Кой какво чете

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Re: Кой какво чете

Мнение от PostMortem » пет дек 24, 2010 10:24 pm

След като дъълго време четях "Престъпление и наказание" в един момент реших, че не мога да я завърша. Не че е лоша книгата, напротив, доста е интересна и хубава, обаче явно не ми е сега момента да я чета цялата. Прочетох г/д половината (250 страници).

Днес, обаче, на път от София за Плевен като подхванах Лиза Рогак - Неспокойно сърце: Животът и времето на Стивън Кинг... ометох 70 страници за нула време. От много време не бях изпитвал такова удоволствие, четейки книга. Адски увлекателно, може би, защото за пръв път чета нещо биорафично за Кинг, но е много интересно и вдъхновяващо. На места се смеех, на места се усмихвах, на места мълчах. А и вече чувствам Кинг с една идея по - близък...все пак, нека изчета цялата книга, де ;d
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 24, 2005 8:56 pm

Мнение от J.S. » съб дек 25, 2010 9:39 pm

Удхаус - Голямото накисване. Наистина не знам защо толкова рядко чета Удхаус, много ми харесват книгите му.

Потребителски аватар
deimos
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пон авг 31, 2009 11:55 pm

Мнение от deimos » нед дек 26, 2010 1:27 pm

"Кристин" - Стивън Кинг. С удоволствие чета историята. Много ми допада. На първа книга съм все още, но тия дни ще изчета 2-те части.
“Fiction is the truth inside the lie.”

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » пон дек 27, 2010 11:41 am

"Портите" на Джон Конъли - уникална просто, така не съм се смяла откакто четох "Пътеводител на галактическия стопаджия". Изключително забавна - няма Чарли Паркър, но пък изобилства от демони неудачници. Препоръчвам я с две лапи :tooth:
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » пон дек 27, 2010 9:30 pm

Дейвид Балдачи "Клуб Кемъл" прочетох наскоро ... тоя човек пише страхотно и ми допада супер много :) В момента се чете Кулата на лястовицата от поредицата "Вещерът" на Анджей Сапковски. Страхотно фентъзи препоръчвам го :)
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
charlie
Childe
Childe
Регистриран: съб юни 02, 2007 4:01 pm

Мнение от charlie » вт дек 28, 2010 9:05 pm

И аз вмомента чета "Вещерът" и ми допада изключително много :smile: На третата книга съм и тамън започва да става мелето :)
"Всеки глупак знае как да умре.Трудното е да се научиш как да оцелееш."

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » вт дек 28, 2010 9:19 pm

Колкото и да е невероятно, "Играта на ангела" от Карлос Руис Сафон ми хареса една идея повече от "Сянката на вятъра". Пълните ми впечатления можете да прочетете тук.
Изображение

Потребителски аватар
мици
Commoner
Commoner
Регистриран: чет дек 09, 2010 7:52 pm

Мнение от мици » ср дек 29, 2010 11:06 pm

Тези дни съм на тема " Джон Конъли". В момента съм преполовил "Зли хора" - интересна е.

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » чет дек 30, 2010 9:27 am

Дочитам "Американски богове" на Геймън - гениална книга :inlove: съвсем по мой вкус.

Преди това прочетох "Изумителният Морис и неговите образовани гризачи" на Пратчет, биваше я и нея :rolleyes:

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » пет дек 31, 2010 8:52 pm

Richard Laymon - The Midnight Tour :devil:
Адски много ми харесва засега. Струва ми се дори по-добра от първите 2 книги от поредицата. Все пак тях ги четох преди 2-3 години, така че може и да греша. Мисля да ги прочета отново като я завърша, сигурно до няколко дена ще съм прочел The Midnight Tour .

