IT (2017)

Всичко за филмите по/на/за Стивън Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
staromoden
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Re: IT (2017)

Мнение от staromoden » пон сеп 25, 2017 12:23 am

J.S. написа:
BOTQTA написа: Гледах го 2 пъти и бих го гледал още 2 пъти на кино :a115: :party3:
Щом си заслужава, да се организираме форумно... :question:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон сеп 25, 2017 11:55 pm

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср сеп 27, 2017 1:10 am

Премиерата на втория филм ще бъде чак на 6-ти септември 2019 г. :sad:

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пон окт 09, 2017 9:42 am

deadface написа:Премиерата на втория филм ще бъде чак на 6-ти септември 2019 г. :sad:
Кофти тръпка...
Spoiler
Show
може би защото този път нямаше ретроспекции, не са подбрали все още каста за порасналите хлапета.
Иначе на мен ми хареса първата част. Клоуна е голям пич, изкефи ме точно толкова, колкото и Тим Къри . Посмяхме се малко, постреснахме се леко на някои моменти, добра работа са свършили :shades: .
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Garibaldy
Commoner
Commoner
Регистриран: пет юли 15, 2011 1:48 pm

Мнение от Garibaldy » пон окт 09, 2017 12:29 pm

Много хора го оплюха, но на мен специално ми хареса. В пъти е по-близо до книгата от минисериала. Опасенията ми за втория филм обаче, са че ако ги няма остатъка от ретроспекциите които ги нямаше в тази част ще бъде или доста по кратък или тотално ще е далеко от книгата. Реално в книгата частите в които са възрастни са около 20-30% от книгата. Но все пак ще поживее и ще видим.

Потребителски аватар
staromoden
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от staromoden » пон окт 09, 2017 2:24 pm

Гледах го онзи ден, само че на компютър и като цяло останах доволен. Създава атмосфера. :wink:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб окт 14, 2017 12:41 am

“It” recently became the biggest horror film of all time, grossing $606 million worldwide.

Потребителски аватар
WhiteNoise
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон авг 22, 2005 11:25 pm

Мнение от WhiteNoise » съб окт 14, 2017 11:56 am

направих си един кинг-кино-ден, зареден с бири и пуканки и стана това, което всъщност не очаквах -
то ми хареса, кулата - хич

предния ден си припомних старото то с тим къри и доста се смях :jester: ,
(и балоните там са жълти, ей! :spider2: )
докато със съвременната екранизация хич не ми беше до смях, беше доста сполучливо.
допълнили са липсващите моменти, не са избягали от кинг-атмосферата,
а са се постарали тя да се усети.

през цялото време се чудех защо ги няма като пораснали и въпреки, че исках (както вероятно всички сме искали) да изгледам всичко наведнъж,
ми стана приятно, че не са претупали нещата и ще отделят още екранно време, за да го направят както трябва.

кулата...няма да коментирам....нито в тази тема, нито в другата :beee:
Изображение
I woke up this morning and i got myself a beer
The future's uncertain and the end is always near

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » съб окт 14, 2017 10:53 pm

Ама това е НЕфилмируем роман, amigos
предполага се, че го разбирате

Иначе.....защо никой не споменава, че ситуирането в 1988 година е доста нелепо
и тия простаци с тениските на Антракс и Металика, нямам думи просто

съвсем иначе.....хорър филм, приличен клоун, тъпи лафове между децата и много, много далече от Истината
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед окт 15, 2017 6:42 am

Действието е пренесено в края на 80-те, за да се идентифицират по-лесно с децата младите зрители (основната аудитория на подобни филми е на възраст м/у 15 и 40 г.). А и, като се замислиш, епохата не е от ключово значение за историята - макар да е описана доста подробно в книгата, тя е само фон на действието, все пак това не е исторически роман.
Иначе филмът се различава доста от книгата - факт; със сигурност не е перфектната екранизация, нито е достатъчно плашещ. И никога не съм си представял Пениуайз така, но като цяло екранизацията успява да улови достатъчно от духа на романа. По-добри резултати могат да бъдат постигнати само с тв сериал, ама не като стария, ами от 10+ епизода.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон окт 16, 2017 9:12 am

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон окт 16, 2017 7:46 pm

Това е много яко, жалко че са го изтрили. Така и така филма е Rated-R, поне да са го направили брутален. ТО е брутално, да го покажат такова каквото е.

