Game of Thrones TV

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Game of Thrones TV

Мнение от West of Hell » чет май 05, 2011 2:22 am

:smile: Заслужава си отделна тема, мисля. Сигурен съм, че тук има достатъчно хора, които го следят, та ми е интересно, ще се осмели ли някой да коментира :))

В други форуми, чета много хвалебствия, възхита от актьорите и въобще неща, на които петокласник сигурно ще се върже. И аз, естествено съм длъжен да кажа Истината :attantion:

Това е просто един ТВ сериал. В трите серии, които гледах, няма абсолютно нищо, което да ме е оставило без дъх. Нищо, което да съм искал да видя втори път. За съжаление, Lena Headey взе да ми става симпатична, щото в трета серия вече си убеден, че това Е Церсей Ланистър! БРат й си остава Абсолютен Глупак. Шон Бийн ми е един от най-безразличните актьори, откакто се правеше на Боромир. Аря е някакво рядко кадърно попадение и стигаме до трагичната страна на нещата. Най-важният герой в цялата поредица-Джон Сняг. Това създанийце, дето го играе, е бил изгонен от няколко актьорски школи, влязъл е в НАТФИЗ и оттам са го изхвърлили :tooth: Просто този младеж не присъства. Ей така, няма го :a010: Онзи Момоа също е получил грешна роля. Въобще сериите си ги гледам между другото и се настройвам за четене на пета част на поредицата на английски(а това ще е доста трудно)

между другото, ако не бях чел нещата, сериалът щеше да ми се стори най-тъпото нещо в света
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
podlecii
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 20, 2008 2:59 pm

Re: Game of Thrones TV

Мнение от podlecii » чет май 05, 2011 9:47 am

Ами какво да кажа за сериала. Хората, които както казваш че хвалят сериала явно не са чели поредицата. Не е лошо направен сериала, но просто няма начин един филм (сериал) да е по-добър от книгата по която е правен. Просто няма как.
Лично аз накрая ще се намразя че въбще съм го гледал този сериал. При вида на Драго и принц Джофри направо ми се обръщат чарвата. Сега при всяко четене образите на тези двамцата ще ми се появяват в съзнанието :petlya: :blood2: (между другото Ст. Кинг беше написал нещо по този въпрос в една от бележките след разказите си) Е, май вече няма какво да се направи - белята е сторена. Има и 3-4 много добри попадения сред каста, останалите просто са ми безлични.
Изображение

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker
Регистриран: вт юли 20, 2010 4:44 pm

Мнение от CELL » чет май 05, 2011 1:53 pm

Аз съм от другата страна на барикадата! :tooth:
Първо,защото не съм чел книгата и незнах за какво става въпрос ...
Второ:Взе че ме впечатли и то доста!Като се има предвид сегашния буламач,който излиза по кината в последно време - Игра на тронове си е направо 10-ка отвсякъде.Сравнително добра режисура,актьори и сериозен бюджет като за сериал по НВО.
Чакам битките с нетърпение,сай!

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » чет май 05, 2011 2:10 pm

Да не ти развалям настроението, но мащабни битки в "Игра на тронове" няма(или аз не си спомням такива)

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker

Мнение от CELL » чет май 05, 2011 3:36 pm

West of Hell написа:
Да не ти развалям настроението, но мащабни битки в "Игра на тронове" няма(или аз не си спомням такива)
Ами стражите за какво дремят (пазят) границите!Нали мъртвите ще скокнат...или поне така ми се иска :tooth: :tooth: :tooth:

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » чет май 05, 2011 3:52 pm

Това с Мъртвите е чак в трета част :)
Игра на тронове е концентрирана върху драмата Ланистър-Старк
и върху Денерис и нейните проблеми

впрочем, сега като си гледам книгите на рафта, разбирам, че съм забравил доста неща
и най-добре така да си остане
сериалчето ще ми ги припомня

Потребителски аватар
edenbeast
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: съб авг 20, 2005 10:08 pm
Контакти:

Мнение от edenbeast » нед май 08, 2011 11:10 am

Сериалът изглежда доста добре за трите серии, които са се появили на екрана. Очертава се и занапред да продължава в този дух.
Негативните мнения по-горе са крайно заблуждаващи за потенциални нови зрители на сериала.
"Stay scared!"

