Талисманът

Романи, разкази и новели - всичко, свързано с творчеството на Кинг

Модератор: Ka-tet of 19

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Re: Талисманът

Мнение от shraik » чет апр 21, 2011 2:57 pm

Аз също си я взех :)
Някой знае ли коя друга предстои за преиздаване?

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » съб юли 09, 2011 10:04 pm

Днес приключих с четенето на историята на малкия Джак Сойер. Беше странно. Имаше моменти, в които не можех да я оставя, дори и очите ми да са изморени след работа, но преобладаваха и такива, в които 2 страници ми биваха достатъчни :sad: .

Първоначално помислих, че причината е в порастването ми. Но като погледнах обективно над нещата, по-скоро от тази книга очаквах да ме пренесе пак в паралелните светове от поредицата за Тъмната Кула, което не се получи. Ако бях прочел Талисманът преди голямата поредица, щеше да ми хареса повече, сигурен съм!

6.5/10

В идните дни ще започна да чета историята на порасналия Джак Сойер :devil:
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пон юли 11, 2011 8:39 pm

Nothingness написа:В идните дни ще започна да чета историята на порасналия Джак Сойер :devil:

Аман-заман, недей :poklon:! "Талисманът" ми е една от любимите книги на Кинг (в интерес на истината, четох я преди Кулата), обаче "Черният дом" за мен е най-нехубавата книга на Стиви. След "Роуз Мадър", ама от "Черният дом" се чувствам лично засегната, защото за мен това е провалено и нескопосано, изсмукано от пръстите псевдопродължение на една иначе чудесна история.

От друга страна, не е изключено да ти хареса, на много хора им харесва. Но се чувствай предупреден :attantion:
Изображение

Потребителски аватар
Nothingness
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пон окт 30, 2006 9:12 pm
Контакти:

Мнение от Nothingness » пон юли 11, 2011 10:54 pm

Твърде късно...въпреки, че и другите ме предупреждаваха :sad: . Книгата стоеше на рафта неотваряна последните 2 седмици. Днес прочетох първите 10 страници и се разочаровах от смотаното сегашно време.

Дано поне продължението на самата историята да ми хареса!
When I was younger, so much younger than today
I never needed anybody's help in any way
But now these days are gone, I'm not so self assured
Now I find I've changed my mind and opened up the doors…

Потребителски аватар
JustAFaceInTheCrowd
Dinh
Dinh
Регистриран: чет яну 14, 2010 2:34 am

Мнение от JustAFaceInTheCrowd » пон юли 11, 2011 11:00 pm

Не искам да съм гадна, но както са казали мъдрите хора - "блажени са вярващите" :sad: . Като стигнеш до яйцата от червеношийка, сам ще се убедиш за какво говоря :sad: . След като довърших книгата, взех тежкото и трудно за изпълнение решение да се правя, че това недоразумение никога не е било писано. Като цяло добре се справям, но понякога спомените за "Черният дом" ... се завръщат, о, да, понякога те се завръщат...
Изображение

Потребителски аватар
shraik
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: съб ное 20, 2010 11:18 am

Мнение от shraik » вт авг 23, 2011 9:21 pm

Отначало добре почва, но после нещо много взе да ми затруднява четенето.

Sayuri
Ka-mai
Ka-mai
Регистриран: пон юни 14, 2010 2:41 pm

Мнение от Sayuri » чет сеп 08, 2011 12:16 pm

Започнала съм да чета Талисманът и аз,засега съм минала към 200 страници някъде,но прочетеното до тук определено ми харесва.Убедена съм,че ще става все по-интересно. :smile:

Потребителски аватар
whisper
Breaker
Breaker
Регистриран: ср окт 15, 2008 5:43 pm

Мнение от whisper » съб авг 04, 2012 2:58 pm

Много интересна и хубава книга. :smile: Като се замисля, това е и най-дебелата книга на Кинг, която съм чела - "То" не влиза в сметката, тъй като е разделена на два тома. :rolleyes: Освен това Кинг явно обича идеята за паралелни/огледални/всякакви други светове: сега се сещам за Кулите, Роуз Мадър, Ланголиерите, Романът на Лизи, но като изключим Тъмната Кула в този роман ми харесва най-много как е осъществена историята за друг свят/светове. Първите 100-150 страници можеше да ги съкратят поне двойно, като ги четях се чудех за какво иде реч изобщо и дали ще довърша книгата. След това обаче се потопих в историята и нямаше спирка, въпреки че на места беше трудна за четене.

Дано продължението да е поне на нивото на Талисманът.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед ное 24, 2013 6:25 pm

Мнение от Key » чет яну 23, 2014 5:47 pm

Днес приключих с "Талисманът",останах доста доволен.На моменти е много добра,но има и доста отегчаващи моменти,например началото.Частта която най много ми хареса беше в домът "Слънчева светлина",а също и преминаването на Джак и Ричард през прокълнатите земи.Сигурен съм че ако бях прочел книгата преди 15 години щеше да ме грабне много повече.Но все пак я поставям около десетото място в личната си класация за книги на Стивън Кинг.

Потребителски аватар
PostMortem
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: нед авг 23, 2009 10:30 pm

Мнение от PostMortem » нед мар 23, 2014 11:00 am

Не пропускам да спомена, че не съм чел "Тъмната кула", все още, тъй като гледам доста от коментарите са на мнение, че четенето на "Талисманът" впоследствие е с намалено удоволствие.