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » пон окт 23, 2017 1:21 pm

ФИлмът ми хареса. Много добре развити бяха като герои с интересни истории всички от децата.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср ное 15, 2017 12:19 am

IT will hit digital on December 19, arriving on 4K Ultra HD Blu-ray Combo Pack/Blu-ray Combo Pack/DVD on January 9, 2018.

The Ultra HD Blu-ray Combo Pack, Blu-ray Combo Pack and 2-Disc Special Edition DVD contain the following special features:
Pennywise Lives! – Discover how Bill Skarsgård prepared to portray the primordial creature known as Pennywise the Dancing Clown
The Losers’ Club – Get up close and personal with the teenage stars of “IT” as they bond together during the production,
Author of Fear – Stephen King reveals the roots of his best-selling novel, the nature of childhood fear and how he created his most famous monster, Pennywise
Deleted Scenes – Eleven deleted or extended scenes from the film

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед дек 10, 2017 5:01 pm

Замунда

Вече с хубаво качество

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » съб дек 30, 2017 11:00 pm

За мен не е лош филмът,но основно защото очаквах да е по зле.Разбира се е много претупан,макар че е два часа и нещо,просто няма как да се съпостави с тази огромна книга(във всяко отношение).Актьорите си ги биваше(децата)и то доста,клоунът ами.......не чак толкова,дори ми беше леко смешен на моменти.Това не е филм на ужасите,нищо подобно,по скоро нещо като по хард филм на Уолт Дисни,то такъв са искали и да го направят,като за дечурлига(основната аудитория).
И все пак става.....горе-долу....

Надеждите са за втората част,дано е нещо по стабилно!

Потребителски аватар
stihopletec
Breaker
Breaker
Регистриран: нед мар 12, 2006 3:51 am
Контакти:

Мнение от stihopletec » пет фев 23, 2018 7:37 pm

Много ми хареса филмът. 10/ 10 оценка от мен. То е ясно, че книгата е в пъти по - добро, но филмът си носи атмосферата и всичко :)
За света може да си само един човек, но за един човек може да си света !
Лесно е да умреш за човек, който си обичал, но е трудно да намериш човек, за когото си заслужава да живееш !
Почувствайте кога сте свършили и оставете четката или молива.Останалото е само живот. (Стивън Кинг)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » съб юли 21, 2018 6:11 pm

http://www.portal13.com/news/it-chapter ... ed-sequel/
Everything we know about IT: Chapter Two

FLAME
Childe
Childe
Регистриран: ср ное 07, 2007 8:54 pm

Мнение от FLAME » ср юли 25, 2018 7:46 pm

Филмът е много слаб, пълна измишльотина. често се чудех дали съм чел книгата, на 2-3 пъти се плеснах по челото. Сюжетът е много плитък, не успява по никакъв начин да пресъздаде атмосферата на романа. Липсват моментите, от които да те побият тръпки, заложено е на стряскаща музика, съпровождаща крясъците и изскачането отвсякъде на клоун идиот. Започва добре, с правенето на лодката, но нататък всичко се развива сякаш на бързи обороти само за да се стигне до сцени с Пениуайз. Това превръща филма в средностатистически хорър, който е лишен от всякакъв смисъл и дълбочина, а представлява само една поредица от "плашещи" сцени.
Героите общо взето ми харесаха - избрани са подходящи деца. Е, сценаристът е превърнал Майк в някакъв безполезен негър, но това си е негово решение. Образът му е сякаш пришит към останалите, само защото го има в романа, а знаем каква е неговата роля всъщност.
Това го пиша с уточнението, че съм приел както новата визия на Пениуайз (в крайна сметка не е толкова лош, особено на фона на филма), така и фактът, че действието се развива 30 години по-късно, отколкото в романа.
Все пак има и някои моменти, които липсваха в първата екранизация, но те не могат да повишат оценката ми за филма - писах му 2 в IMDB, заради чара на Бевърли.
Наистина не знам защо е нужно вместо да се заснеме това, което е описано в книгата, да се прави съвсем нов филм, ползващ скелета на оригиналната история.
Разочароващо. Не ми пука дали ще снимат втора част, даже по-добре да не я снимат.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » ср юли 25, 2018 8:35 pm

Втората част може пък да е хорър филм,какъвто трябва да е шедьовърът "То".За повечето неща съм напълно съгласен с теб,но не и за клоунът,той си е направо КЛОУН в истинският смисъл на думата!!!Като великденско зайче с тия зъбки от пред,абе смях.Толкова ли не можаха да направят нещо по стабилно,ама пък на децата(които не са и чували за книгата) им хареса,а точно това се иска от днешните филми.

Отговори