Кой какво чете

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Re: Кой какво чете

Мнение от shewolf » чет яну 21, 2010 4:09 pm

Дочетох "Черна вечер" - сборник разкази на Дейвид Морел. Просто блестящ, уникални хорър новели има вътре. Героите се сблъскват с най-големите си страхове. Особено харесах "Капка по капка", "Оранжево за болка, синьо за безумие" - психопатия отвсякъде :tooth: Препоръчвам с две ръце.
Започнах "Мечове и черна магия" на Фриц Лейбър
Изображение
Някъде отвъд бездните на времето, разделен от нас с незнайни измерениия , спи древният свят на Неуон със своите кули, черепи и съкровища, със своите мечове и магии. Там из безкрайните степи препускат диви минголски ездачи, в далечния север бродят непокорни варварски племена, а сред знойните земи на юга се издига великата цитадела на самия Крал на Кралете. Свят на герои, крадци и мошеници, свят на жреци и чародеи.

Именно там, в обгърнатите с пушеци тесни улички на столичния град Ланкмар, през една тъмна нощ се срещнаха северният гигант с непроизносимото име Фафрд и дребничкият мошеник по прякор Сивият Мишелов. Двама герои, чиито подвизи щяха да се превърнат в легенда…
Приключенията на Фафрд и Сивият Мишелов се нареждат сред най-любимите фентъзи произведения на всички времена. Те от години се радват на огромен успех по целия свят и напълно заслужено се смятат за класика в жанра!
Книгата е носител на наградата "Магически Феникс" за 2005г. на НКФХ.
Малко инфо за автора, защото сякаш не е сред най-известните:
Фриц Рютър Лейбър-младши (на английски: Fritz Reuter Leiber Jr.) е американски писател на фентъзи и научна фантастика. Завършва Чикагския университет, след което сменя много различни професии. Най-голям успех постига като актьор. Професионално с литература започва да се занимава през 1956 г. Като писател Фриц Лейбър постига огромни успехи. През своята писателска кариера той е отличен с осем награди Хюго и с четири награди Небюла.
- източник Wikipedia и линк към цялата статия
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет яну 21, 2010 8:54 pm

Вчера дочетох двете книги, които започнах в края на миналата седмица:

"Нещо зло се задава" на Рей Бредбъри - много приятна фантастична приказка с елементи на хорър. Илюстрования човек и Прашната вещица са незабравими персонажи. Няма никакво съмнение, че Кинг е бил силно повлиян от първия, докато е писал "Неизживени спомени" (Лийланд Гонт напомня по доста неща на мистър Дарк). Лично мен романът ме впечатли не толкова със сюжета и идеите си, колкото с начина, по който е написан - имам предвид изключително красивия, образен и поетичен стил на Бредбъри, който създава една наистина неповторима приказна атмосфера.

Втората книга, която прочетох, е тийнейджърски романс за зомбита :tooth: Всъщност зомбитата не са точно зомбита, а ходещи мъртъвци със специална мисия. Каква е тя няма да разкривам, нито ще издам името на романа (защото още не е излязъл официално в САЩ), но (покрай истерията "Здрач") е силно вероятно да го видим издаден у нас в края на тази или през следващата година.

В момента чета един готически роман в традициите на Хенри Джеймс, който би трябвало да излезе в САЩ през тази година и "Сянката на катедралата" на Милош Урбан.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » чет яну 21, 2010 11:01 pm

Brian Keene-Dark Hollow

Накратко:
When mysterious music is heard in the forest at night and women begin disppearing without a trace, novelist Adam Senft discovers that the town of LeHorn's Hollow has become the victim of an ancient nightmare worse than any ghost.

