Романът на Лизи

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » пет ное 16, 2007 12:05 pm

Относно кицата някъде имаше дискусия: Този път плеядците надминаха себе си :D това е най тъпата корица за сега. Книгата още не съм си я купил.

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » пет ное 16, 2007 7:43 pm

Първо си я купи и я прочети, и тогава говори за корицата!

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » пет ное 16, 2007 10:22 pm

didoval написа:Първо си я купи и я прочети, и тогава говори за корицата!
Ох да бе забравих. Вечнознаещи скучни пичаги като тебе са на добрите.

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от didoval » съб ное 17, 2007 12:23 pm

Вечнознаещи скучни пичаги като тебе да не изказват мнение не на място. И да си оправят правописа!

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » съб ное 17, 2007 1:05 pm

хайде бе3 и3лишни нападки

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от didoval » съб ное 17, 2007 4:33 pm

Така е. Мир. Просто смисъла на корицата се разбира , когато се прочете книгата. Както и българският превод.
Мир.

Потребителски аватар
R.F.
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед мар 19, 2006 10:00 am
Контакти:

Мнение от R.F. » пет дек 21, 2007 10:44 pm

Според мен това е еинн от най-добрите романи на Кинг. Всъщност слагам го на 3-то място след "Тъмната Кула" (разбира се) и "Сърца в Атлантида".
Много ми харесаха идеите за Езерото на Думите, Пурпурната Завеса и "котвите".
Признавам си че в началото си хрумна, глупавата идея, че Стивън Кинг се е изчерпал, защото историята първоначално напомня на "Торба с кости" (която за мен е най-слабата книга на Кинг), само дето е умрял писателят и се опитва да се свърже с жена си, а не обратното. Но след това бях приятно изненадан.
Вече ще знам какво да препоръчам на някой, който твърди че СК пише ужаси, а не "сериозни" романи.
Много е важно да имаш до себе си някой, който вярва в теб. Не са нужни гръмки думи. Самата вяра обикновено е достатъчна.
С.К.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пет дек 21, 2007 11:20 pm

Аз не мога да го наредя сред най-добрите му книги, но пък това е може би най-добрият му роман от десет години насам. За съжаление началото му е доста тромаво, но след първите стотина страници става ок (това го казвам за онези, които още се борят с началото ;) )

Потребителски аватар
Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср сеп 06, 2006 10:40 am
Контакти:

Re: "Историята на Лизи"

Мнение от Eneq » съб яну 05, 2008 4:48 pm

мен ме грабна от началото и още не ме е пуснала
като метален чук удря по мозъка ми тая книга
не може да не е до голяма степен автобиографична...

след кулата, the stand и селмъс лот, тази ми става любима
и близка, почти колкото кулата

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет яну 10, 2008 12:17 pm

Завърших я и аз тази сутрин. Книгата определено ми хареса много, дори не мога да се съгался, че първите 100-тина страници са мудни, по-скоро бих ги нарекъл - спокоийни. Но това не допада, явно, на някои хора, което е нормално. Има книги, които харесваме, но в същото време има досадни сюжетни линии, които четем по пронуда, дето се вика "чакам да дойде, еди кое си". В "Историята на Лизи" всяка сюжетна линия ми държеше интереса на 100%, дали ще става дума за Аманда, нейната лудост и сестрите и, дали за откачалката Джим Дули или пък ще има ретроспекции и спомени на Лизи за Скот и т.н. Не бих я наредил след най-най-любимите си книги, но определено ми е в топ 10 на Кинг (това ако броим поредицата за кулата за 1 книга :) )
Колкото до въпроса, който повдигна agiel, аз определено смятам, че има значение дали книгата се чете от мъж или жена. Ако си мъж си има едни особености, ако си жена други. Ако си момиче/жена, определено повече можеш да се вживиш в Лизи и да изживееш всичко с нея на едно по-дълбоко ниво. Не съм жена, не мога да знам, но определено смятам, че е така.
"Stay scared!"

Потребителски аватар
Eneq
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср сеп 06, 2006 10:40 am
Контакти:

Мнение от Eneq » чет яну 10, 2008 2:56 pm

Ми аз я дочетох и за първи път след толкова години четене на кинг ми светна защо пурпурно (мисълта дойде в просъница, толкова ясна).
Мисля, че това е една страхотна, страхотна любовна история...

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » чет яну 10, 2008 3:15 pm

По един много изчанчен начин ми напомни на любовната драма между Джеймс и Мери от Silent Hill 2.
За тези, които са запознати, може да звучи странно, но....има нещо!
"Stay scared!"

