"Зоната на здрача"

Nine, ten... never sleep again

Модератор: Ka-tet of 19

Отговори
Потребителски аватар
deadface
Insorcist
Insorcist
Регистриран: вт юни 13, 2006 10:03 pm

"Зоната на здрача"

Мнение от deadface » съб апр 26, 2008 6:15 am

Един от най-добрите сериали на всички времена. Когато бях малък, го даваха по телевизията и често ми се случваше да не мога да заспя, след като съм изгледал поредната психопатска серия :lol:
Има три сериала с това име -
"The Twilight Zone" (1959) , "The Twilight Zone" (1985) и "The Twilight Zone" (2002), като последният за съжаление отстъпва много на предишните два.
Създател на сериала е Род Сърлинг, който с уникалните си сценарии (негов е сценария на 3/4 от епизодите на първия и на част от епизодите на втория и третия сериал) е печелил шест пъти наградата Еми, а някои от сериите са по творби/сценарии на Харлан Елисън, Рей Бредбъри, Теодор Стърджън, Ричард Матисън и Джордж Р. Р. Мартин.

Ако сте гледали някой от трите сериала, ще ми бъде любопитно да разбера кои са любимите ви серии.
Изображение

Machete
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пет апр 25, 2008 6:50 pm

Re: "Зоната на здрача"

Мнение от Machete » съб апр 26, 2008 8:48 pm

Изгледал съм около десетина епизода от класическите серии. Те другите май не стават за нищо, въпреки че на харда скучаят няколко серии и от 80-те версията. Спор няма - майката на всички паранормални, психо-трилърски сериали, за които може да се сетите. Всеки епизод блести с оригиналност, добре написан диалог и най-вече - разбиваща атмосфера, която абсолютно винаги е най-добрия приятел на дадената история.

"Where's Everybody" , S01E01, май ми е любим от гледаното досега.

Потребителски аватар
Метеорит
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: ср окт 28, 2009 6:24 pm

Мнение от Метеорит » нед юли 24, 2011 3:23 pm

По нашата телевизия навремето излъчваха този от 80 - те.Наистина беше култов сериал,и аз го гледах с интерес,но съм забравил повечето епизоди. :huh:
Ако си гледаш в краката, вървиш с наведена глава. Ако внимаваш във всичко, нищо не става както трябва. Ако нямаш нищо, нямаш какво да губиш. Ако имаш всичко , нямаш за какво да живееш. Не преживявай - живей. There is no other way.

Потребителски аватар
slepiotupan
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб мар 12, 2011 8:44 pm

Мнение от slepiotupan » съб авг 06, 2011 10:12 am

зоната от 80те е велик
в моя топ 3 сериали заедно с разкази от тъмната страна и криптата
много жалко че вече не ги правят такива
DEAD BY DAWN

Отговори