Добре разказва този тип(според мен) Имам още 80 страници, да видим ще завърши ли подобаващо. Ако някой е чел нещо негово да сподели впечатления. Гледам, че е награждаван с Брам Стоукър за дебют-The Rising(2004)
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет яну 22, 2010 1:25 am

И аз го харесвам. Пускал съм линкове за разни негови книги в "Ужасът върху лист хартия", но съм чел само "The Rising" (беше ми любопитно защо е спечелил наградата "Брам Стокър") и един негов разказ, "And Hell Followed With Him", който се явява нещо като продължение на романа. За "Dark Hollow" съм чувал хубави неща (наскоро разбрах, че снимат филм по него), но не ми е попадал. Ако го имаш като текстов файл, ще се радвам да го споделиш. Впрочем, виж тази тема.
Изображение

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » пет яну 22, 2010 6:18 pm

Не е като текстови файл, в Orange на Граф Игнатиев я намерих. Там се появяват много ценни неща, лошото е, че май само по един екземпляр. А книгата е доста добра, ич няма щастлив край и половината герои умират :tooth:
Освен това Flotsam and Jetsam са споменати :devil: Вече съм му фен на наш Brian

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Мнение от Machete » пет яну 22, 2010 7:01 pm

"Призракът" на Сидни Хорлър.

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 13, 2009 3:22 pm

Мнение от Ally » съб яну 23, 2010 2:35 pm

В момента - 'Сърцето ти принадлежи на мен' на Кунц. Не е зле засега :shades:
I'm so happy 'cause today I found my friends
They're in my head

Изображение

Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » нед яну 24, 2010 2:48 pm

П.Г. Удхаус - Бил завоевателя

От много време не съм чел Удхаус, може би 2-3 години. Засега съм на 60та страница, в момента се заплита сюжета, сигурно нататък ще стане още по-интересно.

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » вт яну 26, 2010 12:54 am

Успях да си дочета Наоми Новик-"Драконът на негоно величество" Лятото я почнах, зарязах я, вече е прочетена. По-скоро приключенска. Който е гледал Аватар, ще си го припомни :tooth:

Стивън Кинг я препоръчва, ако го интересува някой

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » вт яну 26, 2010 10:06 am

Тази сутрин успях да довърша сборника с апокалиптична фантастика "Гибел идва с "Клон", който бях подхванала. И трите разказа вътре са много впечетляващи, с доволно мрачна атмосфера.
:arrow: "Клон" на Теодор Л.Томас и Кейт Уилхелм - за организъм, който се заражда в канализационните тръби на голям град, в следствие на протичащите там химични процеси
:arrow: "И се чу глас" на Ерик Фран Ръсел - за група оцелели от катастрофа с космически кораб на чужда и враждебна планета. Този ми хареса особено много.
и :arrow: "Калейдоскоп" на Рей Бредбъри - също е за катастрофа с космически кораб и размислите на оцелелите.
Днес смятам да започна "Белият път" на Джон Конъли :smile:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
Ylith
Dinh
Dinh
Регистриран: съб дек 29, 2007 6:30 pm

Мнение от Ylith » ср яну 27, 2010 9:43 am

Moving Pictures -Terry Pratchett - съвсем в началото съм и много бавно напредвам.Това съвсем не означава, че книгата не ми харесва....все още нямам мнение за нея.
Much Obliged, Jeeves - P.G. Wodehouse - много хумор :) както и в другите книги от поредицата за Джийвс и Устър :smile:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет яну 28, 2010 11:45 am

Завчера прочетох "Florence and Giles" на John Harding - готически роман за лудостта, който е вдъхновен от "Примката на призрака" (The Turn of the Screw) на Хенри Джеймс. Между двете книги има много прилики, но тази ми хареса повече; дано се престрашат да я издадат у нас.
Междувременно изчетох и кримката "Сянката на катедралата" на Милош Урбан, която не ми хареса особено нито като сюжет, нито като стил. На две места имаше интересни заигравания на тема духове, но в развръзката нямаше нищо свръхестествено, да не говорим, че 1/3 от романа е запълнена с досадни описания на интериора и екстериора на една катедрала. Научих около 100 архитектурни/църковни термина, в което няма нищо лошо, но подозирам, че ще ги забравя до края на седмицата :tooth:
В момента чета "Магьосникът" на Джеймс Байрън Хъгинс.
Изображение

man2
Childe
Childe
Регистриран: вт мар 20, 2007 4:51 pm

Мнение от man2 » пет яну 29, 2010 11:06 pm

Ричард Матисън - Аз съм легенда;
Йовков-Вечери в Антимовския хан

Потребителски аватар
inkvisitor
Childe
Childe
Регистриран: вт авг 04, 2009 1:46 pm

