Джо Хил

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Re: Джо Хил

Мнение от BOTQTA » вт дек 06, 2016 11:31 am

Джо Хил печели вота на публиката в гудрийдс.ком за хорър на 2016! Жалко че не я издават тука...

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт дек 06, 2016 9:30 pm

Ще, не се притеснявай :) За съжаление половината финалисти са "минали" покрай хоръра, което показва (за пореден път), че масовият читател не прави разлика между ужас, (психо)трилър, (дарк) фентъзи и т.н.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет яну 19, 2017 11:53 pm

Изображение Изображение
"Пожарникаря" от Джо Хил

https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9F ... 05403.html
https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9F ... 05404.html

С меки и с твърди корици

Очаквайте на 15.02.2017 г.

Бестселър №1 на „Ню йорк Таймс“
Избран за роман на 2016 година (категория "Хорър") от читателите в последното издание на Goodreads Choice Awards.

Смразяващ роман за един свят, погълнат от пандемия, която възпламенява хората и заплашва да превърне цялата ни цивилизация в пепел. Малка група хора, водени от енигматичен мъж, известен като Пожарникаря, са решени да спасят онова, което е останало.

Никой не знае откъде се е появил вирусът. Според едни е пуснат от ИДИЛ, използвайки спори, създадени в Русия през осемдесетте години. Според други – от голяма петролна компания, впоследствие откраднат от християнска секта. И докато всички спорят за причината, светът гори.
Вирусът се разпространява като пожар из цялата страна, покосявайки градовете един по един. Докторите го наричат Draco incendia trychophyton. За всички останали е просто драконовата люспа – изключително заразна, смъртоносна спора, която бележи телата на гостоприемниците си с красиви черно-златисти ивици, преди да ги възпламени. Заразените са милиони и постоянно се увеличават. Няма лек. Никой не е в безопасност.
Крематорите – членове на въоръжена групировка – обикалят улиците и изтребват онези, които носят спората.
Един мъж, наричащ себе си Пожарникаря, скита из руините на Ню Хампшър. Заразен с драконовата люспа, но научил се да контролира огъня вътре в себе си, той използва силата си като щит и оръжие, за да помага на онеправданите.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет яну 20, 2017 9:20 pm

Това е задължително,поне за мен!

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » вт яну 24, 2017 12:47 pm

И за мен :yahoo:

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » пет фев 03, 2017 9:49 pm

deadface, кажи нещо за това чудо, ако си го чел.
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб фев 04, 2017 2:47 am

Чакам българското издание, че ме домързя да чета английското. Става дума за постапокалиптична фантастика с хорър елементи; то си личи по описанието. Предполагам, че има и елементи на антиутопия. Според мен Джо се е опитал да напише роман в духа на "Сблъсък", пък дали се е получило - скоро ще разберем :)

Потребителски аватар
Sir Hush
Commoner
Commoner
Регистриран: съб апр 30, 2016 6:51 am

Мнение от Sir Hush » ср фев 15, 2017 11:32 pm

Днес си я взех - избрах варианта с твърдите корици - при такава дебелина ми се стори по-удачен. Тази вечер отхвърлих шейсетина страници - наистина тръгва като "Сблъсък" на тейко му, засега ми харесва.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » нед фев 26, 2017 4:31 pm

Прочетох "Кутия с форма на сърце",изключителен дебют е това,може би най-добрата книга с призраци която съм чел!Много действие,от началото до края.Според мен е по скоро хорър от колкото трилър,както я дават в описанието.Това с метъла в нея за мен е един огромен плюс!
Хил е добър,много е добър!

Потребителски аватар
delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет дек 27, 2013 6:07 pm

Мнение от delphipro » нед фев 26, 2017 10:05 pm

Току що завърших Пожарникаря.
Книгата е страхотна, има доста неща които са заети от Кинг, но не съм очаквал нищо по-различно. Книгата е наистина доста обемиста и мислех, че ще е доста разводнена, но за моя изненада нямаше нищо такова.
От самото начало, до самия край на книгата напрежението е гарантирано, като на места прекалено. Единствената ми забележка е вулгардния език на много места в книгата.

