Дата и час: Вто Дек 12, 2017 3:46 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 167 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Джо Хил
МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2016 12:31 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Джо Хил печели вота на публиката в гудрийдс.ком за хорър на 2016! Жалко че не я издават тука...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2016 10:30 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Ще, не се притеснявай :) За съжаление половината финалисти са "минали" покрай хоръра, което показва (за пореден път), че масовият читател не прави разлика между ужас, (психо)трилър, (дарк) фентъзи и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 12:53 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение Изображение
"Пожарникаря" от Джо Хил

https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9F ... 05403.html
https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9F ... 05404.html

С меки и с твърди корици

Очаквайте на 15.02.2017 г.

Бестселър №1 на „Ню йорк Таймс“
Избран за роман на 2016 година (категория "Хорър") от читателите в последното издание на Goodreads Choice Awards.

Смразяващ роман за един свят, погълнат от пандемия, която възпламенява хората и заплашва да превърне цялата ни цивилизация в пепел. Малка група хора, водени от енигматичен мъж, известен като Пожарникаря, са решени да спасят онова, което е останало.

Никой не знае откъде се е появил вирусът. Според едни е пуснат от ИДИЛ, използвайки спори, създадени в Русия през осемдесетте години. Според други – от голяма петролна компания, впоследствие откраднат от християнска секта. И докато всички спорят за причината, светът гори.
Вирусът се разпространява като пожар из цялата страна, покосявайки градовете един по един. Докторите го наричат Draco incendia trychophyton. За всички останали е просто драконовата люспа – изключително заразна, смъртоносна спора, която бележи телата на гостоприемниците си с красиви черно-златисти ивици, преди да ги възпламени. Заразените са милиони и постоянно се увеличават. Няма лек. Никой не е в безопасност.
Крематорите – членове на въоръжена групировка – обикалят улиците и изтребват онези, които носят спората.
Един мъж, наричащ себе си Пожарникаря, скита из руините на Ню Хампшър. Заразен с драконовата люспа, но научил се да контролира огъня вътре в себе си, той използва силата си като щит и оръжие, за да помага на онеправданите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 20, 2017 10:20 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Това е задължително,поне за мен!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2017 1:47 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

И за мен :yahoo:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 03, 2017 10:49 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

deadface, кажи нещо за това чудо, ако си го чел.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Фев 04, 2017 3:47 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Чакам българското издание, че ме домързя да чета английското. Става дума за постапокалиптична фантастика с хорър елементи; то си личи по описанието. Предполагам, че има и елементи на антиутопия. Според мен Джо се е опитал да напише роман в духа на "Сблъсък", пък дали се е получило - скоро ще разберем :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2017 12:32 am 
Commoner
Commoner
Аватар

Днес си я взех - избрах варианта с твърдите корици - при такава дебелина ми се стори по-удачен. Тази вечер отхвърлих шейсетина страници - наистина тръгва като "Сблъсък" на тейко му, засега ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 26, 2017 5:31 pm 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Прочетох "Кутия с форма на сърце",изключителен дебют е това,може би най-добрата книга с призраци която съм чел!Много действие,от началото до края.Според мен е по скоро хорър от колкото трилър,както я дават в описанието.Това с метъла в нея за мен е един огромен плюс!
Хил е добър,много е добър!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 26, 2017 11:05 pm 
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Аватар

Току що завърших Пожарникаря.
Книгата е страхотна, има доста неща които са заети от Кинг, но не съм очаквал нищо по-различно. Книгата е наистина доста обемиста и мислех, че ще е доста разводнена, но за моя изненада нямаше нищо такова.
От самото начало, до самия край на книгата напрежението е гарантирано, като на места прекалено. Единствената ми забележка е вулгардния език на много места в книгата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2017 8:13 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

"Пожарникаря" - на български заглавието звучи тъпо (като знам тук кого наричат така :wink: ), но се радвам, че не са го сменили - на английски си е добре.
Захванах книгата, стараейки се да избягвам всякакви сравнения със Стивън Кинг и без да търся аналогии със "Сблъсък". По-скоро, през цялото време пред очите ми бяха отровните пейзажи от "Лудия Макс", дори Пожарникаря си го представях като младия Мел Гибсън.
Хареса ми как Джо Хил е разделил книгата на отделни "книги" - направо библейски апокалиптично. Добре е балансирал хорър, екшън и антиутопия. Ако не беше хумора и пиперливия език щеше да е доста депресарска, а от това щеше да загуби.
За недосттък ще посоча, че образът на Джон Рукууд някак леко ми бледнееше до второстепенен герой :rolleyes: . Предвид заглавието, се надявах да го срещам по-често на 700-те страници.
Дълго чаках да издадат книга на Джо Хил и не съм разочарована. Има потенциал момчето, има и добър учител, има и добри музикални вкусове :). Силно се надявам филммейкърите да не опропастят романа.
Благодаря и на преводача!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 01, 2017 8:46 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Нямах никаква идея за размера предварително - много приятно изненадана останах, след като отворих пакета от Озон.
Началото е ок, надявам се нататък да не ми развали вкуса от Heart shaped box.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 02, 2017 12:42 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Аз пък се сетих за този цитат :))

"В по-малката кутийка се намирало едно пакетче. А вътре в него имало няколко зрънца зелен пясък. Красив е, бихте казали вие, но не е нещо особено. Не е нещо, за което бихте писали в писмото си до мама. И все пак, този зелен пясък бил една от най-смъртоносните отрови в цял свят, толкова смъртоносна, че дори Флаг се страхувал от нея. Тя идвала от пустинята Гренх. Тази огромна отровна пустош се простирала отвъд пределите дори на Гарлан и била неизвестна в Делейн. Гренх можела да бъде достигната само в ден, когато вятърът духал на другата страна, защото едно-единствено вдишване на парите, които идвали от пустинята, причинявало смърт.
Не мигновена смърт. Отровата не действала по този начин. За ден или два — възможно било дори три — човекът, вдъхнал от отровните изпарения (или още по-лошо, погълнал зрънца пясък) се чувствал добре. Може би по-добре от всякога. После, изведнъж, дробовете му ставали огнено горещи, кожата му започвала да пуши и тялото му се съсухряло като мумия. Тогава той падал мъртъв, често с пламнала коса. Всеки, който вдишал или погълнел това смъртоносно вещество, изгарял отвътре навън.
То се наричало Драконов пясък и за него нямало противоотрова, нито някакво лечение."

Стивън Кинг, "Очите на дракона"

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 02, 2017 8:47 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Прекалено близо, за да е съвпадение. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Мар 05, 2017 10:54 pm 
Commoner
Commoner
Аватар

Това с цитата е много яко, бих казал :) Радва ме как синът хем питае респект към Бащата, хем копае в собствената си градинка и му се получават нещата. Ще ми се час по-скоро да преведат и NOS4A2 :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 167 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]