Мнение от inkvisitor » съб яну 30, 2010 12:06 pm

Снощи приключих "Момчетата от Бразилия" на Ira levin. Прекрасен роман, развиващ идеята за възраждане на четвърти райх, посредством биологичен експеримент за клониране на Хитлер, забележете - през 70-те години. Писанието като жанр е по-скоро научно-психологичен трилър, в който са замесени реални исторически образи, начело с небезизвестния "ангел на смъртта" -д-р Менгеле, отявлен есесовец, вилнял след втората световна война. В момента чета "Степфордските съпруги" на същия автор, след него - "Предсмъртна целувка".
http://www.younggalleryphoto.com/photog ... rouse.html

Дойде на тротоара птичка,
не знаеше, че я видях.
Прехапа червея нещастен
и глътна го с един замах.
/Емили Дикинсън/

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker

Мнение от Ally » съб яну 30, 2010 5:13 pm

Керуак - 'По пътя'
От много време искам да я прочета, но сега ми е някак странна... хаотична като че ли, а речта е трудна за следене... :huh:
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Char
Childe
Childe
Регистриран: вт яну 19, 2010 5:01 pm

Мнение от Char » съб яну 30, 2010 7:38 pm

"Тъй рече Заратустра"- Ницше.
And as the heaviness the body
oh the heaviness settles in,
somewhere you can hear a mother sing.

Calling all angels,
calling all angels.
Walk me through this one
don't leave me alone...

Потребителски аватар
inkvisitor
Childe
Childe
Регистриран: вт авг 04, 2009 1:46 pm

Мнение от inkvisitor » съб яну 30, 2010 9:52 pm

Керуак... тоя друсалник собствените си мисли не може да разпознае, камо ли някаква реч върху лист хартия да подреди...
Char, ще споделиш ли с какво те впечатли Ницше? Ако си впечатлена, де... :)
http://www.younggalleryphoto.com/photog ... rouse.html

Дойде на тротоара птичка,
не знаеше, че я видях.
Прехапа червея нещастен
и глътна го с един замах.
/Емили Дикинсън/

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker

Мнение от Ally » нед яну 31, 2010 1:27 am

Ми не знам, аз съм още в началото и не бързам да давам оценки, освен, че е трудничка за четене заради стила... Иначе мен като цяло винаги ме е привличала идеята за пътуване на стоп и от тази гледна точка историята ми е някак сантиментална и привлекателна :smile:
They're in my head

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
CorpseBride
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб яну 19, 2008 12:57 pm

Мнение от CorpseBride » пон фев 01, 2010 9:15 pm

^ Керуак ти е труден? О.О
Сега чета Ningen Shikkaku на Дазай, няк'во пооръфано английско издание. Абсолютен култ, не че съм очаквала нещо различно. Трябва да си изнамеря и Hashire, Melos!
А, и свих /lol xD/ "Златният храм", възнамерявам скоро пак да я прочета /за кой ли път вече/, нищо че с този превод направо не прилича на себе си.
the tigers have found me
and I do not care.

Потребителски аватар
Ally
Breaker
Breaker

Мнение от Ally » вт фев 02, 2010 11:38 pm

Труден за задържане на интереса. Пише някви дълги изречения, с много 'и'-та, наслагване и определения, които, ако не съм съзнателно концентирана, не биха могли да ми грабнат цялото внимание.
They're in my head

Изображение

Изображение

Отговори