Матю Райли, Джеймс Ролинс, Майкъл Крайтън

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: нед мар 30, 2008 7:41 pm

Матю Райли, Джеймс Ролинс, Майкъл Крайтън

Мнение от The God of Blood » ср май 21, 2008 12:19 pm

И тримата са адски добри писатели. Чел ли е някой от вас нещо тяхно и какво му е мнението за тях? По-късно ще пусна кратка информация за някои от книгите им.
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Матю Райли, Джеймс Ролинс, Майкъл Крайтън

Мнение от deadface » ср май 21, 2008 1:09 pm

На Райли не съм чел нищо, на Ролинс съм чел само "Карта от кости" и общо-взето ми хареса, а на Крайтън съм чел "Юрски Парк", "Щамът Андромеда", "Сфера" и "Тринадесетият воин", от които "Сфера" ми направи най-силно впечатление. Крайтън има много добър стил, но не е точно моят тип автор; не ме вълнуват достатъчно темите, на които пише.
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » ср май 21, 2008 11:56 pm

"Сфера" наистина е една от най-добрите книги на Крайтън - и като стил и като замисъл. Филмът също не беше лош - Дъстин Хофман например влезе чудесно в ролята на психолога Норман.
На Ролинс ти препоръчвам също "Кръвта на Сатаната"
Spoiler
Show
(за група археолози в обитаван от чудовища некропол, оцелели инки и последните инквизитори, търсещи извънземното злато, наречено "Кръвта на Сатаната")
"Амазония" - пълна е с чудовища, екшън и напрежение; "Леден лов" (където също има доза хорър) и "Последната тайна на Земята".
"Зло, събудено призори, до вечерта се превръща в Морготова радост" - Дж.Р.Р. Толкин, "Децата на Хурин"
-----------
Изображение

Потребителски аватар
It
Childe
Childe
Регистриран: пет ное 25, 2005 8:46 am
Контакти:

Мнение от It » нед май 25, 2008 9:47 am

Чел съм и на тримата - Майкъл крайтън е най-качествения като писател. На Райли са малко като сценарий и винаги всикчо се случва в последната секунда, което обаче е ясно на читателя, тъй че едва ли може да се постигне особено напрежение по този начин.
На Ролингс книгите му почват добре, но към средата осъзнаваш, че всичко зацикля, почва да се повтаря едно и също - например поредното препятствие - дали пирани, или змия или еди-какво си и накрая като се отегчиш от безмисления диалог, като нищо може да прескочиш да прочетеш последните 30-тина страници, за да разбереш за какво става дума. Иначе като стил е приятен и лесно се чете, темите са заинтригуващи, но точно този тип теми вече станаха банални - вече има толкова много книги такива... - дали ще са инките, дали ще са маите, дали някакво друго племе, даля някакъв кораб ще е в ледник или нещо такова...
С две думи отегчих се от този тип книги :)
Ако още днес не спрете,
скоро всички ще умрете.
Аз съм ви предупредил.
Пениуайз,
Приятел мил

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » нед май 25, 2008 10:52 am

Аз пък изобщо не съм отегчен - още по-малко от Краля на приключението Джеймс Ролинс.
-----------
Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср май 14, 2008 10:23 am

Мнение от shewolf » вт май 27, 2008 9:31 am

Чела съм и тримата, като напоследък наблегнах на Ролинс и Райли, определено се четат лесно, темите също ми допадат / особено, ако има набъркано някое индианско племе :) /. Последното, което четох на Ролинс беше "Щамът Юда" - става въпрос за древен вирус убиец, намесена и история за Марко Поло, препоръчвам я. Лошото е, че свърши малко в стил "Очаквайте продължение" :cry: . "Черният орден" също му е много увлекателна.
На Матю Райли препоръчвам "Седемте смъртоносни чудеса" и "Шестте свещени камъка"
На Майкъл Крайтън не съм особено голям почитател, от това, което ми е попадало, предпочитам "Щамът Андромеда" и "Сфера". И направо не понасям "Юрски парк" :badgrin: , от една страна и аз съм чела Петър Бобев преди години, от друга твърде много експлоатираха темата с динозаврите.
The God of Blood, прочети нещо на Клайв Каслър, ако ти попадне
Вeware what stalks You in the night
Вeware the Shewolf and her bite

http://www.plovdivmetalforum.net/smf/index.php

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » вт май 27, 2008 10:10 am

На Каслър съм чел почти всички издадени у нас книги. А за "Щамът на Юда" - да, наистина следва продължение: в романа "Последния Оракул", който вече е излязъл в САЩ, а кога ще дойде у нас можем само да гадаем.
-----------
Изображение

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » пон юни 16, 2008 8:24 pm

Днес си купих "Сфера" на Крайтън, по препоръка на The God of Blood. ;) Скоро мисля да я почвам и след като я прочета ще драсна няколко реда.

