Кой какво чете

Напишете мнението си за прочетеното

Moderator: Ka-tet of 19

Post Reply
READER
Breaker
Breaker

Re: Кой какво чете

Post by READER » Tue Jun 06, 2017 6:48 pm

Минах през шедьоврите на Олдъс Хъксли и Джордж Оруел и беше крайно време да се спра на първоизточника. :) :) :)
"Способен съм на всичко, стига то
да е човешко. Който ме надмине,
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by Flesh » Wed Jun 07, 2017 1:07 am

язе чета синовете на великата мечка
едно време много ме кефеше
и сега ме кефи, както установих

READER
Breaker
Breaker

Post by READER » Mon Jun 12, 2017 2:02 pm

Айзък Азимов - "Краят на Вечността"

Има ли нужда от коментар?
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Wed Jun 14, 2017 8:33 pm

"Сезонът на бурите" на Анджей Сапковски. Единствената му неиздавана у нас книга за вещера, която скоро ще се появи и на български.
Много екшън, черен хумор и цинизми, интриги и предателства, секс и романтика, вулгарни жени, магьосници с обратна резба, магии и призоваване на демони, генетични мутации, огротроли, върколаци, всевъзможни чудовища, лайна, кръв и черва... Абъркромби пасти да яде. Определено една от най-яките книги за вещера. И отличен начин да се запознаете с Гералт, ако не сте чели поредицата, защото романът разказва самостоятелна история.

И като стана дума за Абъркромби, наскоро прочетох сборника му "Внезапни завършеци", който включва 13 истории от света на Първия закон. Още едно чудесно фентъзи с много черен хумор, кръв и цинизми, макар и да не ме впечатли колкото новия Сапковски.

Прочетох и "Тъмното място" на Сам Милър - умерено извратен криминален (психо)трилър за сериен убиец, в който няма чак толкова кръв, но затова пък има много... точно така, черен хумор и цинизми. Една особена и странно забавна книга, която звучи доста наивно на моменти (и просто си плаче за по-добър сюжет), но има любопитна идея и сравнително нестандартен герой - смахнат частен детектив, който страда от хемороиди (а това може да се окаже доста неприятно в критични ситуации). Главните герои в криминалните трилъри често получават тежки физически травми, но този хем го пребиват, хем го изнасилват... ама хайде да не спойлвам повече.

Явно ми върви на кръв, черен хумор и цинизми, защото в новия сборник на Бранимир Събев - "Нощно острие" - пак има и от трите, при това в индустриални количества. Тук са събрани част от най-бруталните разкази на автора, като повечето излизат за пръв път на хартия. Ужасът преобладава - ще се срещнете с известни хорър икони, древни демони, духове, чудовища и серийни убийци, - а за десерт ще получите и малко нф и фентъзи. Какво повече му трябва на човек? Може би халба студена бира, особено докато похапва пържена риба с гл. герой от "Гост от звездите" - вдъхновен от Лъвкрафт разказ, който с лекота се нареди сред фаворитите ми в сборника. Само внимавайте да не се задавите с бирата :)
Btw, книгата може да бъде закупена само от сайта на издателство Гаяна или от фб страницата на автора.

READER
Breaker
Breaker

Post by READER » Fri Jun 23, 2017 11:51 am

Довърших "Глас от Бездната" от Оскар Уайлд. Изключително мощно четиво, което вълнува и провокира да разсъждаваш над сътворението и съществуването като цяло. Препоръчвам го, но на хора с познания. Тъй като има много философски разсъждения, които не са за всеки.
не е човек."

Уилям Шекспир - "Макбет"

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Abigel » Fri Jun 23, 2017 3:26 pm

"Изпитанията на малката Пиерета" - Хектор Мало, авторът на "Без дом".
Десетгодишната ми дъщеря трябва да я чете и се съдра от рев. Твърде тъжна, но хубава.

belch huggins
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by belch huggins » Thu Jul 06, 2017 12:04 pm

Робърт Хайнлайн-"Няма да се уплаша от злото"
Да приемаш нещата твърде насериозно е сериозна загуба на време.

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Fri Jul 07, 2017 7:26 pm

Тъкмо влизам да попитам дали си струва да купувам сборника "Внезапни завършеци" на Абъркромби и гледам, че Дедфейс вече ми е отговорил по-горе :). Нямаше да питам ако "Полукрал" не ме беше разочаровала - доста.

И бездруго като съм тук, дали админът може да ми каже "Колибри" ще издава ли третата част на "Отвъдие" на Матю Стоувър?

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Fri Jul 07, 2017 11:15 pm

Ще питам за Стоувър и ще ти кажа, но няма да излиза скоро със сигурност. А "Полукрал" и мен ме остави със смесени чувства, но разправят, че следващите книги от трилогията били по-добри. След 2 седмици трябва да редактирам втората, така че ще обадя дали е вярно.

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Sat Jul 08, 2017 6:37 pm

Благодаря ти. :) Ще дам шанс на Абъркромби, че ми е любим., но до момента нищо не прескача летвата на "Първият закон".
А за "Отвъдието" вероятно си прав. Първите две не пожънаха търговски успех (само където не ги подаряваха по панаирите), но на мен ми харесаха. Имат и добър потенциал за филмиране. Дано издателството направи жест. :wink:

PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Post by PostMortem » Sat Jul 15, 2017 6:49 pm

"Приспивна песен" на Чък Паланюк.

С една идея по-скучновата история от "Оцелелият". Имаше две-три глави, които леко ме изгубиха откъм съдържание, не знам дали проблемът на места не се дължи и на превода (някой тук беше коментирал преди по въпроса, май Flesh). Също, имаше някои леки, но досадни грешки като обърканата глава 34, изписана като 24.

Иначе - третата, която му чета и най-слаба - сама по себе си, бива, но в сравнение с другите е последна. Почвам "Ненагледна моя", ще видим там какво очаква.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

delphipro
Follower of the Eld
Follower of the Eld

Post by delphipro » Sun Jul 16, 2017 11:54 am

Започнах "Градът на огледалата" на Джъстин Кронин. Засега много ми харесва!

deadface
Insorcist
Insorcist

Post by deadface » Tue Jul 18, 2017 1:58 am

LastHope, третата на Стоувър не е купена и вероятно няма да излезе.

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Fri Jul 21, 2017 1:34 pm

Чета Зигзаг на Сомоса. Началото е малко тромаво, но това е нормално за неговите романи. Лошото е, че от непрочетените негови ми останаха само тази и Стръв. Дано преведат в скоро време друга негова.
Image

Ico
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Ico » Sat Jul 22, 2017 10:48 am

КваZи на Лукяненко. Хареса ми, не толкова колкото очаквах, но ми хареса. Искаше ми се повече подробности за въздигналите и какво се е случило. Историята на следователя също не беше доразвита. Иначе интересни идеи и добър стил на Лукяненко, както винаги.
Почвам Момчетата на Ананси на Гейман
"Here, sir, there are always more tales."

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Darth Vader » Sun Jul 23, 2017 4:18 pm

:) Чета Чамкория на Милен Русков.

Харесва ми, и то много. Не мисля, че съм чел български автор от новото поколение, който да е толкова добър. Ако не беше характерното чувство за хумор, бих го сравнил с Димитър Димов.
При всички случаи, много интересна история без самовглъбени, самодостатъчни и самосъжалителни мрънканици. Имам чувството, че ще ми е в ТФП 3 за годината :)

FLAME
Childe
Childe

Post by FLAME » Sun Jul 30, 2017 7:44 pm

Последно прочетох Кутията на Гуенди (за нея писах в съответната тема) и Добро момиче, лошо момиче на Али Ланд. Не е лоша, след като се свикне със спецификата на повествованието. Дъщеря на серийна убийца на деца я е издала на полицията и ще трябва да свидетелства срещу нея. Повествованието е като монолог на момичето, на който единствен слушател е майката. Свежа книга, без да е велика.

LastHope
Devar-Toi
Devar-Toi

Post by LastHope » Mon Jul 31, 2017 1:25 pm

deadface wrote:LastHope, третата на Стоувър не е купена и вероятно няма да излезе.
Благодаря, че не забрави. Жалко, но както неведнъж сме обсъждали, изкуството си е изкуство, книгоиздаването си е бизнес.
===
Darth Vader wrote::) Чета Чамкория на Милен Русков...
Прочетох я като излезе - каквото и да кажа, все ще е малко. Противно на всеобщото мнение ми хареса повече от "Възвишение", ама малко.
Милен е сред малцината български автори, които чета :blush3: По скромното ми мнение е на световно ниво!

Darth Vader
Dan-Tete
Dan-Tete

Post by Darth Vader » Tue Aug 01, 2017 11:26 pm

LastHope wrote:
Darth Vader wrote::) Чета Чамкория на Милен Русков...
Прочетох я като излезе - каквото и да кажа, все ще е малко. Противно на всеобщото мнение ми хареса повече от "Възвишение", ама малко.
Милен е сред малцината български автори, които чета :blush3: По скромното ми мнение е на световно ниво!
:D Абсолютно споделям мнението ти. На световно ниво е. Аз общо взето други български автори спрях да чета.( всъщност един много ми харесва, но още не е известен. НО ще стане, сигурен съм. Впрочем е лекар)

Ich_Will_
Ka-mai
Ka-mai

Post by Ich_Will_ » Tue Aug 08, 2017 12:07 pm

Време ми е за първа среща с Нийл Геймън. Захванах Океанът в края на пътя. Прологът беше хубав, дано не се скофтят нещата по-нататък.
Image

Post Reply