Потребителски аватар
LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед ное 13, 2011 12:55 pm

Мнение от LastHope » вт фев 28, 2017 7:13 pm

"Пожарникаря" - на български заглавието звучи тъпо (като знам тук кого наричат така :wink: ), но се радвам, че не са го сменили - на английски си е добре.
Захванах книгата, стараейки се да избягвам всякакви сравнения със Стивън Кинг и без да търся аналогии със "Сблъсък". По-скоро, през цялото време пред очите ми бяха отровните пейзажи от "Лудия Макс", дори Пожарникаря си го представях като младия Мел Гибсън.
Хареса ми как Джо Хил е разделил книгата на отделни "книги" - направо библейски апокалиптично. Добре е балансирал хорър, екшън и антиутопия. Ако не беше хумора и пиперливия език щеше да е доста депресарска, а от това щеше да загуби.
За недосттък ще посоча, че образът на Джон Рукууд някак леко ми бледнееше до второстепенен герой :rolleyes: . Предвид заглавието, се надявах да го срещам по-често на 700-те страници.
Дълго чаках да издадат книга на Джо Хил и не съм разочарована. Има потенциал момчето, има и добър учител, има и добри музикални вкусове :). Силно се надявам филммейкърите да не опропастят романа.
Благодаря и на преводача!

Потребителски аватар
30sthell
Breaker
Breaker
Регистриран: чет мар 22, 2012 9:08 am

Мнение от 30sthell » ср мар 01, 2017 7:46 pm

Нямах никаква идея за размера предварително - много приятно изненадана останах, след като отворих пакета от Озон.
Началото е ок, надявам се нататък да не ми развали вкуса от Heart shaped box.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср мар 01, 2017 11:42 pm

Аз пък се сетих за този цитат :))

"В по-малката кутийка се намирало едно пакетче. А вътре в него имало няколко зрънца зелен пясък. Красив е, бихте казали вие, но не е нещо особено. Не е нещо, за което бихте писали в писмото си до мама. И все пак, този зелен пясък бил една от най-смъртоносните отрови в цял свят, толкова смъртоносна, че дори Флаг се страхувал от нея. Тя идвала от пустинята Гренх. Тази огромна отровна пустош се простирала отвъд пределите дори на Гарлан и била неизвестна в Делейн. Гренх можела да бъде достигната само в ден, когато вятърът духал на другата страна, защото едно-единствено вдишване на парите, които идвали от пустинята, причинявало смърт.
Не мигновена смърт. Отровата не действала по този начин. За ден или два — възможно било дори три — човекът, вдъхнал от отровните изпарения (или още по-лошо, погълнал зрънца пясък) се чувствал добре. Може би по-добре от всякога. После, изведнъж, дробовете му ставали огнено горещи, кожата му започвала да пуши и тялото му се съсухряло като мумия. Тогава той падал мъртъв, често с пламнала коса. Всеки, който вдишал или погълнел това смъртоносно вещество, изгарял отвътре навън.
То се наричало Драконов пясък и за него нямало противоотрова, нито някакво лечение."

Стивън Кинг, "Очите на дракона"

Потребителски аватар
30sthell
Breaker
Breaker
Регистриран: чет мар 22, 2012 9:08 am

Мнение от 30sthell » чет мар 02, 2017 7:47 am

Прекалено близо, за да е съвпадение. :)

Потребителски аватар
Sir Hush
Commoner
Commoner
Регистриран: съб апр 30, 2016 6:51 am

Мнение от Sir Hush » нед мар 05, 2017 9:54 pm

Това с цитата е много яко, бих казал :) Радва ме как синът хем питае респект към Бащата, хем копае в собствената си градинка и му се получават нещата. Ще ми се час по-скоро да преведат и NOS4A2 :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср май 03, 2017 10:05 pm

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб окт 28, 2017 1:53 pm

Strange Weather вече е в пайрътбей

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет мар 15, 2018 11:59 am

deadface написа:Чакам българското издание, че ме домързя да чета английското. Става дума за постапокалиптична фантастика с хорър елементи; то си личи по описанието. Предполагам, че има и елементи на антиутопия. Според мен Джо се е опитал да напише роман в духа на "Сблъсък", пък дали се е получило - скоро ще разберем.
Прочетох "Пожарникаря" преди известно време. Не ми хареса колкото "Сблъсък", да речем, но като цяло ми хареса и със сигурност не е по-лоша от другите книги на Хил, в някои отношения (например в развитието на персонажите) е дори по-добра. Недостатъците й, поне в моите очи, са два - единият е самият сюжет, който е твърде праволинеен и до голяма степен предсказуем, а другият е действието, което на моменти е излишно мудно. Щеше ми се да има и повечко хорър в цялата работа, но тук Хил така или иначе не си е поставил за цел да плаши читателя, а да изследва поведението на хората (и обществото) в екстремни ситуации. И се е справил доста добре. Освен това краят е готин :)

Отговори