Другите двама автори са ми непознати.

P.S. Да добавя, че от антикварната книжарница ("Алба"), от която си взех "Сфера" (само за 10лв. в перфектно състояние, даже корицата и е като нова) имаше супер много книги на Кинг. Даже мисля, че там са най-много книги на Кинг на едно място, където съм виждал (като изключим моята библиотечка).
Хвърлете един поглед на сайта им - http://www.alba-books.com. Книгите им са много запазени. Да не говорим, че буквално са ПЪЛНИ с книги на Кинг. Вярно, че имат някои книги на безбожни цени ("Град Отчаяние" - 50лв. ; "Кошмари и Съновидения" - 40лв. и др.), но имат и някои на горе-долу прилични цени ("Мъртвата Зона", "Мизъри", "Очите на Дракона" - 8лв. ; "Сейлъм'с Лот", "Сияние", "Нощна Смяна" - 12лв. ; "Куджо", "Проклятието", "Дългата Разходка", "Сияние" - 15лв. ; "Долорес" - 17лв. ; "То" /изданието на "Плеяда" от 1999г. в три тома/ - 23лв. и т.н.).
Мисля, че сайтът е споменаван и друг път в този форум, но нищо няма да му навреди още една реклама, нали? :D :p
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » пон юни 16, 2008 8:41 pm

От Ролинс ти препоръчвам "Амазония", "Кръвта на Сатаната", "Айсбергът на смъртта" и "Черният орден". На Райли най-добри са "Обект 7", "Седем смъртоносни чудеса", "Шестте свещени камъка" и "Битката".
-----------
Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » пет юни 27, 2008 8:37 am

Преди няколко дни се сетих изведнъж за книгата на Крайтън, която може би ми е харесала най-много от всичко негово, но просто я бях забравила :oops: Имам предвид "Конго" , мисля даже имаше и филм по нея .

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated” Gandhi

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » пет юни 27, 2008 10:11 am

Ето малко линкове:

Майкъл Крайтън:

КОНГО
http://www.chitanka.info:82/lib/text/!Kongo

ФАТАЛЕН СРОК
http://www.chitanka.info:82/lib/text/5532

СФЕРА
http://www.chitanka.info:82/lib/text/!Sfera

Джеймс Ролинс:

АМАЗОНИЯ
http://www.chitanka.info:82/lib/text/!Amazonija

АЙСБЕРГЪТ НА СМЪРТТА (a. k. a. ICE HUNT)
http://www.chitanka.info:82/lib/text/!A ... na+smyrtta
-----------
Изображение

Потребителски аватар
The God of Blood
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от The God of Blood » пон юни 30, 2008 12:04 pm

Последният оракул

Изображение
Spoiler
Show
What if you could bio-engineer the next great world prophet: scientifically produce the next Buddha, the next Muhammad, or even the next Jesus? Would it mark the Second Coming or initiate a chain reaction with disastrous consequences?

A master at combining historical and religious intrigue with edge-of-your-seat adventure, New York Times bestselling author James Rollins brings back SIGMA Force to battle a group of rogue scientists who've unleashed a bioengineering project that could bring about the extinction of humankind.

In Washington D.C., a homeless man dies in Commander Gray Pierce's arms, shot by an assassin's bullet. But the death leaves behind a greater mystery: a bloody coin found clutched in the dead man's hand, an ancient relic that traces back to the Greek Oracle of Delphi. As ruthless hunters search for the stolen artifact, Gray Pierce discovers the coin is the key to unlocking a plot that dates back to the Cold War, one that threatens the very foundation of humanity.

For an international think-tank of scientists known as the JASONS has discovered a way to bioengineer autistic children who show savant talents�mathematical geniuses, statistical masterminds, brilliant conceptual artists�into something far greater and far more frightening�all in hopes of creating a world prophet for the new millennium, one to be manipulated to create a new era of global peace�a peace on their own terms.