Та, има някои части, в които действието се развива малко бавничко като началото и малко преди края, когато пътуват към "Черния хотел", но по-голямата част от сюжета беше много увлекателен, особено главите, в които Вълк се пренася заедно с Джак и двамата започват да срещат трудност след трудност. Вълк е и, може би, любимият ми герой от книгата. Не знам дали заради любовта ми към кучета или детската ми мечта за говорещо куче (кучеподобно), но още от самото запознаване с героя, ми стана симпатичен и съответно
Spoiler
Show
смъртта му беше доста трогателен момент.
Образът на Сънлайт Гарднър, както и всичко което се случва в дома "Слънчева светлина" е майсторски описано до най-болезнените детайли.

Не знам за "Черният дом", въпреки че коментарите не са особено обнадеждаващи. Ще видим някога и там какво се случва.
Угасват в миг факли, свещи и лампади.
И ето над жалкия гърчещ се рой
със полъх на саван завесата пада
сред вопли, скимтене, вой...
И ангелски сонм отлетява далеко
и с плач възвестява небесний покой,
че тази пиеса се казва " Човекът ",
а червеят - нейни герой !

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » нед мар 23, 2014 10:31 pm

И за мен,събитията в домът "Слънчева светлина",е най добрата част от книгата.

neon2109tt
Commoner
Commoner
Регистриран: ср авг 06, 2014 4:15 pm

Мнение от neon2109tt » ср авг 06, 2014 4:18 pm

Здравейте. Шрифтът на талисманът от 2011 на ик бард по-голям ли е от старото издание, че на тия години хич не ми се почва с тоя малък шрифт. Мерси.

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » пон сеп 01, 2014 8:56 pm

Някой да ми каже 2-3 думи? Успокоителни, по възможност? :D
Какво е това нещо бе? 220 страници съм прочел, по-отегчително нещо не съм чел. Не знам как да го определя: "Алиса в страната чудесата" + "Приключенията на Том Сойер"!!! А в повечето глави не виждам никакъв принос за цялостната история: "Джак отива на пазар" + "Летящите хора"! Има и други глави. Остават още 450 страници, ако са същата работа, кажете! Да я прибирам обратно в библиотеката книгата. Много съм изнервен, все едно двама седмокласници са я написали тази книга, да има думи и някакви историики, нямащи нищо общо с цялостната идея, няма проблем!

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » пон сеп 01, 2014 9:13 pm

То и на мен ми хареса чак към средата.Отначало наистина е много трудна,а и после на моменти отегчава.Не ми е сред любимите книги на Кинг,все пак е по харесвана от "Черният дом",имам я от две години,и още не съм се престрашил да я почна.

savalikima
Follower of the Eld
Follower of the Eld
Регистриран: съб юни 23, 2012 12:19 am

Мнение от savalikima » пет дек 12, 2014 2:04 pm

Не, че нещо ама БАРД пуснаха допечатка на Талисманът http://www.bard.bg/book/?id=1394
Русский Витязь

Потребителски аватар
BOTQTA
Dinh
Dinh
Регистриран: съб юни 01, 2013 4:12 pm

Мнение от BOTQTA » вт дек 30, 2014 1:30 pm

Искам официално да се извиня... :)
Наистина след като стигнах до дома "Слънчева светлина" и след това нещата тръгнаха главоломно надолу. Много ми допадна втората половина на книгата, не можех да я оставя!! Говорех с един приятел и той обобщи книгите на Кинг като roller coaster: първо се изкачваш мудно нагоре и това трае понякога много дълго време и след това се спускаш с дива скорост и пищиш от кеф. :) Мисля, че ми харесва това обобщение, важи на 100% за тази книга... Мисля скоро да започна втората част.

Потребителски аватар
Flesh
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: пет мар 30, 2012 12:09 pm
Контакти:

Мнение от Flesh » вт дек 30, 2014 10:08 pm

Аз пък имам обратното впечатление от Кинг. Майсторски изгражда първите сто страници след което понякога нещата са доста колебливи. Най-крещящите примери за мен са Сблъсък и Капан за сънища.

Потребителски аватар
Key
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams

Мнение от Key » вт дек 30, 2014 10:38 pm

И за мен,както и BOTQTA е написал,книгите на Кралят започват малко тегаво,но това е само в началото,после се чудя как да ги оставя.Един от най-добрите примери е точно "Талисманът",започва ужасно и то 100-150 страници,че и повече,после нещата се оправят.Друг показателен пример е "Томичукалата",там скуката се простира почти до края на първата част,но от там на татък е страхотна.Има още много примери,но и обратното е вярно,някой от книгите му те забиват в земята още в самото начало.За мен "Сблъсък" е гигант,и не пуска от първата до последната страница.

BOTQTA,прочети и "Черният дом",на мен ми хареса много повече,по хард е.Доста хора не я харесват,определено не съм от тях.

Потребителски аватар
Vokial
Guardian Of The Beams
Guardian Of The Beams
Регистриран: вт апр 24, 2007 9:18 pm

Мнение от Vokial » вт дек 30, 2014 10:49 pm

При мен началото на Сблъсък ми беше убийствена мъка.

bglushkov
Devar-Toi
Devar-Toi
Регистриран: ср юни 11, 2014 2:54 pm

Мнение от bglushkov » пон авг 10, 2015 5:03 pm

и аз се разписвам в клуба. На 202 страница съм и много скучая с тази книга към момента :a010: Надявам се да сте прави и да се засили действието и интереса ми.

Отговори