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » чет май 19, 2011 1:50 pm

Eпизод 5 е първият, който ме грабна! Сега вече нещата ще се задвижат, защото летвата се вдигна високо. Видяхме и Нед Старк да върти меч :duel2: А джуджето излезна кадърен актьор

Колебаещи се хора като JustAFaceInTheCrowd, могат да започнат направо от епизод 5

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » съб юни 11, 2011 12:47 pm

Прежалих се да го гледам, макар и изпълнена с върховно недоверие. Тъй като бях претъпкана с лоши очаквания, просто нямаше как да се разочаровам :tooth: . Дори :attantion: някои неща приятно ме изненадаха - например Церсей и Тирион Ланистър, Визерис Таргариен, Робърт Баратеон, Кутрето и Аря Старк. Някои второстепенни персонажи също са добри попадения. За жалост продължавам да се възмущавам от нелепия каст за хал Дрого, макар че
Spoiler
Show
знам, че ще пукне и това ме успокоява :tooth:
, Нед и Кейтлин Старк (що избраха такъв бабиер?!) и Джефри. Виждам, че Шон Бийн се старае, завалията, ама не му се получава, за щастие поне не съсипва нещата, което на фона на толкова съсипани екранизации на книги аз вече оценям като постижение :attantion: Между другото, Варис също е що-годе приличен евнух, макар че можеха да се постараят малко повече за педалското му поведение.

Та като цяло оценката ми е положителна след 5 изгледани епизода. Гледам, тук-там са правили разни свободни импровизации :tooth: , но са много малко и като цяло се придържат доста стриктно към книгата ЗАСЕГА, което само може да ни радва.
Изображение

Потребителски аватар
staromoden
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от staromoden » съб юни 11, 2011 1:13 pm

Свалил съм 5 епизода от този сериал.Аз лично харесвам фентъзи,а и след като прочетох вашите мнения оставам с впечатлението,че въпросната продукция все пак става за гледане. :a010:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » нед юни 12, 2011 10:55 pm

Ето ви малко картинки за гледане - http://en.amokanet.ru/gallery/martin/?curPos=0

Според човека, който ми даде тоя линк, кралете Таргариен били правени по лични описания на Мартин, който поддържал връзка с тоя сайт и описвал лица, фигури, облекло и пр.

На мен лично не ми харесват повечето, но пък вкусове всякакви.
Изображение

Потребителски аватар
CELL
Breaker
Breaker

Мнение от CELL » съб юни 25, 2011 1:49 pm

Първи сезон завърши,ето ви малко цифри за непросветените:
Оценка в IMDB : 9.5/10 :shades:
Season 2, Episode 1:
Original Air Date—15 April 2012

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от West of Hell » нед юни 26, 2011 1:45 pm

Единственият сериал, който съм гледал От-До през живота си :congrat:

и след 10-те епизода, мнението ми си остава противоречиво
поне вече знам, че сериалите не са чак толкова страшно нещо

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон дек 12, 2011 12:27 pm

http://youtu.be/sBrsM_WlfV8
Game Of Thrones: Season 2 "Cold Winds" Tease

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед мар 25, 2012 8:43 pm

Game of Thrones S02E00
Замунда

Потребителски аватар
Georgiev
Commoner
Commoner
Регистриран: вт сеп 13, 2011 12:57 am
Контакти:

Мнение от Georgiev » чет мар 29, 2012 1:20 pm

Конските сили определят с каква скорост ще се удари даден автомобил в стена, а въртящият момент - с колко ще се премести тя.
http://www.misterika.blogspot.com/ - Паранормалният блог на България

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон апр 02, 2012 8:23 am

Game of Thrones S02E01
Замунда

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » чет апр 05, 2012 6:13 pm

Ей го и втори епизод :arrow:Game of Thrones S02E02

Гледах ги и двата един след друг снощи, размазах се от кеф - главно защото установих, че съм забравила доста неща от втора книга (или съм ги чела по диагонал, щото не ми беше много интересна).

Но винаги има нещо, което да нарани нежната ми душа - дълбоко съм разочарована от кравата, която са типосали за Аша (Яра?wtf?) Грейджой. То хем мощна снага, хем кравешки поглед, хич не бива момата. За сметка на това старчето, което играе дъртия Грейджой, се справи блестящо в злостната сцена с посрещането на лигавото синче :devil: .
Изображение

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » пет апр 06, 2012 12:38 am

Аз съм малко разочарован от новия сезон, може би защото първия така ме зариби, че междувременно изчетох книгите (всъщност все още съм забил около стотната страница на Танц с дракони и няма изгледи скоро да продължа), та малко липсва елемента на изненадата.

И аз не се кефя на актрисата, избрана за Аша. Представях си я по-корава, може би някаква млада версия на Зина от сериала :)) Иначе доколкото разбрах името е сменено, за да не бъде бъркана с Оша.

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » чет апр 19, 2012 11:11 pm

Излезе и трети епизод :arrow: Game Of Thrones S02E03
Ренли Баратеон е доста невзрачно дребно човече... но и той, и другия прошляк, се справиха добре с педерастката сцена. Марджери Тирел е много добро попадение.

Между другото, Flesh, аз едва прочетох "Пир за врани" (даже не си спомням дочетох ли я?..), а към "Танц с дракони" дори не съм посегнала. Първо, че ми се изчака чаканката и второ, че някак си всичко взе да става мудно и безлично. Ще си дам малко зор от уважение към поредицата в някой дъждовен ден, но надали ще е скоро.
Изображение

Отговори