While halfway around the world, a man wakes up in a hospital bed with no memory of who he is, only that he's a prisoner in a subterranean research facility. With the help of three unusual children, he makes his escape across a mountainous and radioactive countryside, pursued by savage hunters bred in the same laboratory. But his goal is not escape, nor even survival. In order to thwart a plot to wipe out a quarter of the world's population, he must sacrifice all, even the children who rescued him.

From ancient Greek temples to glittering mausoleums, from the slums of India to the toxic ruins of Russia, two men must race against time to solve a mystery that dates back to the first famous oracle of history�the Greek Oracle of Delphi.
-----------
Изображение

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » пон юни 30, 2008 1:09 pm

:D чудесно, а още по-чудесно ще е, ако видя корицата на българското издание в скоро време :roll:

Потребителски аватар
didoval
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед юли 15, 2007 11:51 am

Мнение от didoval » пет ное 07, 2008 6:50 am

Още един кадърен автор си замина.
Почина Майкъл Крайтън : http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=577364
Работата ясна. Смъртта е, когато те спипат чудовищата.

http://www.neobux.com/?r=didoval

Потребителски аватар
BloodAti
Dinh
Dinh
Регистриран: ср сеп 05, 2007 9:25 am

Мнение от BloodAti » пет ное 07, 2008 8:33 pm

Лоша новина. Мир на прахта му!
"Alone. Yes, that's the key word, the most awful word in the English tongue. Murder doesn't hold a candle to it and hell is only a poor synonym." - Salem's Lot, Stephen King

Потребителски аватар
The God of tears
Commoner
Commoner
Регистриран: вт ное 11, 2008 5:37 pm

Мнение от The God of tears » вт ное 11, 2008 6:13 pm

Напусна ни бащата на технотрилъра - създателят на някои от най-добрите и провокативни трилъри от последните години. Ала, както казва Пол от "Зеления път":
"Всички ние дължим една смърт."
R.I.P. :sad:

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » вт дек 02, 2008 10:24 am

http://www.bard.bg/catalogue/?al=%CF&BookID=1147 - дам, лоша работа - "Бард" издадоха "Последния оракул" - ще трябва да обирам банка :tooth:

Потребителски аватар
shewolf
Dan-Tete
Dan-Tete

Мнение от shewolf » ср юли 22, 2009 9:39 am

На 03.08.2009 предстои излизането на следващата книга на Ролинс "Ключът на Страшния съд"
Изображение
http://www.bard.bg/forthcoming/?BookID=1213

Потребителски аватар
BLADE
Breaker
Breaker
Регистриран: нед дек 17, 2006 11:59 pm

Мнение от BLADE » ср юли 22, 2009 12:59 pm

На райли в момента чета "Area 7" на английски.В началото тръгна добре, но вече съм на 200 страници от края и много тегаво върви.Но като цяло не е лоша книга.
http://jordanlozanov.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Garraty47
D.E.A.D. Doll
D.E.A.D. Doll
Регистриран: чет авг 11, 2005 7:55 am
Контакти:

Мнение от Garraty47 » вт сеп 01, 2009 11:40 pm

USA Today съобщава, че Стивън Спийлбърг понастоящем работи над екранизация на все още неиздадения последен роман на Майкъл Крайтън Pirate Latitudes. Книгата ще излезе през ноември, точно година след смъртта на именития писател.

Припомняме, че Спийлбърг работи по текст на Крайтън и при екранзиирането на може би най-популярното му произведение Джурасик парк. Сценарият – както и при динозавърската история – отново ще бъде дело на Дейвид Койп. Историята е класическо пиратско приключение за Порт Роял, испански галеони и много съкровища. На този етап е потвърдено, че Спийлбърг ще продуцира лентата, но все още не се знае дали ще заеме режисьорското място.

“Майкъл е написал книга, която просто не можеш да оставиш. Изключително подходяща за филмиране” обяснява известният режисьор. “Майкъл и аз имахме зад гърба си близо две десетилетия на успешна съвместна работа. Когато работех над филм, базиран на роман от Майкъл Крайтън знаех, че съм в добри ръце. Майкъл се чувстваше по същия начин, иска ми се да вярвам, че все още го прави.”

От DreamWorks изчакват Койп да завърши сценария си преди да обявят някакви по-конкретни дати за продукцията.

инфо от forplay.bg

Отговори