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » пет дек 31, 2010 11:22 pm

Започнах Епос I от Малореон "Пазителите на Запада / Кралят на Мургите" на Дейвид Едингс, но установявам, че май не ми се чете фентъзи :huh: След кратък преглед установих, че не разполагам с нищо за друго освен фентъзи :huh: :huh: За сметка на това имам купища от въпросния жанр, а ми се чете нещо с повечко действие вътре и кръв и гор, ако може :tooth: Май ще си дръпна някой филм за тази вечер, догодина ще видим :)

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » нед яну 02, 2011 10:07 pm

Лиза Рогак - Неспокойно сърце: Животът и времето на Стивън Кинг

Адски интересна биографична книга за Кинг. Научих доста интересни неща за живота му още от най - ранно детство до днешни дни. Препоръчвам горещо на всеки негов фен(особено, пък ако не е чел други биографични книги за него, преди това)

Снощи започнах и "Из спомените на галактическия шпионин Глийст", започва обещаващо, ще дам и мнение щом я прочета. Хубавото е, че продължението вече е написано, само остава да събере автора пари, за да го издаде.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » пон яну 03, 2011 8:39 pm

,,Въображаемият свят през Средновековието,,
Жак льо Гоф
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » вт яну 04, 2011 6:46 pm

Кутия с форма на сърце - Джо Хил.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » чет яну 06, 2011 8:37 pm

Можете да прочетете впечатленията ми от "What the Night Knows" by Dean Koontz ето тук.
В момента - "Най-търсеният човек" от Джон льо Каре.
Изображение

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Мнение от Buhlio » пет яну 07, 2011 8:24 pm

Мъжете, които мразеха жените

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт яну 11, 2011 3:46 am

Вчера приключих "Най-търсеният човек" от Джон льо Каре. Хареса ми доста, не колкото "Шпионинът, който дойде от студа", но определено е сред силните му романи. Докато я четях, осъзнах, че Войната срещу терора в някои отношения не отстъпва на Студената война. Но това, което ми хареса най-много, беше не самата история, а начина, по който е разказана - Льо Каре несъмнено е един най-добрите стилисти в шпионската литература.

В момента - "Гласът на острието" от Джо Абъркромби.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пет яну 14, 2011 1:01 am

Зарязах временно "Гласът на острието", за да прочета "Living Dead Girl" by Elizabeth Scott. Изгълтах я за има-няма 2 часа. Дали ми хареса? О, да. Няма да я коментирам, а вместо това ще пейстна няколко отрицателни ревюта от Амазон :devil:

"If you have ever been through abuse, and the numbers say it's more than likely you have. This book can trigger all kinds of anxiety and bring back painful memories.
The sexual and abusive situations in this book should not be introduced to a child's mind. As a parent, there are all kinds of constructive ways to teach your children about abuse and survival.
The sick, dark feeling is like black ink running through your veins. I couldn't read it. I couldn't make it through, and what I did read made me feel like vomiting.
Abduction happens. I can't think of a greater fear as a parent than this situation. But I don't need to experience the detailed evil to know that the guy is sick. That bad, bad things happen.
This book is haunting and disturbing, so destructive to the heart that it may stay with the reader for a very long time.
Of course the writing is beautiful. But the sick blackness drowns that beauty instantly."

"Living Dead Girl is beautifully written. The main character is complex and her voice shines originally throughout the novel. Scott's style fits the novel perfectly. I read it through in one sitting. I couldn't put it down.
So what was my problem with this novel? I can see I'm in the minority since mine is the first "one star" review, but I feel I have to put my opinion out there. I wish I had never read this story. Obviously it has been a positive experience for some, based on other reviews, but I found it too disturbing, too haunting, too compelling. While I do not advocate everyone sticking their heads in the sand and ignoring the very real and very terrible issues addressed in Living Dead Girl (kidnapping; sexual, physical, and verbal abuse), I could have done without the in-your-face, real-time portrayal of such a tragedy, fictional or not.
That said, I did finish the book; I couldn't put it down. I just wish someone had written a review like this so I would have known what I was getting into, and I could have made a more informed choice about what I read. Kyla's story and the abuse-laden images from the book will probably haunt me forever--and I don't think this is a good thing."

"It will affect you and it will haunt you."

"This is a dark, dark book."

etc.
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон яну 17, 2011 11:21 am

Снощи прочетох "Почивка в чужбина" от Иън Макюън. Това беше първата ми среща с британския майстор на зловещи истории, но определено няма да е последната.
В момента - "The Midnight Tour" by Richard Laymon.
Изображение

J.S.
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от J.S. » ср яну 19, 2011 3:37 pm

Richard Laymon - The Travelling Vampire Show
Неусетно прочетох 1/3 от книгата. Явно когато трябва да уча четенето ми върви.

Отговори