"Лятото на страха" от Дан Симънс

Напишете мнението си за прочетеното

Модератор: Ka-tet of 19

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: нед май 24, 2015 6:54 pm

Re: "Лятото на страха" от Дан Симънс

Мнение от alamo » съб ное 03, 2018 9:19 pm

Чак другата година?!?! ;) Чакам и очаквам!

Ich_Will_
Breaker
Breaker
Регистриран: вт сеп 17, 2013 12:46 pm

Мнение от Ich_Will_ » нед ное 04, 2018 1:17 pm

Книги на Дан Симънс се издават веднъж на 2-3 години у нас, така че Изток-Запад дори много скоро ще издадат продължението. Аз първата част не съм я чела все още, но срещам и доста отрицателни мнения. Мисля да се пробвам все пак, не вярвам да е толкова зле, колкото "Куфарът" (ще ме прощавате, ама хич не съм ѝ фен на тази книга).
Изображение

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » нед ное 04, 2018 5:30 pm

Така наречените "продължения" на практика не са продължения, защото разказват съвсем различни и напълно самостоятелни истории, просто в тях участват някои от героите в "Лятото на страха". А Лятото се продава много добре като за хорър, повечето читателите го харесват въпреки (или именно заради) приликите с "То", затова реших да издам поне още една книга от "поредицата" - тя също е добра, но е много различна.
Изображение

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от alamo » пон ное 05, 2018 11:11 am

"Лятото на страха" е едно от най-добрите неща на Симънс и това, че прилича на "То" на Кинг не я прави копие. И двете са страхотни и аз наистина съм много въодушевен от новината за следваща книга на Симънс в тази насока.

P.S. Дедфейс, да разбирам ли, че работиш в Изток-Запад? :) Щом се занимаваш с издаването на, както го рече, "продължението"? Ако е така имам въпрос :) Какъв е шансът да се види на български " Лебедова песен" на Робърт МакКамън? Знам, че е доста обемна, но и "Момчешки живот" не е по-малка... "Лебедова песен" е шедьовърът на МакКамън (мое мнение) и страшно ми се иска българско издание!

Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

Мнение от deadface » пон ное 05, 2018 1:35 pm

Да, преди година напуснах Колибри и оттогава работя в И-З. А "Лебедова песен" беше сред първите неща, които купих - от няколко месеца се превежда и планирам да излезе към края на пролетта, малко преди (или малко след, още не съм решил) Children of the Night на Симънс. И е доста по-обемна от "Момчешки живот", над 900 страници е, затова няма как да стане по-бързо.
Изображение

alamo
Devar-Toi
Devar-Toi

Мнение от alamo » пон ное 05, 2018 9:35 pm

От сега си представям тая тухличка на рафта :) На тия 900 странички им трябва само здрава твърда корица да ги държи да не отлетят :) Чакам и очаквам нетърпеливо!!!

Отговори