Дата и час: Сря Апр 25, 2018 11:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Дек 14, 2012 11:30 pm 
Childe
Childe
Аватар

На мен пък историята много ми хареса. Приказката си е приказка, а тази беше чудесна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 27, 2013 4:25 pm 
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Аватар

Отдавна не съм фен на фентъзи жанра в литературата, но "Тъмната Кула" страни достатъчно от него и разказите за Роланд и компания винаги са ме грабвали от първата до последната страница на всяка една от 8-те книги! "Вихър през Ключалката" не прави изключение! Този похват на история в историята в историята не ми е от най-любимите, но Стивън Кинг, както обикновенно е ненадминат! Точно когато читателят се сблъска с ужасът, криещ се в пустинното градче идва ред на кратка почивка и започва приказка за красивата зелена гора за разведряване на атмосферата. И там става страшно, но добрата бяла магия смегчава обстановката. След като човек се разнежи, пак ни пренасят в грубата "действителност" на пясъчния ад...

Книгата е страхотна! Хареса ми както приказката в разказа, така и разказа в историята :devil: .

10/10

След тази прекеасна книга ще си дам малко почивка от четенето и ще започвам да преговарям Френския - искам да го науча най-накрая тоя смотан език!

Please tell me she won’t change…

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 20, 2013 10:00 pm 
Insorcist
Insorcist
Аватар

Изображение
http://www.hodder.co.uk/Books/detail.pa ... 1444731729

Британското издание с меки корици

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 25, 2013 7:42 pm 
Breaker
Breaker
Аватар

Е, последната Кула приключи... Книгата си е страхотна - приказката в нея също - обхвана ме една носталгия в последните й страници... Странно...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2016 5:06 pm 
Dinh
Dinh
Аватар

Току що я завърших. И наистина подкрепям мненията по-горе: сама по себе си книгата не е кой знае какво. Ако не си чел другите книги от поредицата и прочетеш само тази като самостоятелна история, няма да ти се хареса особено. Обаче за Феновете... грешка няма!!! И на мен ми стана носталгично накрая, даже на последните страници ми се сви сърцето - нещо, което само Чичо Стиви може да направи!!! :)

А иначе много ми хареса, че беше намесен и Р.Ф./М.Б. Никога няма да ми омръзнат такива връзки и препратки. Дори си помислих, че Р.Ф. е и преображенецът, тъй като името на единия от солничарите беше Боби Фърн или нещо си там с Ф. А добре знаем, че Бооби е обикновено съкратено от Робърт. Р.Ф. Но не и този път! Или нарочно е било измислено това име, да те подведе в грешната посока.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 07, 2018 2:02 pm 
Devar-Toi
Devar-Toi
Аватар

На шестата година от издаването на български и аз я прочетох.
Без да съм фен на "кръпките" по поредиците, книжлето ми хареса. Не мисля че разводнява сюжета, не повече от четвъртата за Магьосника. Не намирам и никакъв смисъл да се издава като отделна книга с други имена на героите и т.н. Нали не мислите, че Кинг е дотолкова финансово изпаднал, че да пробутва допълнителни книги между тези, които са вече успешни?
Подобно на други читатели и мен ме обзе носталгия по Кулата като приключих Вихъра. Дори да реши да вмъкне още пет "половинки" в рамките на поредицата пак бих ги прочела, поне докато не намеря какво да не ми хареса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Мар 27, 2018 8:57 am 
Dan-Tete
Dan-Tete
Аватар

Книгата ми хареса много.
Чудесна история от средният свят. Самата конструкция на история в историята в историята, също ми допадна, но като цяло книгата има, няма 20 страници свързани с тъмната кула и спокойно можеше да си е един отделен роман.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 67 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]