The Hobbit

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
Dark_half
Breaker
Breaker
Регистриран: съб апр 30, 2011 6:40 pm

Re: Предстоящи филми (инфо и трейлъри)

Мнение от Dark_half » вт ное 05, 2013 9:45 pm

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=lfflhfn1W-o
The Hobbit: The Desolation of Smaug (2013) - Sneak Peek

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Re: The Hobbit: An Unexpected Journey (2012)

Мнение от Flesh » ср ное 20, 2013 9:46 pm

Напомням, че утре пускат билетите. Аз ще си взема за предпремиерата :inlove:

Потребителски аватар
stanislav_vd
Breaker
Breaker
Регистриран: чет ное 03, 2011 10:29 pm
Контакти:

Мнение от stanislav_vd » чет ное 21, 2013 7:57 am

На коя дата е предпремиерата?
''Първо са усмивки, после са лъжи. Накрая пистолетен гръм ечи.''

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Flesh » чет ное 21, 2013 11:23 am

Нощта на 12-ти срещу 13-ти, точно в полунощ.

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Re: The Hobbit

Мнение от Flesh » пет дек 13, 2013 8:30 pm

Дъ бест хаотично ревю. Филмът беше чис хой, ама от хубавите. Много свободна интерпретация на книгата (лошооооо), но имаше супер култови сцени. На места действието изглеждаше ръшнато, а на други прекалено удължено. Героите обаче са супер изпипани - Трандуил е супер як. Всичко е супер красиво. Леголас даже си беше на място, но се застоя прекалено много на екрана. Елфката съкваше, ама не по хубавия начин. Буретата бяха прекалено екшън ориентирани, което е окей за филм, но съкваше. Гандалф беше пич, ама пак го туриха на чучка (такъв му е късмета да го ***). Повечето джуджета все още са с прекалено къси бради и се чудя сериозно къде си слагат провизиите, като нямат раници. Дейл беше готин на вид. Бард е пич, а Беорн беше прекалено за кратко на лентата, ама и той е пич, така че всичко е окей. Боя между джуджетата и дракона беше яко пресилен, да ги еа, дракона трееше да ги изхруска всичките, както си тръчкаха наоколо.

ДРАКОНА ОСМИСЛИ ВСИЧКО. СМОГ ВЕЛИКОЛЕПНИ БЕШЕ ВЕЛИКОЛЕПЕН. Сцените с Билбо и Смог са най-яките в целия филм. Най-якия дракон виждан някога на кино.

Са трее да чакаме една година.

3,5/10

----------

Владея силата. РАЗМАХВАМ МЕЧА.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » съб дек 14, 2013 1:23 pm

Не излиза ли лятото следващия?

West of Hell
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: чет май 29, 2008 2:38 pm

Мнение от West of Hell » съб дек 14, 2013 1:31 pm

декември 2014
На Download 2016 bundinhas

http://www.youtube.com/watch?v=yMlKlH7DYe8

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » нед дек 15, 2013 11:05 pm

Наистина впечатляващ СМОГ. Много, много впечатляващ СМОГ. Бенедикт Къмбърбач разбива :attantion: :) Присъединявам се към мнението, че това бяха най-яките сцени
Spoiler
Show
(при все, че наистина някакво смешновато му се изплъзваха все, ще кажеш, че е голям некадърник тоя дракон, толкова да не може да им види сметката)
Иначе, първият ми хареса повече. От този имах сякаш малко завишени очаквания. Някои сцени действително бяха доста пресилени, с бъчвите например, където хем ми дотъпя, хем ме изби на смях от толкова изхвърляне. :))

Този Хобит се опитва сега да ме накара да чета "Недовършени предания", но има да почакат.
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Flesh » пон дек 16, 2013 12:04 am

Ако не искаш да четеш целите Недовършени предания, прочети поне частта за третата епоха. Има много интересни неща, най вече Гандалф и честния му разказ за Билбо :D

За съжаление май Питър Джаксън не ги е чел.

Потребителски аватар
Stargazer
Dinh
Dinh
Регистриран: пет юли 03, 2009 5:09 pm

Мнение от Stargazer » пон дек 16, 2013 12:11 am

Дам, и на мен така ми разправяха :)) Имам един колега, който е енциклопедия на тема Толкин, та и след двата филма слушах лекция кое как било. По принцип ми е интересно да ги прочета целите, но скоро няма да стигна до тях. А с тази част, за която казваш, със сигурност ще гледам да се запозная.
I've tried to fill this silence up
But now it's back again

It's deafening...

