Лъвкрафт

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Re: Лъвкрафт

Мнение от deadface » нед фев 07, 2016 9:45 am

http://www.lovecraft-stories.com/read
The complete collection of H.P. Lovecraft stories
Изображение

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » вт фев 09, 2016 9:26 am

Прочетох "Планините на безумието". Остана ми страхотно чувство от допира до едно развито и мрачно въбображение, но въпреки това ми беше скучно. Предполагам, че е нормално за творбите на Лъвкрафт. Ще продължа с Дебнещия страх.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » ср фев 10, 2016 9:16 am

3 graphic novels based on Lovecraft stories, free to read online :)

http://mockman.com/2009/06/19/the-stran ... st-page-1/
The Strange High House in the Mist

http://mockman.com/2011/03/21/celephais-page-1/
Celephais

http://mockman.com/2011/01/24/the-white-ship-page-1/
The White Ship
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » нед фев 14, 2016 2:21 pm

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » ср юли 20, 2016 4:48 pm

Днес и аз прочетох "Планините на безумието" и настроението ми е точно обратното на всеобщото. На мен ми харесаха повече късите разкази отколкото едноименния от заглавието. Може би се заредих с големи надежди, тъй като бях чел, че е едва ли не най-доброто нещо от Лъвкрафт.
Преди тази книга бях чел "За писането: Мемоари на занаят" от господин Кинг и ми направиха впечатление някои неща от там. А именно - описанието и познанията в дадена област. Описанието, казваше Кинг, е важно за да се добие представа за това къде се води действието или за да добием представа примерно за някои черти на героите, ама не трябва да се прекалява с него, тъй като в един момент дотяга а и се бяга от основната цел - да разкажеш някаква история. Тука такива диви описания на планини, склонове, тавани, сгради, погледи отгоре, отвън, отвътре... Ужас, космически ужас!!!! Същото е и с познанията в някаква област. Ако пишеш книга за тема Х и разбираш от нея - добре, историята ще е достоверна, като вмъкнеш знанията си в написаното. Ако не разбираш от темата, редно е да я проучиш и да я вмъкнеш, пишеш за това все пак, малко истина е редно да има. Обаче пак не е добре да отегчаваш читателя до крайност... В нашия случай аз прочетох толкова много неща за развитито на планетата ни през последните 50 милиона години, че все едно учебник някакъв прочетох. А всъщност не ме интересуват много-много различни ери, епохи, шистити, варовици, седименти, членестоноги, личинки и пу*ки майни!!! Няма да ставам антрополог, геодезист или както там му е името!
Така де, от 150 страници "Планините на безумието" можеше да е много по-малко. МНОГО! Честно, имаше абзаци, които ги прескачах целите, само за да видя, че следващия абзац е кажи-речи същия. И пак да го прескоча....
Хубаво, че бяха другите разкази да разведрят малко обстановката!

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » нед ное 13, 2016 12:09 pm

Аз също прочетох Планините на безумието и ще, не ща, ще се съглася донякъде с предишния коментар. Наистина на моменти описанията в едноименното произведения идваха в повече и човек започва лека полека да губи нишката. Аз не ги прескачах, просто препусках по-бързо от необходимото през тях, за да не си товаря мозъка. На някого това може и да му е интересно, но не и на мен. Въпреки всичко новелата си е доста добра, но ако тези описания бяха по-кратки, щеше да ми хареса повече. От другите му неща определено съм много доволна, единствено Кошмарът в Ред Хук нещо не ми хареса кой знае колко. Колкото и да харесах Музиката на Ерих Цан, за мен фаворитът в сборника си е Леден полъх. Направо ми разказа играта. Докато четях Амулетът, на моменти се присещах за два романа: Играта на Джералд и Баскервилското куче, не знам защо :blush3: Сянка отвъд времето ми въздейства страшно много на подсъзнателно ниво и даже успя да ми донесе една кошмарна картинка, от която ме побиха тръпки. В отвъдното също беше впечатляващ разказ. В заключение: много съм доволна от първата си среща с Лъвкрафт и определено ще си набавя другите му произведения. Ще изчакам обаче да мине известно време, докато се отърся от този сборник, че дълго ще ми държи влага.
Изображение

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » вт яну 10, 2017 10:05 pm

Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » пет яну 12, 2018 2:02 pm

Вероятно до месец ще излезе неиздавана досега на български език книга на един от учителите на Лъвкрафт. Произведението е знаково за жанра. Предполагам до началото на февруари, ще се чуе и ще има корица и т.н.

Потребителски аватар
Bookmark
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср окт 17, 2007 11:02 pm

Мнение от Bookmark » пет яну 12, 2018 3:08 pm

Това е супер, разкази ли ще са или роман?

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » нед яну 14, 2018 6:00 pm

Според някои е кратичък роман, но е по-скоро повест.

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist

Мнение от deadface » пон мар 12, 2018 11:54 am

А вече се задава и сборник с непревежданите неща на Лъвкрафт :)
Повече инфо - като наближи датата на излизане.
Изображение

alamo
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Мнение от alamo » пон мар 12, 2018 2:28 pm

Vokial написа:Вероятно до месец ще излезе неиздавана досега на български език книга на един от учителите на Лъвкрафт. Произведението е знаково за жанра. Предполагам до началото на февруари, ще се чуе и ще има корица и т.н.
Тук предполагам става дума за "Великият бог Пан", ами тук тогава какво ли е? :)
от deadface » Пон Мар 12, 2018 12:54 pm
А вече се задава и сборник с непревежданите неща на Лъвкрафт
Повече инфо - като наближи датата на излизане.

Отговори