Abigel
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед авг 21, 2005 3:12 pm

Мнение от Abigel » ср яну 16, 2008 4:27 pm

Навихте ме да си я купя.Днес отидох до Арена с идеята да си я взема, но там повечето книги на Кинг, които имаше са изчерпани.
Ще си напиша коментара, когато благоволят да заредят щанда с нея, защото нямам откъде другаде да я купя :evil:

Потребителски аватар
galia529
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: пет авг 25, 2006 9:43 pm
Контакти:

Мнение от galia529 » ср апр 02, 2008 12:50 am

ако мислиш,че пътят към сърцето на мъжа минава през стомаха му, значи се целиш твърде високо

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » ср апр 02, 2008 10:22 am

О, най-накрая да излезе в интернет! :) Страхотно. Мерси много, galia529!
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
Shadow
Commoner
Commoner
Регистриран: ср май 21, 2008 12:12 am

Мнение от Shadow » ср май 21, 2008 1:59 am

Не знам какво точно ме накара да оставя книгата. Преди време се сдобих с нея и започнах да я чета. Стигнах до средата, което са си около 200 страници, и... ами нищо не се е случило, почти никакво действие... На моменти беше много приятна книгата, но просто ми писна и я оставих. Сигурно след няколко месеца пак ще я подхвана и тогава ще я прочета, но за сега нямам интерес.

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » ср май 21, 2008 10:03 am

Книгата наистина е една от най-добрите на Кинг в близките десетина-петнадесет години. Вярно, мудна е на моменти и действие почти липсва в първата половина, но това е Кинг все пак, не Джеймс Ролинс ими Матю Райли.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
Shadow
Commoner
Commoner
Регистриран: ср май 21, 2008 12:12 am

Мнение от Shadow » ср май 21, 2008 11:39 am

Като каза Матю Райли се сетих за Шестте свещени камъка, хубава книга, трябва да прочета и предишната му. А романът на Лизи ще го прочета след като се върна от щатите, то се иска търпение понякога. Аз ако и в началото бях действал така и "То" нямаше да ми хареса заради огромните пасажи, които на места звучат като реферат по история, но всъщност без тях романът нямаше да придобие същата дълбочина може би. В момента в който го оставих аз исках да го прочета пак, това рядко се случва!

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Мнение от The God of Blood » ср май 21, 2008 12:12 pm

А останалите книги на Райли чел ли си ги? За Ролинс какво ще кажеш?
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » ср май 21, 2008 12:16 pm

Ако искате да обсъждате Райли и Ролинс, отворете тема в "Литература" ;)

*

Докато се ровех в нета, попаднах на тази любопитна информация :)
Spoiler
Show
Lisey's Story, like many of King's novels, takes place in Maine--in this case Castle Rock, a fictional town created by King.

* Derry, Maine:

Derry Home, the hospital in Derry, and Arcadia Mental Health, the mental hospital in Derry, are both mentioned in Lisey's Story. Derry is a major landmark in several of King's works (including It, Insomnia, Dreamcatcher and Bag of Bones), and is in close proximity to the main location of Lisey's Story.

* "Secret Window, Secret Garden":

Near the end of Lisey's Story, the reader discovers that Dooley was born in Shooter's Knob, Tennessee. In King's 1990 story "Secret Window, Secret Garden," Mort Rainey is confronted by a man named Shooter from Mississippi; he was named because of Mort's ex-wife's new lover - also from the South - who grew up in Shooter's Knob.

* The Shining:

A poem written in college by Stephen King, quoted by Jack Torrance in Chapter 44 of The Shining ("The arguments against insanity fall through with a soft shurring sound, layer upon layer..."), is also recalled by Lisey Landon in this novel.

* Dreamcatcher:

While driving to her sister Amanda's house, Lisey crosses Deep Cut Road, a major landmark in King's novel Dreamcatcher.

* Bag of Bones:

Lisey's sister Darla waives Lisey's offer of company on the drive back to see Amanda, saying that she has a Michael Noonan novel on audio cassette that she can listen to. Mike Noonan was the lead character of King's 1998 novel, Bag of Bones. Also, a man is mentioned wearing a Dark Score Lake souvenir shirt, Dark Score Lake being the setting of Bag of Bones.

* The Dark Tower series:

Lisey compares her resurfacing memories to events happening "on some level of time's great tower," and also mentions "Gilead" (a location in the series) as a nearby town. The phrase "Bool! The end!" appears in "Wizard and Glass." Lisey's license plate number for her BMW is 5761RD. The numbers in the plate add up to 19, and RD are the initials of Roland Deschain.

An earlier version of the second chapter was published in McSweeney's Enchanted Chamber of Astonishing Stories in which Scott Landon states "Discordia rises", a reference to the Crimson King's brand of evil. In the finished novel, however, the reference is absent.

* Kingdom Hospital:

When discussing treatment at a nearby hospital, the option of "Kingdom" is offered.

* Needful Things:

Lisey calls the police looking for Norris Ridgewick and insteads gets Andy Clutterbuck. Both of these characters played supporting roles in Needful Things. This reference is curious, considering that Andy Clutterbuck, an alcoholic widower, is said to have died (by drowning) two years after the events of "Needful Things." "Needful Things" takes place in the early 1990s.

Отговори