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет яну 02, 2014 12:32 pm

И аз го гледах! Хареса ми, добре са го направили. Иначе имаше един два недостатъка - просто трябваше да има повече за Беорн, така поставена срещата им беше толкова епизодична, че чак изглеждаше безсмислена да я бъде, вероятно са го направили само, за да могат да го включат в третия филм за още 3-4 минути. Моментите с дракона си бяха добри, само накрая беше малко пресилено, иначе целият разговор с Билбо в залата със златото и т.н бяха страхотни. Много ми харесаха и препратките към властелина. И нямам нищо против, че има някои грешки, които не са по книгата. Толкова много за Некроманта няма там, няма го и Леголас, т.е. практически го има, но няма никаква роля и не е споменат дори по име, а само като син на краля, който седеше някъде около него. Мен буретата ми бяха забавни.

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Контакти:

Мнение от Flesh » чет яну 02, 2014 12:36 pm

Искаше ми се да се придържат повече към книгите, що се отнася до Дол Гулдур... :sad:

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Vokial » чет яну 02, 2014 1:20 pm

Предполагам, че може и да не е толкова безнадеждно. В този филм изчерпиха почти всичко за дракона, оставиха го жив, само за да е по-зрелищен другия филм. Центърът ще е към Битката на петте армии, така че може и да пооправян нещата. Може да има и сюжетна линия за Даин, който още не се е появил, и го няма в книгата, но го има в приложенията на "Властелина" и следвало да го покажат. Не вярвам да се съсредоточат към завръщането в Графството.

Още нещо финалът беше прекалено незавършен, просто прекалено, все едно е от сериал и следващата част ще излезе след седмица... оставиха незавършени всички линии, даже по-страничните.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » ср яну 08, 2014 10:09 am

Flesh написа:Дъ бест хаотично ревю. Филмът беше чис хой, ама от хубавите. Много свободна интерпретация на книгата (лошооооо), но имаше супер култови сцени. На места действието изглеждаше ръшнато, а на други прекалено удължено. Героите обаче са супер изпипани - Трандуил е супер як. Всичко е супер красиво. Леголас даже си беше на място, но се застоя прекалено много на екрана. Елфката съкваше, ама не по хубавия начин. Буретата бяха прекалено екшън ориентирани, което е окей за филм, но съкваше. Гандалф беше пич, ама пак го туриха на чучка (такъв му е късмета да го ***). Повечето джуджета все още са с прекалено къси бради и се чудя сериозно къде си слагат провизиите, като нямат раници. Дейл беше готин на вид. Бард е пич, а Беорн беше прекалено за кратко на лентата, ама и той е пич, така че всичко е окей. Боя между джуджетата и дракона беше яко пресилен, да ги еа, дракона трееше да ги изхруска всичките, както си тръчкаха наоколо.

ДРАКОНА ОСМИСЛИ ВСИЧКО. СМОГ ВЕЛИКОЛЕПНИ БЕШЕ ВЕЛИКОЛЕПЕН. Сцените с Билбо и Смог са най-яките в целия филм. Най-якия дракон виждан някога на кино.

Са трее да чакаме една година.

3,5/10

----------

Отговорих си на въпроса, защо някой, който е харесал първата част, не харесва толкова втората :) . И все пак ревюто и оценката след това ми се струват малко антонимни :) .

Четейки последните мнения на Flesh, Stargazer и Vokial , направо се чудя дали да не се потопя в литературния свят на Толкин...незнам дали ще ми хареса на тези години обаче no:
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
Ico
Dan-Tete
Dan-Tete
Регистриран: ср юли 12, 2006 8:52 pm

Мнение от Ico » ср яну 08, 2014 10:21 am

Nothingness написа: Четейки последните мнения на Flesh, Stargazer и Vokial , направо се чудя дали да не се потопя в литературния свят на Толкин...незнам дали ще ми хареса на тези години обаче no:

Във филма на практика са вкарани много повече неща от вселената на Толкин от колкото има в книгата, така че ако очакваш много екшън, по добре почни Властелина…

Не вярвам да не ти хареса, а и това си е задължително четиво за всеки който поне малко харесва жанра.

Колкото до годините, незнам какво те притеснява, но Толкин определено не пише детски книжки.
"Here, sir, there are always more tales."

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » ср яну 08, 2014 4:08 pm

Flesh написа:

----------

Абсолютно.Вчера и аз го гледах.
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » вт мар 18, 2014 1:06 pm

Ако някога сте се чудили как си почива Гандолф :huh:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 4647_o.jpg
Oh, she’s beautiful
A little better than a man deserves
Oh, I’m not insane
Please tell me she won’t change…

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » вт мар 18, 2014 9:41 pm

Nothingness написа:Ако някога сте се чудили как си почива Гандолф :huh:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 4647_o.jpg
А ми той е магьосник,отскочил е до бъдещето. :)

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » чет мар 20, 2014 7:08 am

Дочаках го на прилично качество :rolleyes:
8.5/10
Изображение

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » нед мар 23, 2014 11:09 pm

И аз чаках дълго,за добро качество на филмът,и си заслужаваше чакането.Мислех че няма да ми хареса,като знам каква беше първата част,но съм бъркал.И от мен 8.5/10,поне.

Отговори