш чертата накрая, си задаваш въпроса: "Защо да издавам книга, от която е малко вероятно да спечеля, когато мога да вложа тези пари в новия роман на Е. Л. Джеймс?" :)

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Thu Dec 31, 2015 10:27 am

Прав си, за съжаление. Сигурно разходите по самото отпечатване са най-малките от всички.
Ами... ще се мъчим в оригинал, докато някой реши да издаде нещо заради себе си :).

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Jan 01, 2016 9:35 pm

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Mon Jan 04, 2016 12:14 pm

По-младо копие на баща си е. :)

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Oct 06, 2016 8:05 pm

Image
Locke & Key Master Edition Volume 3
https://www.amazon.com/Locke-Key-Master ... Edition+V3

*

Image
Joe Hill: The Graphic Novel Collection
https://www.amazon.com/Joe-Hill-Graphic ... collection

New York Times #1 Best Seller Joe Hill is the creative force behind this collection of comic one-shots, short stories, and graphic novels that showcase the world-building and bone-chilling talents of the famed Locke & Key creator. This deluxe hardcover includes: Kodiak (2010) with illustrations by Nat Jones, The Cape (2010) and The Cape 1969 (2011) illustrated by Zach Howard, Thumbprint (2013) illustrated by Vic Malhotra, Wraith (2014) with illustrations by Charles Paul Wilson III, plus the short stories “Throttle” (2009) from the Road Rage collection and “By the Silver Water of Lake Champlain” (2012) taken from 2016 Bram Stoker Award Winner Shadow Show: All New Stories in Celebration of Ray Bradbury. Fans of comic books, horror, and Hill, take note.

Hardcover – December 27, 2016

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Oct 14, 2016 1:10 pm

Кинг:
"The new issue of CEMETERY DANCE contains a new (and brilliant) short novel from Joe Hill. "Snapshot 1988" will blow your mind."

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Wed Nov 23, 2016 9:46 pm

Прочетох Кутия с форма на сърце. По едно време не бях сигурна дали ми харесва или не, но в последните два дена прочетох 200 страници и впечатленията ми са положителни. Като цяло историите за призраци не са ми сред любимите, но тази беше изключение. Много ми хареса това, че е засегната рок и метъл културата, понеже тази музика ми е в кръвта и рядко друга. Разбира се, изключено е да очакваме да е на нивото на баща си, но като за дебют е доста добра книгата. Имаше доста добри хорър сцени, напрежение не липсваше, историите в миналото и настоящето са разказани увлекателно, хуморът е на доста високо ниво, както и "ровенето" вътре в душата на героите. Със сигурност ще се сдобия с Рога, а също така се надявам някое издателство да се захване с превода и на другите му книги.
Image

BOTQTA
Dinh
Dinh

Post by BOTQTA » Tue Dec 06, 2016 11:31 am

Джо Хил печели вота на публиката в гудрийдс.ком за хорър на 2016! Жалко че не я издават тука...

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Dec 06, 2016 9:30 pm

Ще, не се притеснявай :) За съжаление половината финалисти са "минали" покрай хоръра, което показва (за пореден път), че масовият читател не прави разлика между ужас, (психо)трилър, (дарк) фентъзи и т.н.

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Thu Jan 19, 2017 11:53 pm

Image Image
"Пожарникаря" от Джо Хил

https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9F ... 05403.html
https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9F ... 05404.html

С меки и с твърди корици

Очаквайте на 15.02.2017 г.

Бестселър №1 на „Ню йорк Таймс“
Избран за роман на 2016 година (категория "Хорър") от читателите в последното издание на Goodreads Choice Awards.

Смразяващ роман за един свят, погълнат от пандемия, която възпламенява хората и заплашва да превърне цялата ни цивилизация в пепел. Малка група хора, водени от енигматичен мъж, известен като Пожарникаря, са решени да спасят онова, което е останало.

Никой не знае откъде се е появил вирусът. Според едни е пуснат от ИДИЛ, използвайки спори, създадени в Русия през осемдесетте години. Според други – от голяма петролна компания, впоследствие откраднат от християнска секта. И докато всички спорят за причината, светът гори.
Вирусът се разпространява като пожар из цялата страна, покосявайки градовете един по един. Докторите го наричат Draco incendia trychophyton. За всички останали е просто драконовата люспа – изключително заразна, смъртоносна спора, която бележи телата на гостоприемниците си с красиви черно-златисти ивици, преди да ги възпламени. Заразените са милиони и постоянно се увеличават. Няма лек. Никой не е в безопасност.
Крематорите – членове на въоръжена групировка – обикалят улиците и изтребват онези, които носят спората.
Един мъж, наричащ себе си Пожарникаря, скита из руините на Ню Хампшър. Заразен с драконовата люспа, но научил се да контролира огъня вътре в себе си, той използва силата си като щит и оръжие, за да помага на онеправданите.

Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Key » Fri Jan 20, 2017 9:20 pm

Това е задължително,поне за мен!

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Tue Jan 24, 2017 12:47 pm

И за мен :yahoo: