Дата и час: Чет Дек 14, 2017 9:21 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Май 21, 2013 12:51 am 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Едно доста интересно интервю с Дмитрий Глуховски.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 14, 2015 11:08 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Глуховски е готов с писането на Метро 2035 :happy:
Искам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 15, 2015 1:27 am 
Breaker
Breaker
Аватар

Сериозно? Бях чел някъде преди време, че се е захванал с нова част, но мислех, че е слух само. Ще чакам с интерес. Предните 2 книги бяха върха, особено първата - уникат просто.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 11, 2015 8:08 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Бъдеще" от Дмитрий Глуховски
https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%91 ... 95826.html
Цитат:
В бъдещето няма смърт, но няма и нов живот!
Добре дошли в бъдещето. Безсмъртието и вечната младост са вече факт, а само в Европа живеят 120 милиарда души. Целият континент е покрит с огромни кули, извисяващи се на километър-два над повърхността, солидни и вечни. Деца няма –ако двама души искат дете, то единият от тях трябва доброволно да се откаже от безсмъртието си. Мнозина опитват да измамят системата и попадат на мушката на военизираните Безсмъртни –маскирани щурмуваци, които силом инжектират серума, причиняващ най-страшното: ускорена старост.
Ян е Безсмъртен и знае, че той и другарите му са последната преграда пред хаоса. Отгледан е в интернат, преживял е ада. Сега има за задача да залови опасен терорист. Ако успее, ще се доближи до върховете на кулите, където живеят богатите и щастливите… но го очаква огромна изненада.

От автора на „Метро 2033” и „Метро 2034” идва мащабна антиутопия с нов поглед към класически дилеми от гръцките митове, "1984" на Джордж Оруел и "Прекрасният нов свят" на Олдъс Хъксли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 11, 2015 10:56 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Това един вид се явява като Метро 2035 ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 11, 2015 11:18 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Не е част от поредицата за Метрото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 26, 2016 11:54 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Метро 2035" от Дмитрий Глуховски
https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%9C ... 00218.html
Цитат:
Научихме толкова много от „Метро 2033” и „Метро 2034”.
Време е да научим истината!
Третата световна война прогони човечеството от лицето на Земята. Мегаполисите са или разрушени, или пустеят под радиационните дъждове. Сателитите самотно се носят по орбитите си. Радиото мълчи на всички честоти. Единствено сирените за тревога нарядко огласят преддверията на метростанциите.
Там, в тунелите под Москва, последните жители на планетата оцеляват ден за ден. Създали са свои нови общества. Воюват или търгуват помежду си. И не се отказват от надеждата да си върнат господството над повърхността. Но първо трябва да се справят с вечния човешки ламтеж за власт. Комунистите от Червената линия и нацистите от Четвъртия Райх са готови да разпалят война по всички спирки, в целия затворен метро-свят, за да наложат идеологията си.
Сталкерът Артьом още е преследван от кошмари. Редовно той излиза на повърхността, излагайки се на радиацията, за да претърсва радиочестотите. Но те все така мълчат. Единствената надежда за него са думите на странен старец на име Омир, който твърди, че на една далечна спирка някой е чул по радиото чужди гласове. В отчаянието си Артьом се отправя да търси този човек. И се оказва забъркан във война, от която зависи съдбата на последните останки на човечеството.

„Метро 2035” продължава и завършва историята на Артьом от първата книга на култовата трилогия, но може да се чете и като самостоятелен роман.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юни 10, 2016 6:30 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Метро не съм чел, обаче вчера прочетох Бъдеще и много ми хареса книгата. Очаквах патаклама, екшън и насилие... и сука-бляд. Обаче обратно на очакванията ми книгата беше повече философска отколкото екшън/фантастика. Поставят се много въпроси, които и днес може да си ги зададем: за душата, за вярата в Бог, за това да имаш дете или не, за това как остаряваме отвътре и отвън... абе много неща! Определено бих я прочел втори път след време.
Много често в БГ превода се използваше термина "гадина" или "гад". Главата си залагам, че в руския текст това е било "сука"... или "бляд"! :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Май 16, 2017 5:57 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
"Разкази за Родината" от Дмитрий Глуховски
https://www.helikon.bg/books/61/-%D0%A0 ... 07124.html

Цитат:
Дмитрий Глуховски е патриот. Избрал е да покаже обичта, но и тревогата си за родината по най-добрия начин, който владее – пишейки, точно както направи с хитовата поредица „Метро 2033“, „Метро 2034“ и „Метро 2035“, както и с великолепната антиутопия „Бъдеще“.
„Разкази за Родината“ е сборник с изумителни фантастично-хумористични разкази, които пародират, но и разкриват реалността в Русия; шеметни лупинги от политическа сатира, които доказват, че перото наистина може да е по-силно от меча.
В тези разкази политиците са от други планети; учен открива, че властниците въртят бизнес с пъклото; мутрите си купуват силиконови мозъци; вятърът от запад се улавя и използва за икономически подем; НЛО каца насред Москва; изборите вече се правят от машини, за да няма грешки; Третата световна война идва… и си отива, а руският народ дори не забелязва промяна в живота си.
Каква е нашата Родина? Разкрасена версия на „Седемнадесет мига от пролетта“? Какво е руски патриотизъм? Какво е властта? Как на практика се управлява нашата страна? „Разкази за Родината“ е метароман, който създава скандален, но цялостен образ на нашата Родина – такава, каквато е в действителност.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 08, 2017 10:48 pm 
Ka-mai
Ka-mai

Попаднах на няколко мнения за сборника Разкази за Родината и те бяха все отрицателни. Толкова ли е зле? Питам, защото докато си бях в България, се оглеждах сериозно в тази книга и обмислях да си я купя, но в крайна сметка се отказах.
Наскоро прочетох Бъдеще и съм меко казано възхитена. След като миналата година Метро 2033 ме отегчи до смърт и го зарязах на 175 страница, реших да дам шанс на тази книга, защото съм фен на антиутопията като жанр и имах добро предчувствие за нея. В началото ми беше малко странна, но после се потопих в нея и трудно се откъсвах от нея. Имаше и моменти, които не ги очаквах и ме изненадаха приятно. Значи можело Глуховски да ме грабне, а не само да ме уморява от скука. Ще дам втори шанс на Метрото, може миналата година да не съм била в настроение за нея. Има и голяма вероятност да си купя и сборника Разкази за Родината при следващото ми идване в България, не се знае.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Сеп 09, 2017 1:35 am 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Аз съм виждал и доста положителни мнения за сборника, но не съм го чел. Колкото до Метрото - мен ме зариби след първите 100+ страници (вече не помня точно), така че дай му втори шанс, може и с теб да стане така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 19, 2017 6:58 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Преди малко качиха в Замундата Разкази за родината. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]