Нощна смяна (2009) /Нощна смяна + Понякога те се завръщат/

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: чет апр 17, 2008 6:37 pm

Re: Нощна смяна (2009) /Нощна смяна + Понякога те се завръща

Мнение от Buhlio » съб дек 11, 2010 3:08 pm

В момента чета сборника. "Последното стъпало" и "Нощна смяна" са много въздействащи. :smile:

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Buhlio » съб дек 11, 2010 4:51 pm

В момента чета "Отказване с гаранция" и натрапчиво ми напомня на "Играта" с Майкъл Дъглас като замисъл.Филма е от 1997.Кинг има ли някаква връзка с продукцията? Освен това мисля, че и една подобна книга съм чел, но не се сещам как й беше заглавието.И двете са много след издаването на Нощна смяна обаче и ако някой е черпил вдъхновение или е крал, то не е Кинг.Разказът е брутален!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » съб дек 11, 2010 6:06 pm

Не, Кинг няма никаква връзка с филма, пък и той не следва сюжета на разказа, просто идеята е подобна.

Buhlio
Ka-mai
Ka-mai

Мнение от Buhlio » нед дек 12, 2010 10:53 am

E, разказите свършиха.Искам ощеееееее! :sad:

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » съб яну 22, 2011 4:25 pm

Абсолютна библия!
10/10:
Последното Стъпало
По едно за Из път
Знам Какво Искаш

9/10 - отнемам им по една точко,защото ме е яд,че не са разказани на страниците на романи:
Вампирът
Децата на Царевицата

8/10:
Камионите
Пресата
Плесен

Страхотни разкази! Просто ме сразиха и ме е много яд, че не съм ги чел като по-млад :no: :cry2:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » вт апр 23, 2013 2:25 pm

Много е хубав сборникът! Любими са ми "Последното стъпало", "Понякога те се завръщат", "Знам какво искаш", "По едно за изпът", "Дружество Отказване с гаранция" и "Ягодова пролет". Наистина си е за яд, че "Вампирът" и "Децата на царевицата не са развити като романи", а "Камионите" и "Полесражение" са много добър начин алегорично да се загатне за сериозни проблеми на обществото ни. Няма празно:)
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт апр 23, 2013 4:46 pm

Отдавна се каня да прочета 'Понякога те се Завръщат', че го нямаше в новото издание - добре ме подсети :) . Дано да го има в Читанката :happy:

Иначе и на мен ми става супер интересно, като се замисля какви неща са им били на главата на автори като Стивън Кинг, които са предричали даването на воля на машините :devil: . А 'Полесражение' не беше ли от друг сборник!? Забравил съм вече!
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » вт апр 23, 2013 7:00 pm

"Ти си следващият" = "Понякога те се завръщат", само "Джирусълъмс лот" липсва. А "Полесражение" го има и в страия, и в новия сборник.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт апр 23, 2013 9:08 pm

Чудя се дали за подобни неща не може да се сезира Комисията за защита на потребителите. То може де, ама се чудя дали да пробвам. Купувам си "Нощна стража", а тя е непълна. Това значи, че Бард си лъжат клиентите. Хм... ако им ударят така по една глоба на всяка такава книга ще изчитат всичко внимателно. Т.е. само ще помогне в дейността им. Може да проуча въпроса ;)

Аз и моя зъл адвокатски мозък :boss:

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср апр 24, 2013 1:52 am

То да беше само тази книга :huh: Сборникът "Кошмари и съновидения" също е непълен (и старото, и новото му издание); от всички издания на "Гробище за домашни любимци" само едното е пълно; в "Град Отчаяние" липсва последната част... Кой знае какви други липси и пропуски има, които тепърва ще открием.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » ср апр 24, 2013 10:36 am

И на Сблъсък, Т. 2 на "Бард" липсва една страница някъде след 200, но, айде, там сигурно са печатарите, което не освобождава Бард от отговорност, пада им се глоба и там, а после да си оправят отношенията с печатницата както си намерят за добре.

Дали не може да се направи някакъв общ списък със липси на различните български издания, кое издание и каква е липсата? Аз съм ги виждал по различните теми. Нямаш против нова такава тема, нали? Може по-късно да се опитам да събера направените тук-там проучвания, но ще разчитам да допълнения от всеки, който се сеща и за други непълноти.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 13, 2013 6:11 pm

Мнение от dancho_stavrev » съб май 25, 2013 11:03 am

А да знаете само какъв подарък си направих за бала! :tooth: Бях се отчаял напълно, защото никъде не намирам сборника. (Поне до днес!) И в книжарницата, в която най-малко очаквах да го има ...беше там. Имам да свърша някои други произведения преди това и го почвам. Дано ми допадне да чета разкази (досега не съм чел разкази на Кинг).
Изображение

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » пон юни 03, 2013 8:58 pm

Бих искал да ви уведомя, че тук се продава старото издание на минималната цена от 1 лв. Аз не повярвах, но преди време я поръчат и явно си е вярно. Ако имате или можете да намерите изданието на Бард няма смисъл да поръчвате тази. Аз обаче имах само "Понякога те се завръщат" и заедно с тази правя пълния сборник. Това е и единственият начин да прочетете всички разкази, след като сборникът на Бард не е пълен.

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » пон юни 17, 2013 10:37 am

Ето, че най-накрая прочетох всички разкази и сега ще направя един мой ТОП 5 :)) :
1 - Децата на царевицата
2 - По едно за из път
3 - Нощна смяна
4 - Дружество "Отказване с гаранция"
5 - Ти си следващият
Имаше и други добри, като "Пресата", "Последното стъпало" и "Камионите", но горните 5 ми направиха най-голямо впечатление.
Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон юни 17, 2013 10:28 pm

"По едно за из път" сам по себе си не е нищо особено. Обаче ако си чел "Сейлъм'с Лот" и после четеш въпросния разказ... подмокряш се от щастие! :)
"Нощна смяна" е доста зловещ разказ, страх ме е (или по-скоро гнус) от плъхове!

Потребителски аватар
desert_rose
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: вт яну 08, 2013 2:54 am

Мнение от desert_rose » пон юни 17, 2013 10:59 pm

Ох, и мене много ме беше гнус от "Нощна смяна" То, вярно, че Стиви по принцип си пише доста гнусотии, но Смяната ми дойде малко свръх... За "По едно за из път " съм на същото мнение - някак не си го представям сам по себе си. Примерно "Джирусълъмс Лот" и без "Сейлъм'с Лот" си е достатъчно як и самодостатъчен, обаче "По едно за из път" просто не мога да си представя как би ми звучал без "Сейлъм'с Лот". Сигурно и така щеше да ми хареса, но... друго си е да видиш идея от яка книга, която вече си изчел...
Изображение

Потребителски аватар
dancho_stavrev
Breaker
Breaker

Мнение от dancho_stavrev » вт юни 18, 2013 12:27 am

Да ви кажа, в интерес на истината, мислих дори на първо място да го бях сложил "По едно за из път". Знам, че е свързан със "Сейлъмс Лот", но просто не знам как да ви го кажа... самото разказче е страховито. Дори и без да съм чел романа, самата историйка в разказа е плашеща. Само си го представете (дори като самостоятелен разказ нямащ нищо общо с романът):
Spoiler
Show
Вечер. Снежна буря. Град без население. Изоставени съпруга и дъщеря насред пътя в колата. Очи, светещи в червено. Издължени зъби... А като се сетя за момиченцето накрая, тръпки ме побиват.
Искам да кажа, че дори като самостоятелен разказ наистина успя да ме уплаши. Представям си какво ще е в романът "Сейлъмс Лот". Ако атмосферата е същата, като в "По едно за из път", определено би ми се наредил в личния ми топ 5 на романите на Кинг.
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт юни 18, 2013 9:29 am

И аз не съм чел "Сейлъмс Лот" , а го сложих сред 3те ми любими разказа от сборника с оценка 10/10 :shades: . Май наистина трябва да прочета и Романа, ако е написан по същия зъл начин :devil:
Oh, she’s beautiful
Oh, I’m not insane

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » вт юни 18, 2013 9:59 am

НЕ СТЕ ЧЕЛИ СЕЙЛЪМС ЛОТ????????????????? Да не сте посмели да се върнете в този форум преди да поравите това недоразумение!

Ок, сериозно. Това е един от най-яките романи на Кинг. На мен ми е на първо място с още някои от любимите ми негови книги. Мисля, че самият Кинг като го питали, кой му е най-любимият собствен роман е казал Сейлъмс Лот. Така че го намерете.

"По едно за изпът" и на мен ми хараса много, но и аз го прочетох, след Сейлъмс. Друг обаче е проблемът в тази класацийка - как е възможно да отсъства "Вампирът"? Най-добрият разказ писан от Кинг изобщо! Когато го четох беше около 12 през нощта. Навън имаше буря. Аз си лежа на нощна лампа и чета. И, абсолютно не си измислям, в мига в който го прочетох, точно на последната дума, врата на гардероба зад мен се отвори сама! Хаха! Ако знаете как ме стресна! Изобщо не знам как се беше случило това. :tooth:

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » вт юни 18, 2013 11:29 am

Да се спрем, защото излизаме от темата малко... ама Сейлъм'с Лот е най-бързо прочетената книга от мен. Тоест една от най-добрите. Отначало само трябва да изтраеш "запознаването" с жителите на града... ама после става мазало! :)

Иначе всеки може да извади по някой много добър разказ. Аз примерно ще кажа за "Полесражение" или "По перваза". Много оригинална идея в полесражението, много ми харесва разказа. Като цяло този сборник е май най-могъщия. Поне аз така мисля. Поне няколко пъти по-добър е от "Малко след залеза" примерно... Много често взех да употребявам "поне"... спирам! :)

И сега като се замисля, в този сборник май за първи път Кинг пуска връзките с предишните си творби, които в последствие стават запазена марка. Само трябва да четеш внимателно и да помниш от предните книги имена и събития. :)

Отговори