Game of Thrones TV

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Re: Game of Thrones TV

Мнение от BOTQTA » вт апр 26, 2016 8:45 pm

Някой гледа ли първия епизод? Имам чувството, че живота ми минава в чакане: първо чакам 9 месеца за новия сезон, после пък чакам 5-6 седмици да минат скучните епизоди и да стане интересно.... цяла година за един месец чакам, баси! :D
Не, имаше си интересни моменти първия епизод, най-много се зарадвах на Санса Старк, то ми стана жал вече за тия двамцата, крайно време беше да им се случи нещо хубаво. Или може би лъжа? Watch the new GoT episodes to find out... :D

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » ср апр 27, 2016 9:24 am

Аз съм много щастлив от епизода и от факта, че най-накрая започна сезона :yahoo:
Допълнително удоволствие ми донесе и факта, че зарибявах приятелката си и тя вече е фен...хвана някои от сюжетните линии, благодарение на разясняванията ми :D
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
30sthell
Breaker
Breaker
Регистриран: чет мар 22, 2012 9:08 am

Мнение от 30sthell » чет май 05, 2016 5:43 pm

Много предвидимо беше туй...ама не го очаквах от вещицата ..... :D :D :D
Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » чет май 05, 2016 6:14 pm

^ Е как да не си го очаквал от вещицата? Аз още тук (по горе на тази страница от дата 18 юни 2015) преди 11 месеца съм го казал как ще стане. :) Горд съм с такава майсторска прогноза!

Любопитно ми е какво ли е станало с Ходор, та да може само Ходор да повтаря? Да не се окаже пак някаква супернавързана с развитието на сериала схема...

Потребителски аватар
30sthell
Breaker
Breaker

Мнение от 30sthell » чет май 05, 2016 10:39 pm

BOTQTA написа:^ Е как да не си го очаквал от вещицата?
Еми така. Мислех. че се цели другаде или не точно там де :D
Не съм чела книгата и нямам идея какво се случва постоянно - иначе доста от нещата са предвидими и без това.

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » нед май 08, 2016 7:21 pm

BOTQTA написа:^ Е как да не си го очаквал от вещицата? Аз още тук (по горе на тази страница от дата 18 юни 2015) преди 11 месеца съм го казал как ще стане. :) Горд съм с такава майсторска прогноза!

Любопитно ми е какво ли е станало с Ходор, та да може само Ходор да повтаря? Да не се окаже пак някаква супернавързана с развитието на сериала схема...
Мисля, че Ходор е бил варг и докато е бил в тялото на животното са го убили и така завинаги умът му е останал животински. От флашбеците ми се струва, че е влюбен в Лиана Старк освен това :D Нищо чудно да е станало заради нея нещо.
В книгите иначе името му е Уолдър, а не Уилис.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » вт май 10, 2016 9:20 am

Гледах новия (3-ти) епизод и започвам със спойлерите... о, чакай, няма спойлери, епизода беше "нулев". :D За мен поне може да се прескочи директно от втори на четвърти, само празни приказки в тоя епизод. Единственото интересно беше (отново) при Бран и "пътуването във миналото". Обаче пак само се загатва нещо и не се разбира какво става... само гадая сега!

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » вт май 10, 2016 5:59 pm

Артър Дейн си беше направен доста голяма машина ;)

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » пет май 27, 2016 1:28 pm

Аз имам задачка-закачка за вас: може ли някой да ми каже как така бродниците пътуват вече 6 сезона и още не са дошли дори до вала, обаче след като баш-бродника видя Бран в оня транс и няколко секунди по-късно цялата армия вече беше пред входа на пещерата? Много любопитно....

Потребителски аватар
30sthell
Breaker
Breaker

Мнение от 30sthell » съб май 28, 2016 2:49 pm

Това, защото не си гледал Седморката на Блейк и не знаеш култовата " Джена, телепорт ми нау" :D :D :D

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » съб юли 30, 2016 11:08 pm

Ей, колеги и аз почнах да го гледам тоя сериал, не мога да повярвам. :blush3:
Още съм на първи сезон.
Не е лошо филмчето, но в сравнение с "Викингите" на Майкъл Хърст си е точно приказка за деца. Както и да е.

Между другото като дете редовно гледах "Седморката на Блейк", който беше култ. :d0jk25:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » нед юли 31, 2016 8:02 pm

ЕЕ, то първите 7-8 епизода вървят що го де нормално. От там насетне започва хаосът... ;)

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » чет авг 18, 2016 2:55 pm

След като приключих с първия сезон и гледах първия епизод от втория сезон, мога да заявя следното:

Сериалът е типичен представител на жанра фентъзи, който категорично не е шедьовър, но става за гледане.
Не е подходящ за деца, тъй като в него има сцени на насилие.

Казах.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет сеп 23, 2016 11:35 am

Аз чак сега почнах да гледам сериала. Чаках да позабравя книгите и сега като излезе последният сезон, който бута историята напред, вече реших че му е време. В момента съм в началото на третият сезон.
Впечатленията ми не са много положителни. Тъкмо се чудех какво не ми допада, а то сценарият е мазало. Все едно е писан от някой който просто е хвърлил едно око на историята. Изобщо незнам как хората които не са чели книгите разбират какво изобщо се случва. Изпускат се важни моменти, а се обръща внимание на някакви глупости. Действието е супер накъсано, скача се от едно място на друго в седемте кралства, понякога изобщо не разбираш къде си, кои са хората. Историите на вторичните персонажи са изпуснати напълно. А битките, те са абсолютна пародия, някои изобщо ги няма, предполагам за добро. Като знам, че нататък нещата стават още по заплетени и броя на персонажите набъбва яко, направо ми е мъка колко омазано ще е всичко.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » пет сеп 23, 2016 5:41 pm

Като цяло това е вторият ми любим сериал,след "Живите мъртви".Преди дни приключих с последният сезон,за мен най-добрият!Наистина битките до тук не бяха на ниво,но в този сезон нещата са други.В следващият сезон сериите ще са седем,виждат ми се твърде малко,те и десет са малко но пък седем.....!!

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » пет сеп 23, 2016 7:33 pm

Те май следващите два сезона ще са с по 7 епизода... и после THE END! Тоест ще трябва да изчакаме 2 години за последните 14 епизода! Баси сделката! Но сравнено с чакането по 5 години за един том от книгите пак е напредък! :)

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » пет окт 14, 2016 1:56 pm

Сериала сигурно е най-доброто фентъзи филмирано като сериал. Със сигурност е на светлинни години пред Хрониките на Шанара, но ако го сравниш с „Властелина на пръстените” например си е зле. Обяснението може би е бюджета. Имам чувството, че са се постарали само да направят драконите и якото начало. Или за толкова са им стигнали парите. Това обаче не обяснява дупките в сценария.

Въпреки негативите, сериалът наистина е добър и си струва. Просто можеше да е пъти по-добре, което наистина ме дразни. Последният сезон за сега е добре. Яко навързаха нещата. На вала, обяснението от къде идват белите бродници, ролята на Бран, случващото се в Черният замък, също и с Ария на островите. Вече е ясно че зимата иде и каква война предстои.
Ако това са идеи на Мартин, как според него трябва да се развива историята, очаквам с нетърпение следващата книга от поредицата. За съжаление, след края на сериал се съмнявам да бърза с издаването, ако изобщо ги издаде. Остава да се радваме на оставащите епизоди и да се надяваме, че с Тъмната кула нещата ще са по-добре.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » съб окт 29, 2016 9:11 am

Като гледам разни снимки из фейсбук, струва ми се въпроса е какво ще стане с драконите и бродниците... Ясно е, че Денерис ще пръсне Церсей, но после какво? Любопитни снимки съм виждал, най-вече две. На първата виждаме Бран Старк в ролята на варг и съответно дракона. Което значи, че може би той ще го контролира с мисли само, няма да го язди. И по-интересната е един бял дракон с "шефа" на бродниците на гърба. Тоест или бродниците да си водят тежка артилерия техен дракон или по някакъв начин да успеят да превърнат един от драконите на Денерис в немъртъв. Това е много интересно и голямото чудене кои ще са трите ездача на трите дракона може да отпадне, ако гореспоменатото се окаже вярно. Тгава ще имаме една Денерис с дракон, един Бран с дракон и един Night King с дракон. Знае ли човек, много ми е интересно!!!
Разбира се може тези снимки да са само за замазване на очичките! Виждал съм преди и снимки на Лейди Кейтлин Старк като зомби. В книгите (не съм ги чел) имало някакъв такъв персонаж май, обаче във сериала няма... Ей, ще ни уморят от чакане и догадки! :D

P.S.: В сериала онзи триокия гарван каза на Бран, че повече няма да ходи, НО ЩЕ ЛЕТИ! А така! А освен това прочетох, че в книгите имало леки далечни намеци за "бял дракон"...
http://awoiaf.westeros.org/index.php/Ice_dragon

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh

Мнение от BOTQTA » ср авг 30, 2017 8:55 am

Някой все още гледа ли го сериала? Вчера свърши седмия сезон... обаче нещо не ми е кеф на мен! Не знам дали е заради това, че вече няма книги, по които да карат, или защото режисьорите са се подвели по феновете и рейтинга и вече не убиват герои току-така. В предишните сезони по всяко време можеше да стане нещо и някой уж важен да се гътне. В този сезон нищо! Поне един важен да бяха очистили... ама не! Много холивудски стана, което според мен е тъпо, точно тоя елемент правеше сериите много интересни и непредвидими. Според мен не икат да губят фенове и рейтинг... те за това и раздуват излишно последните два сезона - единия седем, а другия ШЕСТ епизода. :huh:

Отговори